به گزارش سوکا از ایرنا، دادستان عمومی و انقلاب تهران ۲۶ مرداد با اشاره به صدور قرار وثیقه ۲۹۰ میلیارد ریالی برای محمدیاسین رامین فرزند معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد دولت نهم از بازداشت وی به عنوان متهم شرکت رشد هلال احمر، خبر داد.

رئیس جمعیت هلال احمر روز یکشنبه ضمن اعلام این خبر افزود: متهم شرکت رشد برای هلال احمر مشکلات مالی ایجاد کرده به اینگونه که هم با وی اختلاف مالی داریم و هم نفع مسائل مالی را تسویه نکرده است.

پرداخت بدهی سال گذشته دولت به هلال احمر منتفی است

سید امیرمحسن ضیایی در بخش دیگری از این مصاحبه با اعلام این که پرداخت بدهی سال گذشته دولت به هلال احمر منتفی شده است، گفت: بدنبال دریافت ۲۰۰ میلیارد تومان از کل اعتبارات امسال هلال احمر تا پایان شهریور ماه هستیم.

تا پایان سال ۹ بالگرد به ناوگان هوایی هلال احمر افزوده می شود

ضیایی همچنین در پاسخ به سوالی درباره ناوگان هوایی هلال احمر گفت: چهار بالگرد هم اکنون در کشور در حال پرواز های آزمایشی هستند و بزودی ۲ بالگرد دیگر را تحویل می گیریم.

وی افزود: پرداخت های مالی برای خریداری سه بالگرد دیگر انجام شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در مجموع با ۲۶ بالگرد پوشش امدادی هلال احمر به صورت صد در صد انجام می شود هر چند ممکن است دو استان همجوار یک بالگرد داشته باشند.

وی در ادامه گفت: برنامه داریم در صورت تامین اعتبارات هر استان دارای یک بالگرد شود و حتی استان های بزرگ ۲ بالگرد در اختیار بگیرند.