به گزارش سوکا به نقل از ایسنا، صمد مرفاوی سرمربی تیم صبای قم در نشست خبری پیش از بازی مقابل استقلال تهران اظهار کرد: شرایط بازی روز پنجشنبه با دیدار گذشته ما متفاوت است. در دیدار جام حذفی، ما بازی را در ضربات پنالتی به استقلال باختیم و حالا هر دو تیم از یکدیگر شناخت دارند. در آن دیدار حتما باید یک تیم برنده می شد اما حالا شرایط فرق می کند. برای این دیدار از لحاظ روحی و فنی آماده هستیم و امیدوارم بازی خوبی را ارائه دهیم و بتوانیم با دست پر از این بازی خارج شویم. به دنبال کسب سه امتیاز هستیم و امیدوارم بچه ها با همه وجود بازی کنند.

او با بیان اینکه استقلال بازی به بازی شرایطش در این فصل بهتر شده است، گفت: جوانان خوبی در استقلال هستند که تاثیر گذار نیز هستند. همچنین این تیم بازیکنان با تجربه ای دارد که می توانند شرایط را عوض کنند. بازی فردا قطعا بازی تاکتیکی خواهد بود و فکر می کنم هر کسی در این بازی اشتباهات کمتری انجام دهد، موفق خواهد بود. امیدوارم اشتباهات کمتری داشته باشیم و بازی خوبی ارائه دهیم تا در نهایت سربلند باشیم.

سرمربی تیم صبای قم با تاکید بر اینکه انگیزه بازیکنان وقتی می خواهند جلوی تیمی مثل استقلال بازی کنند دو چندان می شود، بیان کرد: شرایط جدول برای استقلال حتی سخت تر است ولی ما برای این بازی آمادگی لازم را داریم و بچه ها نیز برای نبرد سنگین آماده هستند. امیدواریم امتیاز کامل را بدست بیاوریم. همچنین روند تیم هفته به هفته بهتر شده است.

او در ادامه با بیان اینکه دفاعی بازی کردن این تیم در دیدار جام حذفی سیاست این تیم برای صعود به مرحله بعد بوده است، اظهار کرد: فوتبال هم دفاع دارد و هم حمله. ما برای دفاع و حمله برنامه داریم اما فراموش نکنید شرایط بازی حذفی با لیگ متفاوت است. ما باید در جام حذفی برنده می شدیم و باید در زمین حریف با این سیاست به مصافشان می رفتیم. مگر تیم نفت تحت هدایت منصوریان هجومی بازی می‌کرد؟ استقلال تیمی است ۴۰ میلیاردی و صبا با ۵ میلیارد بسته شده است.

مرفاوی ادامه داد: استراتژی بازی ما در تهران این بود که ابتدا گل نخوریم و سپس به استقلال ضربه وارد کنیم. در ۱۲۰ دقیقه برای انجام این کار موفق بودیم اما در ضربات پنالتی، شانس و مسائل روحی روانی موثر هستند که ما در این بخش شکست خوردیم. اما فردا روز متفاوتی است و ما امیدواریم از ۹۰ دقیقه به نحو احسن استفاده کنیم.

سرمربی تیم صبای قم از مشکلات داوری در دیدار چند هفته اخیر گله کرد و گفت: هنوز هفته یازدهم هستیم و از این نظر نگرانی نداریم ولی مسئله‌ای که ما را اذیت می‌کند، مسائل داوری چند هفته اخیر است؛ متاسفانه شرایط داوری اذیتمان کرده است. در بازی با تراکتورسازی کارشناس چطور می‌گوید خطای مدافع تراکتور روی حسن‌زاده پنالتی نیست؛ واقعا به این مسائل شک دارم. روی چه حساب کارشناسی می‌کنند؟

او ادامه داد: از طرف دیگر روی اسلامی خطا شده که می‌گوید ما نمی‌بینیم. این مسائل خوشایند فوتبال ما نیست؛ کارشناس یک برنامه ورزشی می‌گوید پنالتی بوده و یک کارشناس دیگر می‌گوید نبوده است. هر داوری که با کارشناس مربوط رابطه دارد می‌گویند پنالتی نبوده است؛ یک داور دیگر می‌گوید طبق قانون پنالتی نبوده است. کارشناس داوری نیاورند. به ناحق بازیکن ما را اخراج می‌کنند تا هفته بعد را ببازیم. این سلسله مسائل ما را اذیت می‌کند و خوب نیست. اگر این ضربات را از داوری نمی‌خوردیم شرایط بهتری داشتیم.

مرفاوی افزود: درست است ما از نظر مالی و امکانات تیم فقیری هستیم ولی اگر کسی می‌خواهد اینطور به ما ظلم کند نمی‌بخشیم. اگر می‌خواهد اینطور باشد به خدا نمی‌بخشیم ولی خواهشم این است دقت کنند. به هیچ داوری تهمت نمی‌زنم چون آنها شریف‌ترین انسان‌ها هستند ولی خواهشا اشتباهات تاثیرگذار نکنند. در مورد تیم ما اشتباهات تاثیر گذار بود و داوران باید تمرکز بیشتری می‌کردند تا خدایی ناکرده حق تیمی تضییع نشود. در فوتبال ما عدالت وجود ندارد؛ از نظر فنی، اقتصادی و اجرایی این مسئله وجود ندارد. بیشتر از این نمی‌توانم توضیح بدهم.

سرمربی تیم صبای قم در خصوص مشکلات مالی صبا گفت: برای صبا باید وحدت استانی باشد تا این شرایط سخت مالی حل شود و از این وضعیت بیرون بیاید. ما شرایط متعادل می‌خواهیم نه اینکه بگوییم شرایط حتما عالی باشد. صبا هزینه زیادی در این فصل نکرده است.

او پیرامون حواشی که پس از نشست خبری‌اش در جام حذفی با استقلال شده بود، عنوان کرد: اینکه سوالی از زیر میز یا تلفنی به خبرنگار بگویند که بپرسد درست نیست. نباید او از کس دیگری هدایت شود. خبرنگار باید مستقل باشد.

مرفاوی در پایان با اشاره به استفاده از عنایتی در پست دفاع در بازی با تراکتورسازی گفت: رضا بازیکن باتجربه‌ای است و در همه نقاط می‌تواند بازی کند؛ شاید حتی او را دروازه‌بان بگذاریم؛ الان بازیکنان غایب ما رسیده‌اند و احتمالا او به خط حمله برمی‌گردد.