به گزارش سوکا ، فارس نوشت: آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید قربان که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، شناخت شیطان را یکی از اعمال حج در سرزمین منا عنوان کرد و گفت: یکی از اعمال روز عید قربان در سرزمین منا، رمی جمره‌ عقبه است که در حقیقت این رمی جمره نماد شیطان‌شناسی و شیطان‌ستیزی است.

علم‌الهدی با تأکید بر اهمیت شیطان‌شناسی و شیطان‌ستیزی، تصریح کرد: این‌که رمی از جمره عقبه شروع می‌شود به خاطر این است که در شیطان‌شناسی، شناخت شیطان بزرگ برای ما مهم است و امام راحل شیطان بزرگ دنیای امروز را معرفی کردند.

وی خاطرنشان کرد: امام، شیطان بزرگ دنیای امروز را به ما معرفی کرد و شیطان‌شناسی ما را امام انجام داد، اما شیطان‌ستیزی که رمی جمره در زندگانی‌مان است را باید خودمان انجام دهیم.

وی عنوان کرد: کسانی که از شیطان فاصله گرفتند و با شیطان دشمنی می‌کنند، شیطان جز دشمنی، عداوت و سرکوبی کار دیگری نسبت به آنان انجام نمی‌دهد و با مقاومت در برابر سرکوبی شیطان در مقابل او می‌ایستند و طعمه شیطنت شیطان قرار نمی‌گیرند.

علم‌الهدی به فشار مضاعف آمریکا بر کشور در سه سال اخیر اشاره و تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند «آمریکا جنایت‌کار است، آمریکا خائن است، آمریکا شیطان است» و لقب شیطان بزرگ را امام بزرگوار ما به آمریکا داد و رهبری هم فرمودند هر نوع نزدیک شدن و پیمان بستن با آمریکا، دشمنی و عهدشکنی‌های بیشتر او را در پی دارد.

وی با بیان اینکه دو سال مذاکره با آمریکا موجب افزایش تحریم‌ها شد، گفت: هرچند عزیزان ما به‌عنوان انجام یک خدمت جریان مذاکرات را انجام دادند، اما خود نزدیک شدن و قرب به شیطان، ما را در دام شیطان انداخت، شیطنت شیطان برای ما کاربرد پیدا کرد و در این دو سال مذاکره برای حل مشکلات اقتصادی و رفع تحریم‌ها، تحریم‌ها که لغو نشد، بر تحریم‌ها نیز افزوده شد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی قرارداد FATF را «کاپیتولاسیون بانکی» دانست و تصریح کرد: ازنظر مدیریت و برنامه‌ریزی اقتصادی در داخل کشور مسئله‌ای نداشتیم، اما اکنون با نزدیک شدن به دشمن، ما را آن‌چنان در دام او انداخته که با این جریان FATF و جریانی تحت عنوان پول‌شویی که در حقیقت سلطه آمریکا بر بانک‌های ما است و یک «کاپیتولاسیون بانکی» محسوب می‌شود، ما را از تحریم‌ها رها نکرده که دچار خود تحریمی نیز کرده است.