به گزارش سوکا ، طی روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر دوپینگی بودن چند بازیکن تیم مطرح تهرانی منتشر شده بود که همین امر واکنش مسئولان و سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس را نیز به دنبال داشت.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در این باره گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان ملی مبارزه با دوپینگ پاسخ هیچ نمونه دوپینگی از ابتدای سال ۲۰۱۶ مثبت اعلام نشده است و پاسخ نمونه گیری های چند هفته اخیر مسابقات هم ظرف چند هفته آینده از سوی آزمایشگاه کلن آلمان به ستاد ملی مبارزه با دوپینگ اعلام می شود البته در سال ۲۰۱۵ هیچ نمونه مثبتی در بین نمونه گیری های انجام شده از بازیکنان لیگ برتر فوتبال کشور وجود نداشت و این برای نخستین بار است که به چنین موفقیتی دست پیدا می کنیم.

وی افزود: شایعه مثبت بودن دوپینگ بازیکنان لیگ برتر را از سوی کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال تکذیب می کنم و تاکید دارم که آزمایشگاه کلن آلمان تا چند هفته آینده جواب نمونه گیری های گرفته شده توسط افسران ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران را به این سازمان اعلام می کند. بنابراین هرگونه گمانه زنی تا پیش از دریافت جواب نمونه ها از سوی آلمان درست نیست.

دکتر توحید سیف برقی در پایان گفت: به محض دریافت پاسخ نمونه گیری ها از سوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ نسبت به اطلاع رسانی دقیق اقدام خواهد شد.

منبع: مهر