به گزارش سوکا ، تیم نفت در شرایطی کاملا بحرانی مقابل پرسپولیس در سوپر جام قرار گرفت. علی کریمی یک روز قبل از سوپرجام تیم را ترک کرد و برخی از بازیکنان نیز دیگر خود را ملزم به همراهی نفت ندانستند تا این تیم با ترکیبی از بازیکنان کاملا جوان به میدان برود.

ناصر فریادشیران مدیر آکادمی نفت و پیشکسوت فوتبال درباره اتفاقات اخیر باشگاه نفت به سوکا گفت: «علی کریمی اسطوره ای با شخصیت است که در ورزش هواخواهان زیادی دارد. رفتن او به دلیل ترس از شکست سنگین مقابل پرسپولیس نبود. او با هدف خاصی آمد و فکر می کرد قول هایی که به او داده شده عملی می شود. با توجه به شرایطی که به وجود آمده بود او رفت. در واقع کریمی به دلیل عقایدش رفت.»

این مربی درباره حضور حمید درخشان در نفت به عنوان جانشین علی کریمی گفت: «درخشان بر اساس تفکرات خودش آمد. او کار بسیار سختی را دارد.»

فریادشیران درباره شکست نفت مقابل پرسپولیس گفت: «نفت هنوز آن اقتدار لازم را ندارد. ۹ بازیکن تیم امید نفت برای نخستین بار در ورزشگاه آزادی به میدان رفتند. وقتی با آنها تماس گرفتیم و گفتیم باید در سوپرجام مقابل پرسپولیس به میدان بروند باورشان نمی شد. این تیم هنوز هارمونی لازم را ندارد اما با توجه به اینکه نفت برای سوپرجام یک روزه بسته شد و ۹ بازیکن تیم امید برای نخستین بار در ترکیب این تیم به میدان می رفتند به نظرم باختی که حاصل شد باختی مقتدرانه برای تیم نفت بود. »