عکس های متفاوت که دیدتان را به دنیا عوض می کند

عکس های متفاوت که دیدتان را به دنیا عوض می کند

شاید خیلی از موارد در دنیا باشند که دید ما را تغییر خواهند داد مانند سازه های عظیم یا اتفاقات نادر در دنیا که متفاوت می باشند. تصاویر همیشه به تنهایی کافی نیستند که به ما درک درستی از چیزی بدهند، به خصوص وقتی مساله پرسپکتیو و مقیاس در میان باشد. مطمئنا همه می دانیم که برج خلیفه بزرگ است، و مطمئنا می توانیم تصور کنیم که بزرگترین تلسکوپ رادیویی جهان باید بسیار قابل توجه باشد،

 

اما فقط وقتی چیزها را باهم مقایسه می کنیم می توانیم بگوییم به درک درستی از مقیاس آن ها رسیده ایم یا نه. با توجه به این موضوع، یک دانش آموز کالج به نام کوین تصمیم گرفته پروژه ای با عنوان «پرسپکتیو سریع» ایجاد کند، یک مجموعه آموزشی در مورد پرسپکتیو که تصاویرش را در این مطلب مشاهده می کنید.

 

عقرب های بزرگ ماقبل تاریخ
حشرات دوران ماقبل تاریخ به دلیل سطح اکسیژن بالا، بسیار بزرگتر از حشرات امروز بودند. «Pulmonoscorpius kirktonensis» یک نوع عقرب بود که طول آن به ۶۰ سانتیمتر می رسید یعنی به اندازه یک گربه معمولی. خیلی خوشحالیم که چنین چیزهایی دیگر وجود ندارند. اگر وجود داشتند احتمالا هرگز بیرون نمی رفتیم.
عکس های متفاوت که دیدتان را به دنیا عوض می کندبزرگترین تانکر نفتی جهان

بزرگترین تانکر نفتی جهان که تا به حال تولید شده حدود ۴۶۰ متر طول دارد. اگر آن را در دریاچه اصلی پارک مرکزی نیویورک قرار دهیم تنها ۱۰۷ متر از جلو و عقب اضافی باقی می ماند.
عکس های متفاوت که دیدتان را به دنیا عوض می کندمعدن میر

معدن میر در روسیه، یکی از عمیق ترین معادن جهان است. عمق رسمی آن ۵۲۵ متر است. اگر دومین ساختمان بلند ایالات متحده، برج ویلیس یا سیرز که ۵۲۷ متر ارتفاع دارد را درون این معدن قرار دهیم، نوک برج به اندازه ۲ متر بیرون می ماند.

عکس های متفاوت که دیدتان را به دنیا عوض می کندتایتانیک
وقتی تایتانیک ساخته شد، یکی از بزرگترین کشتی هایی بود که تا به حال ساخته شده است. تایتانیک حدود ۲۶۹ متر طول داشت. از آن زمان صنعت کشتی سازی راهی طولانی را پیموده است. ناو هواپیمابر U.S.S. رونالد ریگان ۳۳۳ متر طول دارد. اگر تایتانیک روی این کشتی قرار داده شود ۶۴ متر از طول آن باقی می ماند.
عکس های متفاوت که دیدتان را به دنیا عوض می کندستاره مرگ

اگرچه ستاره مرگ در واقعیت وجود ندارد اما بزرگترین و ستیزگرترین ماشینی است که تا به حال تصور شده است. تخمین زده می شود که ستاره مرگ ۱۵۹٫۵ کیلومتر یعنی ۱٫۴ برابر طول فلوریدا عرض دارد.
عکس های متفاوت که دیدتان را به دنیا عوض می کندبمب افکن B-2

این بمب افکن یکی از پیشرفته ترین و گران ترین هواپیماهای جهان است. آنچه که بیشتر مردم در مورد این هواپیما نمی دانند این است که واقعا چقدر بزرگ است. طول بال های هواپیما ۵۲٫۵ متر است، یعنی حدود ۳٫۵ متر بزرگتر از زمین فوتبال لیگ فوتبال ملی.
عکس های متفاوت که دیدتان را به دنیا عوض می کندسنگ ۲٫۶ تریلیون دلاری

سیارک دیونیسوس بخشی از کمربند سیارکی آپولو است. تخمین زده می شود این سیارک ۱٫۵ کیلومتر عرض داشته باشد. ارزش دیونیسوس ۲۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ دلار است. مقیاس و بزرگی سیاره را می توانید از تصویر زیر هنگامی که بالای پل گلدن گیت قرار بگیرد، بهتر درک کنید.
عکس های متفاوت که دیدتان را به دنیا عوض می کندبرج خلیفه

برج خلیفه در حال حاضر بلندترین ساختمان جهان است و ۸۲۹٫۶۶ متر ارتفاع دارد. اگر این ساختمان در نیویورک قرار داده شود ۳۰۵ متر بلندتر از ساختمان مرکز تجارت جهانی و ۳۹۶٫۲ متر بلندتر از ساختمان امپایراستیت خواهد بود.
عکس های متفاوت که دیدتان را به دنیا عوض می کندموتور موشک M-1

موتور موشک ام-۱ در سال های ۱۹۵۰ برای برنامه فضایی ناسا طراحی شده بود و بزرگترین موتوری است که تا به حال ساخته شده است. قطر این موتور ۴٫۲۶ متر و آنقدر بزرگ است که یک ماشین هوشمند را با ۶۰ سانتیمیتر اضافی از هرطرف پوشش دهد.
عکس های متفاوت که دیدتان را به دنیا عوض می کندبزرگترین تلسکوپ رادیویی جهان

همان طور که به دنبال جستجوی فرازمینی هستیم، هم چنان به ساخت تلسکوپ های بزرگ و بزرگتر ادامه می دهیم. بزرگترین تلسکوپ رادیویی جهان، تلسکوپ استان گوئیژو در چین است که ۴۸۷٫۶ متر قطر دارد. اگر این تلسکوپ در مرکز شهر لاس وگاس قرار بگیرد بخش زیادی از شهر را پوشش می دهد.
عکس های متفاوت که دیدتان را به دنیا عوض می کند