سرهنگ نادر رحمانی، سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا در مورد آخرین وضعیت جوی و ترافیکی و محورهای مواصلاتی کشور گفت: هم اکنون در اکثر محورهای مواصلاتی استان های مازندران، گلستان و گیلان بارش باران اعلام شده است.

وی افزود: در محور شیروان – بجنورد در استان خراسان شمالی و جوین به سبزوار در استان خراسان رضوی نیز بارش باران جریان دارد.

سرهنگ رحمانی گفت: در محور خلخال – اسالم در استان اردبیل و تکاب به شاهین دژ در استان آذربایجان غربی نیز بارش برف گزارش شده است.

وی به انسداد محور کرج – چالوس در استان البرز اشاره کرد و افزود: به دلیل بارش شدید باران و احتمال ریزش کوه تا اطلاع ثانوی این محور مسدود است.

سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: در محور هراز تردد انواع اتوبوس، کامیون و کامیونت از تهران به آمل و بالعکس تا اطلاع ثانوی مسدود است.

سرهنگ رحمانی به دیگر محدودیت های موجود در محورهای مواصلاتی اشاره کرد و گفت: در باند شمالی آزادراه تهران -کرج به علت اجرای عملیات بهسازی و آسفالت تردد وسایل نقلیه از تاریخ ۲۰ فروردین تا ۲۴ شهریور از ساعت ۲۳:۳۰ تا ۴:۳۰ در محدوده پل حصارک از شنبه تا سه شنبه با محدودیت همراه خواهد بود.

وی افزود: در باند جنوبی آزادراه تهران – کرج نیز به دلیل اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت در تاریخ ۲۰ فروردین تا ۲۴ شهریور ماه از ساعت ۹ تا ۱۵ روزهای شنبه تا سه شنبه در محدوده پل حصارک تردد با محدودیت اعمال خواهد شد.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی به رانندگانی که قصد تردد از محورهای خلخال- اسالم و تکاب- شاهین دژ را دارند توصیه کرد: که حتما زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.(مهر)