به گزارش سوکا به نقل از آی سینما تنها چند روز از رفتن حجت الله ایوبی از ساختمان سازمان سینمایی می گذشت که او در مصاحبه ای گفت با آمدن محمد مهدی حیدریان، درآینده اتفاقات خوبی برای فیلم «رستاخیز» احمدرضا درویش خواهد افتاد. او البته تاکید کرد که بعید به نظر می رسد در زمان مدیریت جدید سازمان سینمایی، سایر فیلم های توقیفی بتوانند در سینماهای کشور به نمایش درآیند.

«رستاخیز»، «خانه پدری»، «خانه دختر»، «عصبانی نیستم» و «ارادتمند نازنین بهار تینا» نام فیلم های شاخصی هستند که در چهارسال گذشته به نوعی جلوی اکران آنها گرفته شده است. در میان این فیلم ها، دو فیلم «رستاخیز» و «خانه پدری» مدت زمان بسیار اندکی به نمایش درآمدند و به ناگهان از پرده سینماها پایین کشیده شدند.

محمد مهدی حیدریان که پیش تر گفته بود فیلم هایی که از چارچوب نظام عبور کنند، نمی توانند به اکران امید داشته باشند، امروز درباره بازی بینی برخی فیلم‌های توقیفی به ایسنا گفت: «برای آن سه چهار فیلمی که درباره آن‌ها بحث وجود دارد در چهار پنج ماه باقی‌مانده از دولت یازدهم بررسی دیگری انجام خواهیم داد و به نظرم باید از این تب و تابی که ممکن است ما را به سمت یک تصمیم غیرحرفه‌ای و غیرکارشناسی هل دهد، بگذریم. پس حتما باید آن‌ها را دوباره بازبینی کنیم و فکر می‌کنم اگر فیلمی برای نمایش دادن مشکل دارد هزینه اصلاح و اکران آن کمتر از هزینه روانی و بایگانی کردن آن در سینما و نیز پرداختن و نپرداختن نقدی به آن است. بنابراین راه اول را بیشتر می‌پسندم که فیلم‌ها اصلاح شوند و به نمایش در بیایند.»

او همچنین با تاکید بر این نکته که موضوع توزیع غیر قانونی فیلم ها در اینترنت در دست بررسی است، ادامه داد: «نمی‌خواهم هیچ احتمالی را رد کنم، به همین دلیل معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی را مکلف کرده‌ام که در یک کمیته چهار پنج نفره که در این حوزه اهل تجربه هستند موضوع را بررسی کنند و تا انتهای خط بروند که ببینیم از چه‌طریقی این اتفاق افتاده است.»

تغییرات در جشنواره فجر

رییس سازمان سینمایی درباره تغییرات احتمالی در برگزاری جشنواره فجر توضیح داد: «جشنواره ملی فجر حتما تغییراتی خواهد داشت، چون این مساله را تا قبل از سال جدید به نتیجه رساندیم. در بخش جهانی هم در حال حاضر آقای میرکریمی یکی از موفق‌ترین تجربه‌ها را پشت سرگذاشته و شاهدیم سومین دوره جشنواره جهانی فجر با نظم خوبی برگزار شده است. البته زمان جشنواره امسال با انتخابات تقارن داشت و به نظرم در اجر و سهم آن ظلم شد و ان طور که حقش بود به آن پرداخته نشد، با این حال ممکن است درباره زمان این جشنواره بررسی‌هایی را انجام دهیم. با وجود تمام این صحبت‌ها تا به حال هیچ تصمیمی گرفته نشده و تنها تصمیم ما فقط بررسی موضوع بوده است.»