به گزارش سوکا، دکتر ایازی در نخستین مجمع عمومی شبکه ملی تشکل‌های مردمی و موسسات خیریه حوزه سرطان ایران و پنجمین نشست تخصصی موسسات خیریه فعال در این حوزه گفت: با دیپلماسی تعامل که معاونت اجتماعی با بدنه اجرایی وزارت بهداشت برقرار کرده است، بسیاری از مشکلات موسسات و تشکل های حوزه سرطان در این فرآیند دوسویه برطرف شده است.

ایازی در ادامه درباره جشن یکمین سالگرد تشکل غیردولتی اهدای عضو ایرانیان و گستره فعالیت و خدمات انجام شده در این زمینه از سوی این انجمن گفت: تشکل‌ اهدای عضو ایرانیان در این مدت کوتاه توانسته با حرکت حساب شده و برنامه‌ریزی و جذب افراد توانمند، گامی موثر در این حوزه بردارد. ایجاد شعب استانی و سایت چندزبانه، برگزاری جشن نفس و جشنواره هنرهای تجمسی (که متقاضی خارجی نیز داشته است) از اهم فعالیت‌های این انجمن است.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت افزود: اهدای عضو ایرانیان یک تشکل است و چنین خدمات و هم‌افزایی‌ داشته است. حال شبکه سرطان با تعداد زیاد انجمن‌های عضو و شناخته‌شده و مهم، خواهد توانست خدمات گسترده‌ای را ارایه دهد چنان چه تا کنون نیز انجام شده است.

سید محمدهادی ایازی در پایان گفت: با تشکیل رسمی این شبکه خواهیم توانست هم باری سنگین را از دوش مردم گرفتار برداریم و هم دولت را یاری رسانیم و هم جلوی موازی‌کاری و هم‌پوشانی را بگیریم. ما در معاونت اجتماعی به دنبال سلامت جامعه‌محور و حضور و نقش پررنگ مردم و موسسات و تشکل‌ها هستیم.

مدیرکل خیرین و موسسات خیریه سلامت افزود: برای نخستین بار در سال جاری، هفته سرطان با حضور فعال و ارتباط وسیع تشکل‌های غیردولتی و موسسات خیریه این حوزه از سراسر ایران برگزار شد.

دکتر دیناروند گفت: یکی از مهم‌ترین کارهای دوران وزارت دکتر هاشمی، تشکیل معاونت اجتماعی و حضور دکتر ایازی به عنوان فردی خارج از وزارت بهداشت و صاحب تجربه اجتماعی بالا در این سمت است که توانسته گام‌های بسیار موثری برای نظام سلامت بردارد و نمونه آن همین شبکه و نشست است.

رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه به مسائل مبتلا به بخش دارو در کشور و تصمیمات گرفته شده و اقدامات انجام شده در این زمینه در دولت یازدهم پرداخت و گفت: متاسفانه به دلیل عدم پرداخت سهم بیمه‌ها از سوی شرکت‌ها و سازمان‌های بیمه‌گر به نظام سلامت و مراکز بهداشتی و درمانی، طرح تحول سلامت را با چالش جدی مواجه ساخته است و فشار بسیار زیادی را بر وزیر بهداشت و نظام سلامت وارد کرده‌اند و امیدواریم هر چه زودتر با تدابیر لازم از مرز بحران بازگردیم و شاهد پیش‌رفت و بهبود خدمات به مردم باشیم.