در مهم ترین دیدار هفته یازدهم لالیگا اسپانیا، تیم های رئال مادرید و سویا در ورزشگاه رامون سانچز به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان سویا موفق شد رئال مادرید را با نتیجه ۳ بر ۲ از پیش رو بردارد تا کهکشانی ها صدر نشینی لالیگا را از دست بدهد.

رئال مادرید که صدر نشین لالیگا اسپانیا بود، در هفته یازدهم کار بسیار سختی را برابر سویا جهت حفظ صدر نشینی خود داشت، آنها در شرایطی باید به مصاف سویا می رفتند که بارسلونا رقیب دیرینه رئال، با نتیجه ۳-۰ ویارئال را شکست داده بود و موقتا با ۱ بازی بیشتر به صدر جدول رسیده بود، رئال مادرید برای تدوام صدر نشینی خود می بایست سویا را شکست می داد که این بر حساسیت بازی افزوده بود، رئال مادرید پیش از این دیدار با ۲۴ امتیاز در رده دوم قرار داشت، سویا نیز با ۱۲ امتیاز در رده ۱۳ جدول جای داشت؛ کیلور ناواس و بنزما غایبان بزرگ رئال مادرید در این دیدار بودند.

در دقیقه ۲۳ سرخیو راموس روی یک ضربه بسیار زیبا یک سوپر گل را به ثمر رساند و بلافاصله دچار مصدومیت شد و از زمین بازی تعویض شد تا واران جای او را در ترکیب بگیرد، پس از آن در دقیقه ۳۶ روی اشتباه محض دروزاه بان رئال ، چیرو ایموبیله گل تساوی را به ثمر رساند تا نبود ناواس بیش از پیش احساس شود.

پس از به ثمر رسیدن گل تساوی باز هم روی اشتباه دروازه بان و خط دفاع رئال در دقیقه ۶۱ بانگا موفق شد گل برتری را برای سویا به ثمر برساند تا روحیه رئال مادرید کاهش یابد، و در نهایت در دقیقه ۷۵ فرناندو یورنته تازه وارد موفق شد تیر خلاص را به رئال مادرید بزند و نتیجه را به ۳-۱ تغییر دهد.

در پایان جیمز رودریگز در دقیقه ی ۲+۹۰ توانست اختلاف شکست را به حداقل برساند تا نتیجه پایانی شکست ۳ بر ۲ باشد.

رئال مادرید با پذیرش این شکست پیش از ال کلاسیکو، صدرنشینی را از دست داد تا بارسلونا صدر نشین لالیگا شود تا دیدار حساس ال کلاسیکو بیش از پیش حساس شود، سویا نیز با کسب این پیروزی ۱۵ امتیازی شد و با ۳ پله صعود در رده دهم جای گرفت.