به گزارش سوکا ، در روز پایانی مسابقات جام فجر که در تالار وزنه‌برداری مجموعه آزادی برگزار می‌شود، دو وزنه‌بردار کشورمان عناوین نخست را به خود اختصاص دادند.

در حرکت یک‌ضرب بهادر مولایی ابتدا وزنه ۱۷۶ کیلویی را نتوانست بالای سر ببرد. وی در حرکت دوم وزنه ۱۸۱ کیلویی را بالای سر برد اما در حرکت سوم ناموفق بود و نتوانست وزنه ۱۹۰ کیلویی را مهار کند.

بهداد سلیمی نیز که به دلیل عمل زانو نتوانسته بود چند ماهی تمرین کند و به تازگی به تمرینات اضافه شده، در حرکت اول وزنه ۱۹۵ کیلویی را بالای سر برد و در حرکت دوم وزنه ۲۰۱ کیلویی را نیز مهار کرد. سومین حرکت او وزنه ۲۰۵ کیلوگرمی بود که باز هم سلیمی با قدرت آن را بالای سر برد تا صاحب مدال طلا شود.

پس از سلیمی و مولایی که مدال طلا و نقره را از آن خود کردند، دانیل دولگا از لهستان با ۱۸۰ کیلوگرم برنزی شد.

حرکت دوضرب

در حرکت دوضرب بهداد سلیمی ابتدا وزنه ۲۲۵ کیلویی را مهار کرد. وی در حرکت دوم وزنه ۲۳۱ کیلویی را بالای سر برد اما به دلیل باز بودن پایش این وزنه مورد قبول قرار نگرفت. سلیمی در سومین حرکتش این‌بار وزنه ۲۳۱ کیلویی را انتخاب کرد اما با وساطت مرادی وزنه را بالای سر نبرد تا از مصدومیتش جلوگیری شود. به این ترتیب سلیمی با ۴۳۰ کیلوگرم در مجموع به کارش پایان داد. سلیمی برنز دوضرب و طلای مجموع را از آن خود کرد.

بهادر مولایی دیگر وزنه‌بردار کشورمان در اولین حرکت خود وزنه ۲۳۰ کیلویی را بالای سر برد. وی در حرکت دومش وزنه ۲۴۹ کیلویی را انتخاب کرد و نتوانست آن را بالای سر ببرد. نایب قهرمان جهان در سومین حرکت خود بار دیگر وزنه ۲۴۹ کیلویی را انتخاب کرد و موفق به مهار آن نشد تا طلای دوضرب و نقره مجموع را از آن خود کند. مولایی در مجموع ۴۱۱ کیلو را بالای سر برد.

در حرکت دوضرب اسد از سوریه موفق شد مدال نقره را با ۲۲۵ کیلوگرم و وزن بدن کمتر نسبت به سلیمی به‌دست آورد. دولگا از لهستان نیز در مجموع با ۴۰۲ کیلوگرم به مقام سومی مجموع دست یافت.

منبع: تسنیم