به گزارش سوکا به نقل از روابط عمومی شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران، ایفاگر نقش مارکوپولو در مجموعه سوءتفاهم درخصوص متفاوت بودن بازی در این مجموعه با سایر بازی های قبلی او اظهار داشت: خب این دیدگاه خیلی از اطرافیان من بعد از بازی در این مجموعه بود بطوری که خیلی از همین اطرافیان از من بخاطر بازی متفاوت در سریال کیمیا خرده گرفتند ولی دوست دارم به این موضوع اشاره کنم که شاید پرداختن به موضوع مواد مخدر در مجموعه ها بخصوص کارهایی که دست مایه های طنز هم دارند در پذیرش جامعه بخصوص خانواده ها بسیار موثر است.

وی افزود: ساخت چنین برنامه هایی به لحاظ اهمیت باید بسیار دقیق و در فرصت مناسب و بدون عجله تولید شود. متاسفانه در تولید برخی از این مجموعه ها آنقدر با عجله ساخته می شود که عوامل تولید و بازیگران از ظرافت ها و ریزه کاریها غافل می مانند.

توکلی با بیان این که امیدوارم این مجموعه از سوی مخاطبان با اقبال مواجه شده باشد تصریح کرد: ما در این مجموعه مجبور شدیم تا برای آگاهی خانواده ها با مواد مخدر صنعتی جدید بطور شفاف آنرا به همراه وسیله استعمال نمایش دهیم و فکر می کنم برای بسیاری از خانواده هایی که فرزندان جوانی در خانه دارند، شناخت ابزار مصرف این مواد که خیلی هم به کالای دکوری شباهت دارد، این مجموعه کمک کند.

ایفاگر نقش مارکوپولو در مجموعه سوءتفاهم ادامه داد: یکی از رسالت های تلویزیون آگاهی بخشی مخاطبان است و ما در مجموعه سوءتفاهم گام جدیدی در مسیر ارتقای دانش خانواده ها بخصوص فرزندان در شناخت مواد مخدر جدید و راههای پیشگیری از افتادن به دام اعتیاد برداشتیم.

بازیگر سریال مردان آنجلس ادامه داد: ما در این مجموعه طنز با مخاطبان خود به طور غیرمستقیم حرف می زنیم و وقتی بگونه ای غیرمستقیم با بیننده کار می کنیم باید اینجا از هنر و ترفندهای رسانه ای و تلویزیونی بهره ببریم. شگرد رسانه ای چی هست و همین است که ما در قالب کمدی و طنز به پدر و مادران بگوییم که هوشیار باشید چرا که هر لحظه ممکن است چنین مواد مخدری روزی در اتاق فرزندان شما پیدا بشود. من فکر می کنم مجموعه سوءتفاهم شرایطی را برای بیننده فراهم می کند تا با دست مایه طنز مخاطب خود را نسبت به خطر مواد مخدر جدید آشنا می کند.

توکلی البته بر این مجموعه طنز ایرادی هم وارد دانست و آن ایراد را اینگونه بیان کرد که ما در پایان هر قسمت باید یه نشستی را با کارشناسان مختلف ترتیب می دادیم تا بصورت آکادمیک موضوع مواد مخدر صنعتی و علل بدام افتادن جوانان به این مسیر خانمان برانداز ارزیابی کنیم. این مواد چگونه وارد کشور می شود، چگونه به دست جوانان می رسد، چگونه و با چه موادی تولید می شوند و در نهایت چگونه برخی جوانان به مصرف این مواد گرایش پیدا می کنند ، می تواند از موضوعاتی باشد که در این نشست ها مورد نقد و بررسی قرار بگیرد.

بازیگر فیلم سینمایی مریم مقدس تاکید کرد: حالا رسالت بازیگری من چی هست؟ البته فرهنگ سازی و من معتقدم سوءتفاهم هم به لحاظ روانی فرهنگ سازی درستی را انجام می دهد. توکلی درباره کاراکتر مارکوپولو هم گفت: مارکو در این مجموعه اصولا در توهم سیر می کند توهمی که بدنبال مصرف مواد مخدر نیست، توهمی که در معرض مصرف قرار دارد. بطور مثال مارکو در سکانسی می گوید من امروز سرحال نیستم و ناراحتم که یکی از شخصیت های نوستالژی سریالی یا سینمایی خارجی برای بهبودی به او پیشنهاد مصرف مواد مخدر را می دهند. در واقع مارکو نقش آدم هایی را در جامعه به نمایش می گذارد که در چنین شرایط ناخوشی به دام افراد سودجو و فروشنده مواد می افتند. سوءتفاهم در این مجموعه به والدین این را می گوید که باید در همه حال مشاور و پشتیبان فرزندانشان باشند و هیچگاه آنان را در معرض شرایط بد روحی و روانی که منجر به گرایش به مواد مخدر شود قرار ندهند.

بازیگر سریال او یک فرشته بود تصریح کرد: یک بخشی از جامعه در شهرستان ها و روستاهای خیلی دور اصلا شناختی از مواد مخدر صنعتی جدید ندارند و شبکه یک بعنوان شبکه عمومی و ملی که در اقصی نقاط کشور پخش می شود با ساخت چنین مجموعه هایی درجهت افزایش دانش و آگاهی هموطنان گام موثری برداشته است.

مجموعه طنز اپیزودی سوءتفاهم که پخش آن از ۲۸ فروردین آغاز شده، محصول مشترک گروه اجتماعی شبکه یک و ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری است و در ۲۶ قسمت ۳۵ دقیقه ای به تهیه کنندگی جمشید تربتی و کارگردانی مسعود عسگری تولید شده است.

این مجموعه از شنبه تا چهارشنبه هر روز حوالی ساعت ۱۸ و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۰ به روی آنتن شبکه یک می رود.

رضا توکلی، پرستو صالحی، روشنک عجمیان، مالک سراج، محمدرضا ناصحی فر، محمدرضا عباسی نژاد، امیر زری وند، امید زارع، طناز دهقان، سهند جاهد، کامران مقدادی، اشکان گشتاسبی و پوریا قوری وند از بازیگرای طنز سوءتفاهم هستندکه ۱۵ بازیگر مهمان نیز آنها را در هر قسمت همراهی می کنند.