برنامه گفتگو محور «امشب» به تهیه کنندگی علیرضا ماندگاران و اجرای علی ضیاء کاری از گروه اجتماعی شبکه یک است که به صورت سه شب در هفته ساعت ۲۳ از این شبکه پخش می‌شود.

این برنامه که پس از پخش تنها چند قسمت اول آن در ابتدا مورد انتقاد و پرسش بسیار زیادی از مخاطبان درباره نوع گفت‌وگو و دعوت از مهمانان و الگو گیری از اجرا و برنامه «ماه عسل» احسان علیخانی قرار گرفت در چند روز اخیر دامنه آن به کپی برداری دکور برنامه «امشب» از یک کنسرت موسیقی غربی کشیده شده و کلیت این برنامه را دستخوش تغییر دانستند.

فضل‌الله شریعت پناهی مدیر گروه اجتماعی شبکه یک سیما در توضیحاتی را در خصوص این موج انتقادات از برنامه «امشب» ارائه داد و گفت: برنامه شبانگاهی «امشب» برنامه‌ای مهمان محور است و کارشناس محور نیست.

وی افزود: براساس سیاست جدید سازمان صداوسیما مردم باید در رسانه‌ها حضور پیدا کنند که ما هم سعی کردیم که در این برنامه از سوژه‌های مردمی استفاده کنیم و این سوژه ها نه تنها در برنامه «ماه عسل» ممکن است اتفاق افتاده باشد بلکه امکان ادامه این حرکت در برنامه‌های دیگر هم باشد.

شریعت پناهی اضافه کرد: حالا اگر انتقادی است که این برنامه شبیه «ماه عسل» است باید بگوبم که این برنامه ساختارش هیچ شباهتی با برنامه «ماه عسل» ندارد به این دلیل که در انتهای برنامه بخش کارشناسی را در برنامه «امشب» داریم و این برنامه از چند بخش دعوت از مهمانان تشکیل می‌شود که هر یک مکمل یکدیگرند و در اجرا هم شباهت ندارد.

مدیر گروه اجتماعی شبکه سک سیما افزود: هدف ما در این برنامه پرداختن به موضوع سبک زندگی و با حضور خانواده ها و اقشار مختلف مردم و نیز از مشاغل مختلف و همچنین از جای جای کشور است.

وی درخصوص دکور برنامه «امشب» توضیحاتی ارائه داد و گفت: درباره دکور «امشب» هم حرف و حدیث بسیاری است. خیلی‌ها از ساختارهای برنامه‌ها نیز می تواند کپی برنامه‌های پخش شده از ماهواره ها باشد. ضمن اینکه دکور یک برنامه تلویزیونی با یک برنامه موسیقی فرق دارد و ما این‌ انتقادات را می‌شنویم و در جهت مرتفع کردن سوء تفاهم گام برمی‌داریم. اما من شباهتی در آن نمی‌بینم چون ایرادی نمی‌بینم. اگر چیزی در جایی خوب است اگر در جای دیگری هم استفاده شود مشکلی هم ندارد.

شریعت پناهی اضافه کرد: در این کنسرت از آباژورهای مختلفی استفاده کردند که در جایی منظم و در جای دیگری غیر منظم بوده و نیز در جایی با تعداد کمتر و در جایی با تعداد بیشتر. در ضمن هارمونی هم که در رنگهای آباژور استفاده کرده با طرح‌ها و رنگهایی که به کار رفته است با دکور برنامه «امشب» متفاوت است.

وی یادآور شد: این موارد همه حواشی است که برای این برنامه ایجاد شده و باید به محتوای آن توجه شود. همین که ما دنبال این بودیم که برنامه دیده شود اینکه انتقاد یا تشکر شود مدنظر ما نبوده و از این حیث رضایت داریم و من آینده برنامه «امشب» را خیلی خوب می‌بینم. (تسنیم)