جاسم کرار بازیکن عراقی تیم فوتبال استقلال که در طول فصل جاری دو مرتبه این تیم آبی‌پوش تهران را تنها گذاشته بود، عصر چهارشنبه و در آستانه دربی ۸۱، نیز به خاطر مسائل مالی اردوی این تیم را ترک کرد و حاشیه جدیدی را برای تیم پرویز مظلومی رقم زد.

قضیه از آنجا شروع شد که روز چهارشنبه بخشی از قرارداد برخی از بازیکنان استقلال پرداخت شد اما پولی به کرار حاسم داده نشد.

این هافبک معترض عراقی فکر کرد این مبلغ، پاداش بردهای تیم استقلال است، به همین دلیل نسبت به این موضوع اعتراض کرد. در این بین هرچه مسئولان استقلال به این بازیکن گفتند موضوع اصلا ربطی به پاداش ندارد، کرار نپذیرفته و به حالت قهر، اردوی تیم را ترک کرده است.

هنگام خروج او از هتل، بعضی از اعضای کادر فنی به سمت او رفته و از او خواستند خویشتن‌دار باشد و درست در حساس‌ترین روزهای استقلال و ۴۸ ساعت پیش از دربی، صبر پیشه کند ولی او گوشش به این حرف‌ها بدهکار نبوده و ضمن ترک اردو، از مسئولان خواست که هرچه زودتر وضعیت مطالباتش را مشخص کنند.

کرار در هنگام ترک اردو اعلام کرد مسئولان استقلال برایش احترام قائل نیستند و نمی‌خواهند پولش را پرداخت کنند.

در این بین بازیکنان از از رفتن این بازیکن حاشیه‌ساز ابراز رضایت کرده و خوشحال بودند از اینکه کرار در دربی حضور نخواهد داشت حتی گفته می‌شود تعدادی از طرفداران که برای گرفتن عکس و امضا به هتل آمده بودند، با شنیدن این خبر خوشحال شده و از اینکه کرار اردو را ترک کرد، ابراز رضایت کردند.

«کرار» که چندی پیش قول داده بود پرویز مظلومی را تنها نگذارد و تا پایان فصل فقط به فکر این باشد که به استقلال کمک کند، باز هم به سرمربی تیم استقلال خیانت کرد و در سخت‌ترین لحظات، این مربی را که همیشه از او حمایت می‌کرد، تنها گذاشت.