به گزارش سوکا ، وزارت ورزش و جوانان به ورزشکاران برتر و قهرمانان این دوره از بازی های المپیک به نسبت تمامی ادوار گذشته نگاه متفاوتی دارد و می خواهد قهرمانان را با جوایز و خبرهای خوب دیگرغافلگیر کند!

یکی از این خبرهای خوب استخدام ورزشکاران قهرمان در وزارت ورزش و جوانان است. از آنجایی که داشتن یک شغل مناسب دغدغه بسیاری از ورزشکاران بعد از پشت سرگذاشتن دوران حرفه ای و قهرمانی در ورزش است ، این خبر می تواند آرامش روانی خوبی در بین ورزشکاران ایجاد کند.

واگذاری زمین در شهرک ها با تخفیف ۱۲۰ میلیون تومانی قابل توجه است اما تا پیش از معرفی قهرمانان المپیک امسال ، بهتر است وزارت ورزش و جوانان ابهامات در این زمینه را برطرف کند. اصولا این زمین ها در کدامیک از شهرک ها به قهرمانان المپیک تعلق می گیرد؟ شهرک هایی هستند که متراژ زمین در آنجا با نصف این قیمت هم خرید و فروش می شود بنابراین تخفیف ۱۲۰ میلیون تومانی خرید زمین در شهرک ها و در فرایند اهدای جوایز به قهرمانان المپیک به چه ترتیبی خواهد بود؟

بحث سکه همیشه در ورزش داغ بوده و هر دوره با نزدیک شدن به یک رویداد آسیایی ، جهانی و المپیک درباره اینکه کدام ورزشکار با چه میزان موفقیت چند عدد سکه می گیرد صحبت می شود. امسال قهرمانان المپیک با در دست داشتن طلای بازی ها ۳۰۰ سکه بهار آزادی می گیرند. به نقره ای ها و برنزی ها هم به ترتیب ۲۰۰ و ۱۵۰ سکه می رسد.این تعداد سکه ها به نسبت المپیک ۲۰۱۲ لندن برای ورزشکاران برتر دو برابر شده است.

افزایش ۴۳ درصدی اعتبارات ورزش در سال ۱۳۹۵ از دیگر خبرهای خوب برای اهالی ورزش است. امسال بازی های المپیک در پیش است بنابراین دو سوم اعتبارات ورزش برای شش ماه نخست سال خواهد بود که سر وزارت ورزش و جوانان با فدراسیون های المپیکی در این مدت خیلی شلوغ است.