به گزارش سوکا ، رادیو از سال ۱۳۵۷ ساعت‌های پخش برنامه خود را افزایش داده و در سال ۱۳۷۵ تبدیل به شبکه استانی صدا شده است.

رادیو ‌شهر مراغه نیز با هدف نشر ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی و توجه به فرهنگ غنی بومی نوزدهم مرداد ۱۳۷۵ شروع به فعالیت کرد.

همچنین رادیو برون‌ مرزی آذری تبریز شانزدهم مهر ۶۲ با پخش نیم ساعت در روز آغاز به کار کرده و قسمت اعظمی از جمهوری آذربایجان، جمهوری نخجوان و بخش‌هایی از جمهوری ارمنستان و گرجستان را پوشش می‌دهد.

شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان شرقی آبان ۱۳۷۹ به عنوان نهمین شبکه استانی سیما افتتاح شده است.

این شبکه در بدو تاسیس با چهارعنوان برنامه تولیدی و از سوم خرداد ۹۱ با عنوان شبکه سهند به صورت شبکه ۲۴ ساعتی فعالیت می‌کند.

فرکانس شبکه استانی صدا موج FM ردیف ۹۴ مگاهرتز و موج AM ردیف ۱۰۲۶ کیلوهرتز و شبکه استانی سیما با فرکانس ۱۱۰۰۸ مگاهرتز در مدار ۶۲ درجه ماهواره Intelsat و فرکانس ۱۲۳۲۲ مگاهرتز در مدار ۲۶ درجه ماهواره ایران‌ست(Badr) قابل دریافت است.

نمایش‌های «عشق فسانه‌سی»، «پسر ایران»، «محرم غمنامه‌سی»، «شاختا نه‌نه» و «تک‌تیرانداز» در رادیو و همچنین «قیش گئجه‌لری»، سریال‌های «طاهره»، «جوالدوز»، مستند «سرداران شهید»، کلیپ ویرانه، کلیپ ختم رسل، برنامه شکرشکنان و قیزیل قافیه‌لر بخشی از مهم‌ترین برنامه‌های صدا و سیمای آذربایجان شرقی در سال ۱۳۹۴ بوده است.

برنامه‌های رادیویی «ایل بایرامی، ائل بایرامی»، مستند بازار، مستند فرش و برنامه‌های تلویزیونی «سحرلر»، «گئجه‌لر»، «مسابقه باهارلیق»، «گول باغچاسی» و جشنواره فیلم‌های سینمایی، مستند و سریال را می‌توانید در ایام نوروز از صدا و سیمای تبریز ببینید و بشنوید.

ویژه نامه نوروزی سوکا