عکسهای دیدنی به گذشته بوسیله تونل زمان (11)

عکسهای دیدنی به گذشته بوسیله تونل زمان (۱۱)

مرور گذشته ها همیشه برای انسان لذت بخش بوده است.این حس را می توان هنگام ورق زدن آلبوم عکس کودکی ها تجربه کرد. یک مسافرت جذاب و خواستنی در کوچه پس کوچه های تاریخ با تصاویری بکر و دیدنی از سال های دور. تصاویری دیده نشده که ما را به ده ها سال قبل می‌برد و حس مسافرت در تونل زمان را برای ما تداعی می‌کند. 

********

 

تصویری از مردان گینه نو، ۱۹۷۰ میلادی.

عکسهای دیدنی به گذشته بوسیله تونل زمان (11)تصادف و برخورد واگنهای خط شمالی شیکاگو بین خیابان هریسون سال ۱۹۵۳ میلادی.

عکسهای دیدنی به گذشته بوسیله تونل زمان (11)دستگیری و در اسارت ایرما گرزه در برگن بلزن، آلمان، در سال ۱۹۴۵ میلادی.

 

ایرما گرزه یک نظامی آلمانی در دوره رایش سوم و سرپرست بخش زنان در اردوگاه مرگ برگن بلزن بود.وی در ۱۳ دسامبر ۱۹۴۵ توسط ارتش بریتانیا با طناب دار اعدام شد. اردوگاه کار اجباری برگن ـ بلزن از بزرگترین اردوگاه‌های کار اجباری آلمان نازی بود که در سال ۱۹۴۰ در جنوب غرب شهر برگن بازگشایی شد. این اردوگاه ۲ اردوگاه فرعی نیز داشت.

عکسهای دیدنی به گذشته بوسیله تونل زمان (11)آبشار نیاگارا سال ۱۹۱۱ میلادی کاملا یخ زد.

عکسهای دیدنی به گذشته بوسیله تونل زمان (11)مظفرالدین شاه و شکار پلنگ. در گذشته شکار نشانه اقتدار بود و هرچه شکار قوی تر اقتدار بیشتر.

عکسهای دیدنی به گذشته بوسیله تونل زمان (11)عکس تراژیک از دیدار ۲ خواهر با پدر و مادر بزرگشان در شرق آلمان به فاصله یک سیم خاردار که بعدها دیوار برلین شد – سال

عکسهای دیدنی به گذشته بوسیله تونل زمان (11)گل فروشی زیر باران، پاریس یال ۱۹۵۰ میلادی.

عکسهای دیدنی به گذشته بوسیله تونل زمان (11)یک دختر شش ساله که از طبقه سوم یک ساختمان در حال آتش گرفتن به بیرون پرت شده است و آتش نشان ها امیدوارند که او را بگیرند. سئول کره جنوبی سال ۱۹۷۲ میلادی.

عکسهای دیدنی به گذشته بوسیله تونل زمان (11)اتوبان مرگ با نام رسمی اتوبان هشتاد در عراق. مورد حمله نیروهای ایرانی قرار میگرفت و بعد از جنگ هم مورد حمله نیروهای آمریکایی. این نتیجه بمباران نیروهای عراقی توسط ارتش آمریکا در سال ۱۹۹۱ میلادی هست.

عکسهای دیدنی به گذشته بوسیله تونل زمان (11)میرزا نقی خان نبی الدوله وزیر مختار کشور و همسر آمریکایی اش فلورانس روبروی کاخ سفید.

عکسهای دیدنی به گذشته بوسیله تونل زمان (11)لحظه حمل یک شاتل فضایی آمریکا توسط یه بویینگ ۷۴۷ و اسکورت توسط دو اف ۱۸٫

عکسهای دیدنی به گذشته بوسیله تونل زمان (11)ادوارد وادلو با ۲٫۷۲ سانت قد، بلندقدترین انسان شناخته شده در تاریخ.

عکسهای دیدنی به گذشته بوسیله تونل زمان (11)جهنم سرا پلادا یکی از معادن بزرگ طلای برزیل سال ۱۹۸۲ میلادی.

عکسهای دیدنی به گذشته بوسیله تونل زمان (11)نیروگاه چرنوبیل بعد از انفجار. در چرنوبیل دو انفجار بزرگ رخ داد که دومی باعث متلاشی شدن سقف بتنی نیروگاه شد. اگر سقف از بین نمیرفت این اتفاق از یک فاجعه به یک حادثه تبدیل میشد.

عکسهای دیدنی به گذشته بوسیله تونل زمان (11)