به گزارش سوکا ، در آخرین دیدار مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۱۶ تیم ملی فرانسه میزبان این مسابقات در حضور ۷۸ هزار تماشاگر استادیوم استاد دوفرانس شهر پاریس با تیم ملی ایسلند پدیده این دوره روبرو شد و با ارائه نمایشی خیره کننده به برتری ۵ بر ۲ رسید تا جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را کسب کند. این دیدار پرگل ترین بازی این دوره از رقابت های یورو ۲۰۱۶ تا این مرحله بود.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد. تا اینکه در دقیقه ۱۲، فرانسه روی همکاری عالی بلیز ماتوئیدی و الیویه ژیرو به گل رسید. پاس دیدنی ماتوئیدی پشت مدافعان ایسلند به ژیرو رسید و او هم با یک شوت دیدنی، توپ را از بین پاهای دروازه بان حریف وارد دروازه کرد.

بعد از این گل باز هم این فرانسوی ها بودند که بازی را در دست داشتند و در دقیقه ۲۰ به گل دوم رسیدند. روی ضربه کرنر، ارسال تماشایی آنتوان گریزمان با ضربه سر قدرتمندانه پل پوگبا، حساب کار را ۲ بر صفرکرد.

زدن گل دوم هم باعث نشد روند بازی تغییر چندانی بکند و باز هم خروس ها بودند که کاملا بر بازی تسلط شدند و در نهایت پیش از پایان نیمه، دو بار دیگر به گل رسیدند.

ابتدا روی یک ضربه کرنر دیگر، توپ در یک رفت و برگشت، پشت محوطه جریمه به دیمیتری پایت رسید و او هم با شوتی تماشایی، توپ را به گوشه دروازه ایسلند فرستاد.

تنها یک دقیقه بعد، این گریزمان بود که بعد از دو پاس گل، این بار در نقش گلزن ظاهر شد. پاس عمقی الیویه ژیرو، گریزمان را با هالدورسیون تک به تک کرد و او هم با یک ضربه چیپ، کار را تمام کرد. به این ترتیب، نیمه اول با پیروزی ۴ بر صفر فرانسه به پایان رسید.

نیمه دوم را ایسلندی ها با دو تعویض آغاز کردند و این روند بازی را تا اندازه ای به سود آنها تغییر داد و باعث شد تا آنها در دقیقه ۵۵ به گل برسند. روی ارسال خوب گیلفی سیگوردسون به دهانه دروازه فرانسه، سیگتورسون با یک ضربه نوک پا، هوگو لوریس را مغلوب کرد.

اما فرانسوی ها خیلی سریع به این گل واکنش نشان دادند و در دقیقه ۵۸ توانستند اختلاف را بار دیگر به ۴ گل افزایش بدهند. ضربه آزاد دیمیتری پایت به محوطه جریمه ایسلند، با ضربه سر ژیرو، به گل پنجم فرانسه تبدیل شد.

دقایقی بعد ایسلند می توانست بار دیگر اختلاف را کاهش بدهد اما واکنش خوب لوریس روی ضربه فینبوگاسون، دروازه خروس ها را نجات داد. در ادامه از ضرباهنگ بازی کاسته شد و موقعیت های چندانی روی دروازه ها ایجاد نشد تا اینکه در دقیقه ۸۴، بیرکر بیارناسون گل دوم ایسلند را به ثمر رساند.

روی ارسال اسکولاسون از سمت چپ، بیارناسون دروازه لوریس را باز کرد. در دقایق پایانی اتفاق خاصی رخ نداد و فرانسه با نتیجه ۵ بر ۲ پیروز شد.

همچنین آنتوان گریزمان با گلی که در این بازی به ثمر رساند، چهار گله شد و در صدر جدول گلزنان یورو ۲۰۱۶ قرار گرفت.

تیم ملی فرانسه در مرحله نیمه نهایی پانزدهمین دوره یورو به دیدار آلمان خواهد رفت و ولز با پرتغال روبرو می شود.

منبع: ورزش سه