اولترا رمنس ۳۵ ساله روش عجیبی برای زندگی خود پیش گرفته و از ۱۵ سال پیش تاکنون خانه به دوش بوده است. رمانس با اینکه حساب بانکی دارد در این مدت به بانک هم نرفته و پول هایش را داخل کیسه ای در زمین مدفون می کند.

او هیچ وقت اتومبیل شخصی نداشته و در هیچ مکانی بیش از ۶ ماه زندگی نکرده است. او درباره خودش می گوید: «ما یک سری تصورات قالبی درباره موفقیت در جهان مدرن داریم. برای من این موفقیت تعریف دیگری دارد و هرچند شاید غیرطبیعی به نظر برسد؛ اما من آن را دوست دارم.»

رمنس از پیچیدگی های زندگی شهری متنفر است: «من دوست دارم همه چیز را برای خودم ساده کنم. پس صورتحساب ها و تشریفات اداری به درد من نمی خورند. این ها بزرگترین عامل استرس در زندگی من هستند و من تصمیم گرفتم همه آن ها را حذف کنم.»

با اینکه اولترا از طریق حساب بانکی اش به خرید و فروش قطعات دوچرخه هم می پرداخت و از این راه درآمد نسبتا خوبی هم داشت، ترجیح داد به زندگی ساده خود، پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ادامه دهد. خودش می گوید برای اینکه خرج زندگی اش را دربیاورد معلمی و حتی ماهیگیری کرده است: «تقریبا ۶ ماه از سال را کار می کنم. گاهی به ماهیگیری می پردازم و گاهی هم راهنمای تور می شوم.»

رمنس از این سبک زندگی خود بسیار راضی است: «این خیلی لذت بخش است که نصف سال را کار کنی و بقیه آن را به ماجراجویی و کارهای مورد علاقه ات بپردازی.»

او اغلب به تنهایی سفر می کند؛ اما گاهی دوستانش هم او را همراهی می کنند. سال گذشته فقط ۱۴ شب را داخل خانه و فضای بسته گذرانده و بقیه آن را در چادر زندگی کرده بود. به این زندگی در چادر هم علاقه خاصی دارد: «من دوست ندارم کار کنم! دوست دارم فقط از طریق دوچرخه مسافرت کنم و در کوه و جنگل و بیابان چادر بزنم.»

برای تهیه غذا هم خیلی به خود زحمت نمی دهد و از توت های جنگلی تا جلبک دریایی تغذیه می کند اما ماست و انواع میوه ها مهم ترین بخش رژیم غذایی او را تشکیل می دهند.

رمنس تا به حال برای تعمیر دوچرخه هایش پول زیادی خرج کرده و ۱۵ تا ۲۰ دوچرخه هم عوض کرده است؛ اما هنوز به زندگی همراه با آن علاقه مند است.(مهر)