به گزارش جام جم آنلاین ، برانکو به حفظ ستاره اعتقادی ندارد. ستاره ها می روند و می آیند. این بهترین خط مشی برای یک مربی می تواند باشد. چقدر مقایسه او با برخی از مربیان شاغل در لیگ برتر سخت است. بسیاری از مربیان ستاره های تیم خود را به هر شکل ممکن حفظ می کنند اما برانکو اینگونه نیست.

در یک سال و نیم گذشته او با سه ستاره تیمش هرگز کنار نیامد. این داستان از کجا شروع شد و به کجا رسید؟

نخستین یاغی

رامین رضاییان قربانی شماره یک بود. مدافع ملی پوش سرخ ها که یکی از ستاره های این تیم در فصل گذشته محسوب می شد ابتدا با انتقال نافرجام به ریزه اسپور ترکیه خود را از چشم برانکو انداخت. هنوز دقیقا نمی دانیم چرا وقتی طارمی و رضاییان هر دو از ترکیه به ایران برگشتند فقط طارمی به طور کامل بخشیده شد و رامین رضاییان با این بخشش مواجه نشد. گرچه او در نهایت به پرسپولیس برگشت اما سرمربی کروات دیگر هرگز از او به عنوان بازیکن ثابت استفاده نکرد. در این میان خود رضاییان هم نقش زیادی در بدتر شدن ماجرا داشت. بی نظمی در تمرینات و سپس کتک کاری با علی علیپور در اردوی دبی و در نهایت تمرد از دستور برانکو مبنی بر بازگشت به ایران باعث شد دیگر برانکو هرگز کوتاه نیاید. او از پرسپولیس اخراج شد و حتی اجازه شرکت در جشن قهرمانی پرسپولیس را هم پیدا نکرد.

رامین این روزها در اوستنده بلژیک بازی می کند. ثبات چندانی در کارش ندارد و حتی گاهی اوقات با انتقاد رسانه های بلژیکی هم مواجه می شود. اما در سال منتهی به جام جهانی اوستنده بهترین انتخاب برای او بود. اگر در ایران می ماند با این حاشیه هایی که دارد قطعا فرصت حضور در جام جهانی را از دست می داد هر چند که او اکنون هم تضمینی برای حضور در آوردگاه روسیه ندارد.

دومین یاغی

داستان مهدی طارمی را همه می دانیم. از روزی که از سوی یک روزنامه نگار به علی دایی معرفی شد، به پرسپولیس آمد و به جایی رسید که دو فصل پشت سر هم آقای گل پرسپولیس شد. داستان رفتن او به ریزه اسپور ، بازگشت از این تیم ترکیه ای و فسخ قرارداد غیرقانونی با همین تیم. از مبلغی که به عنوان خسارت فسخ از هدایتی گرفت و هرگز آن را به باشگاه ترکیه ای نداد، از اینکه پورشه خرید و از رسوایی عظیم «ریزه اسپور گیت». از محرومیت چهارماهه از حضور در میادین، محرومیت پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی و در نهایت «خیریت» تمام این اتفاقات. و از افشاگری اش در برنامه نود که جنجال دیگری در فوتبال ایران بود.

وقتی طارمی به روزهای پایانی محرومیت چهار ماهه اش نزدیک می شد و وقتی محبوبیتش را تا حد زیادی از دست داده بود ناگهان اعلام شد که قرار است به الغرافه برود. برانکو از طارمی خواسته بود که بماند اما نپذیرفت. به او گفتند حالا که خسارت سنگینی به پرسپولیس زده و این تیم از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم است بماند و به تیمش کمک کند اما زیر بار نرفت. خودش بعدا گفت که این خود باشگاه بوده که اصرار داشته جدا شود.

طارمی هر چه بود تمام شد، یکی از جنجالی ترین بازیکنان تاریخ باشگاه پرسپولیس. آنقدر نحوه رفتن او بد بود که هیچکس حتی تصور بازگشت او را هم نمی کند.

سومین یاغی

نوبت سومین ستاره است، ستاره ای که پرسپولیس در دو سال اخیر ثابت کرده به امثال این ستاره ها نیازی ندارد. محسن مسلمان ، کسی که حالا به خاطر پاس گل هایش مهندس این فصل است.

مسلمان اما در هفته های گذشته بارها نیمکت نشینی را تجربه کرد. در دیدار با سپاهان هم نسبت به این موضوع اعتراض کرد و سپس در اینستاگرام تمامی پست های خود با پیراهن این باشگاه را پاک کرد. ساعاتی بعد عکس پروفایل خود را که در کنار برانکو بود عوض کرد و فقط لوگوی باشگاه را گذاشت. این برای نخستین بار نیست که مسلمان در اینستاگرام پست های پرسپولیسی خود را پاک می کند. به خاطر می آوریم دو فصل پیش او این کار را کرد و گفت می خواهد به استقلال برود! سپس مذاکره با استقلال را تایید کرد.

گفته می شود برانکو سومین یاغی دو فصل اخیر پرسپولیس را هم کنار گذاشته است. او گفته نیازی به مسلمان ندارد و این بازیکن هر جا می خواهد برود.

اینکه پرسپولیس به هیچ بازیکنی وابسته نیست خیلی خوب است اما چرا ستاره های این تیم سرنوشتی مشترک پیدا کرده اند؟