به گزارش سوکا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به تلاش قدرت های برتر دنیا برای دخالت در امور کشورهای دیگر، گفتند: این دخالت ها گاه از طریق راه انداختن جنگ هایی همچون جنگ ویتنام و گاهی نیز با روش های دیگر انجام می‌شود، و راه مقابله با این دخالت ها، همکاری و نزدیک شدن کشورهای مستقل به یکدیگر است.

ایشان، سیاست قطعی جمهوری اسلامی را همکاری با کشورهای آسیایی از جمله ویتنام خواندند و افزودند: ما از همکاری های شما در مجامع جهانی نیز مطلع هستیم و معتقدیم تا جایی که امکان و ظرفیت وجود دارد، باید همکاریها را گسترش داد.

در این دیدار که حسن روحانی رییس جمهور نیز حضور داشت، «ترانگ تان سانگ» رییس‌ جمهور ویتنام با تشکر از سخنان رهبر انقلاب در تجلیل از مبارزات مردم و رهبران ویتنام علیه بیگانگان، گفت: مردم ویتنام دهها سال در مقابل تهاجم خارجی‌ها مقاومت کردند تا توانستند به استقلال و آزادی دست یابند.

«ترانگ تان سانگ» با قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از ویتنام در مجامع بین المللی، تاکید کرد: ویتنام نیز در محافل بین المللی از مواضع ایران حمایت کرده و استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای را حق قطعی ایران می داند و در آینده هم از مواضع ایران حمایت خواهد کرد.

رییس‌ جمهوری ویتنام با تأکید بر ضرورت افزایش همکاری های دوجانبه در تمام زمینه‌ها گفت: امیدواریم ایران در چارچوب سیاست نگاه به شرق، همچون گذشته به ویتنام به عنوان یک شریک کلیدی نگاه کند.