به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران در دومین جدال خود در هجدهمین دوره مساباقت والیبال مردان قهرمانی آسیا، از ساعت ۲۰ و ۱۰ دقیقه در سالن ۱۲هزار نفری مقابل قزاقستان قرار گرفت و با نمایشی دیدنی این تیم را ۳ بر صفر شکست داد.
تیم ملی ب والیبال ایران با ترکیب حمزه زرینی، مسعود غلامی، پوریا فیاضی، علی حسینی، فرهاد پیروت پور، مصطفی شریفات و محمدطاهر وادی این دیدار را آغاز کرد و در سه ست متوالی با نتایج ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۷ بر ۲۵ به پیروزی رسید و ۶ امتیازی شد.
بازیکنان ایران هنگام ورود به میدان به مناسبت سالروز درگذشت حسین معدنی سرمربی و کاپیتان پیشین تیم ملی روبان های مشکی روی لباس خود داشتند و بنری حمل کردند که روی آن نوشته شده بود: حسین جان هیچگاه فراموشت نمی کنیم. پس از آن بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی با نثار شاخه گل به یادمان زنده یاد حسین معدنی، به روح مربی فقید و با اخلاق والیبال ایران ادای احترام کردند.
شاگردان پیمان اکبری فردا یکشنبه در آخرین دیدار از بازی های گروه A باید از ساعت ۱۹ در سالن ۱۲ هزار نفری به مصاف چین تایپه مدعی بروند. همچنین قزاق ها پس از دو شکست و به امید پیروزی، خود را برای مقابله با کویت از ساعت ۱۷ در سالن فدراسیون والیبال آماده می کنند.
هجدهمین دوره از مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از امروز جمعه آغاز و تا ۱۷ مرداد در تهران پیگیری خواهد شد. در این مسابقات ۱۶ تیم در ۴ گروه به رقابت با یکدیگر می پردازند.