به گزارش سوکا به نقل از روابط عمومی رادیو سلامت، «پشت پلک صبح» عنوان برنامه ای از رادیو سلامت است که می کوشد فضایی آرام را برای لحظه های شبانگاهی شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش به ارمغان آورد.

این برنامه شبانگاهی بامداد دوشنبه که کاری از گروه سلامت اجتماعی این شبکه رادیویی است با حضور دکتر علیرضا شریفی یزدی، جامعه شناس به این سوال که «شما در مواقع حساس با چه کسی مشورت می کنید؟» پاسخ می دهد.

«پشت پلک صبح»، جنگی شبانه در راستای رعایت حقوق شهروندی متقابل و افزایش آگاهی اجتماعی است که از بخش های مختلف و متنوعی همچون گفتار، گزارش، ترانه و تصنیف، نمایش و کارشناسی تشکیل شده است.

یادآور می شود، برنامه «پشت پلک صبح» در راستای ارتقای دانش مخاطبان در حوزه سلامت و تغییر نگرش در افراد شب کار، هر شب از ۳۰ دقیقه بامداد به مدت ۱۲۰ دقیقه،از موج اف. ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنوندگان شبکه رادیویی سلامت می شود.

«افق روشن» و چگونگی نظارت بر عرضه بهداشتی اصناف غذایی

برنامه «افق روشن» شبکه رادیویی سلامت، دوشنبه ـ ۳۱ خرداد ماه، با موضوع «حقوق شهروندی؛ صنوف غذایی و نظارت بر عرضه بهداشتی آن» تقدیم شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

برنامه «افق روشن» عنوان برنامه ای از گروه اجتماعی رادیو سلامت است که به مهم ترین موضوعات سلامت اجتماعی در سطح کلان می پردازد.

در برنامه «افق روشن» روز دوشنبه، از ساعت ۹:۰۵ به مدت ۴۵ دقیقه با حضور مهندس مریم مظهری، کارشناس بهداشت محیط دفتر بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت به موضوع «چگونگی و کنترل و نظارت اصناف غذایی» پرداخته می شود.

این برنامه رادیویی در قالبی گفتگو محور سعی در تبیین موضوعات مرتبط با سلامت اجتماعی دارد و می کوشد تا در خصوص محیط زیست، حقوق شهروندی و …. به مخاطبان آگاهی رسانی کند.

گفتنی است، برنامه «افق روشن» روزهای شنبه به موضوعات ‏زیست‌محیطی، دوشنبه‌ها به حقوق شهروندی و آموزش شهروندی و چهارشنبه‌ها به فضاهای شهری عمومی اختصاص دارد.‎

«صبح و زندگی»از سلامت اجتماعی می گوید

موضوع «سلامت اجتماعی»،دوشنبه ـ ۳۱ خرداد ماه، در برنامه «صبح و زندگی» شبکه رادیویی سلامت، بررسی می شود.

برنامه صبحگاهی «صبح و زندگی» که کاری از گروه بهداشت و تندرستی این شبکه رادیویی است، در خصوص این پرسش که «هرچیزی که برای خود می پسندیم برای دیگران هم بپسندیم» با دکتر علیرضا شریفی یزدی،جامعه شناس گفت و گو می کند.

اطلاع رسانی صبحگاهی، و ایجاد امید و نشاط در شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش از جمله اهداف این برنامه رادیویی است.

از این رو، موضوعات این برنامه رادیویی بر اساس نیاز مخاطبان و دغدغه های شنوندگان از جمله محیط زیست، ترافیک، بیماری ها و غیره انتخاب می شود.

گفتنی است، برنامه زنده «صبح و زندگی»، شنبه تا پنجشنبه هر هفته، از ساعت ۷:۰۵ دقیقه به مدت ۸۰ دقیقه،بر روی موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

کنترل عوارض پوکی استخوان در «فراسو»

برنامه «فراسو» شبکه رادیویی سلامت، دوشنبه ـ ۳۱ خرداد ماه، به سوالات شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش درباره «کنترل عوارض پوکی استخوان» پاسخ می دهد.

«فراسو» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت و تندستی رادیو سلامت است، که به منظور آگاهی، اطلاع رسانی، تعامل با شنوندگان و ارائه راهکارهای مناسب؛ هر روز در این برنامه از یکی از پزشکان متخصص دعوت می شود تا در کنار کارشناس مجری برنامه به سوالات و پیامک های شنوندگان پاسخ و راهکارهای مناسب را ارائه دهد.

این برنامه رادیویی، روز دوشنبه، با حضور دکتر پناهی، متخصص طب فیزیکی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به بیان روش های فیزیکی کنترل و درمان پوکی استخوان می پردازد.

گفتنی است، برنامه «فراسو» رادیو سلامت، شنبه تا چهارشنبه هر هفته، از ساعت ۸:۳۰ به مدت ۳۰ دقیقه، به کوشش برنامه سازان گروه «بهداشت و تندرستی» و گروه «تغذیه و سلامت»، بر روی موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز، تقدیم شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

تمرین استقلال در «خونه زندگی»

شبکه رادیویی سلامت، دوشنبه ـ ۳۱ خرداد ماه، در برنامه «خونه زندگی»، به موضوع «تمرین استقلال در خانه برای بچه ها» خواهد پرداخت.

پرورش شهروند مستقل برخاسته از خانواده است. در همین ارتباط، برنامه «خونه زندگی» که کاری از گروه خانواده این شبکه رادیویی است روز دوشنبه با حضور دکتر سیاوش چگینی، روان شناس به سوالات شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش در خصوص اینکه «فرزندپروری» پاسخ می دهد.

این برنامه از بخش های مختلف و متنوعی همچون آموزش آشپزی در قالب نمایش خانوادگی، گزارش مردمی و پیامک همسایگان برنامه، پزشک خانواده با موضوع درمان های ضروری و پخش تماس های مردمی تشکیل شده است.

گفتنی است، برنامه «خونه زندگی»، از شنبه تا پنجشنبه هر هفته در قالب یک نمایش رادیویی از ساعت ۱۰:۳۰ به مدت ۸۰ دقیقه از موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.