به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، این غذا برای دانش آموزان مناسب است. حالا که فصل مدرسه شروع شده است، حتما میگو را در دستور غذایی تان قرار دهید.

مواد لازم:

۲۵۰ گرم برنج
۵ پیمانه آب گرم
۱عدد عصاره سبزیجات
۱عدد عصاره مرغ
۵۰ گرم کره
۱عدد زرده تخم مرغ
۲۰۰ گرم پنیر پارمسان
۱ قاشق سوپخوری زعفران دم کرده
۲۰۰ گرم میگو
۲ عدد تخم مرغ
۱ قاشق سوپخوری پاپریکا
۲ قاشق سوپخوری روغن زیتون
۱۵۰ گرم پودر سوخاری
روغن مایع به مقدار لازم
نمک و فلفل به میزان لازم

روش تهیه:

۱٫ برنج را همراه با آب گرم، عصاره ها، زعفران و کره داخل یک قابلمه مناسب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه زمان دهید تا به صورت شیر برنج در آیدسپس زرده تخم مرغ و پنیر پارمسان را اضافه کرده، مخلوط کنید. مخلوط را داخل ظرفی بریزید و صبر کنید تا خنک شود.

۲٫ در یک تابه روغن زیتون را بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. وقتی داغ شد، میگو را اضافه و کمی تفت دهید، سپس پاپریکا، نمک و فلفل را افزوده و پس از ۲ تا ۳ دقیقه آن را از روی حرارت بردارید.

۳٫ دست های خود را خیس کنید. از مخلوط برنج حدود ۳۰ گرم برداشته و در دستان‌تان آن را باز کنید. حالا یک عدد میگو داخل آن گذاشته و به صورت گرد در بیاورید. تخم مرغ ها را داخل یک کاسه بشکنید و آنها را خوب هم بزنید. حالا کراکت را درون تخم مرغ های زده شده بغلتانید. بعد از آن، درون پودر سوخاری غلتانده و سپس آن را داخل قابلمه ای حاوی روغن که روی حرارت قرار داده اید، به مدت ۴-۳ دقیقه سرخ کنید. هر تعداد که می شود به همین ترتیب کراکت ها را آماده کنید، سپس آنها را با سالاد سرو کنید.