به گزارش سوکا از روابط عمومی کمیته برگزاری مراسم گرامیداشت روز ملی اردبیل، این مراسم به همت سازمانهای مردم نهاد منجمله «خانه اردبیل» هفتم مرداد و از ساعت ۱۷ و سی دقیقه لغایت ۲۰ با حضور مفاخر استان اردبیل در تهران و آحاد اردبیلی های مقیم تهران و با اجرای برنامه های متنوع از جمله موسیقی سنتی آذربایجان برپا می شود.

از فعالان حوزه کسب و کار و کارآفرینان مقیم پایتخت که در یک سال اخیر با ایده های خلاقانه برای توسعه و رونق استان اردبیل سرمایه گذاری مولد داشته اند تقدیر بعمل خواهد آمد.

همچنین شرکت کنندگان در این همایش، یاد وخاطره بزرگانی چون مرحومین آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی، سلطان الذاکرین سلیم موذن زاده اردبیلی، دکتر جابر عناصری تعزیه‌شناس و حجت‏ الاسلام و المسلمین ابوذر بیدار از روحانیون انقلابی و مبارز که در یک سال اخیر بدرود حیات گفته اند، گرامی خواهند داشت.

یکی از اعضای کابینه دولت و نیز از شخصیت های برجسته دانشگاهی کشور برای سخنرانی در این مراسم دعوت بعمل آمده است.

سالروز استقرار صفویان به عنوان اولین دولت ملی بعد از اسلام در ایران و تاجگذاری شاه اسماعیل صفوی و رسمیت مذهب تشیع در ایران به عنوان روز ملی اردبیل برگزیده شده است و هر ساله آئین بزرگداشت این روز همزمان در اردبیل و تهران برگزار می‌شود.