سئول، پایتخت کره و بزرگ ترین شهر آن، ۲۴ ساعته بیدار است. مراکز خرید پرزرق و برق، گالری ها و اماکن فرهنگی متفاوت، پارک های وسیع، رستوران های شیک و کافه های متعدد آن قدر سرگرم کننده هستند که آدم نفهمد کی وارد آنها شده و چه زمانی خارج! با وجود این اوصاف، سئول تنها محدود به زمان حاضر نمی شود، بلکه از لحاظ تاریخی نیز بسیار غنی است. این شهر دارای بناهایی است که از دوره پادشاهی چونسان یعنی سال های ۱۹۱۰ تا ۱۹۳۲ برجا مانده اند. این بناها عبارتند از چهار کاخ اصلی یعنی کاخ چانگ دئوک، کاخ چانگی یونگ، کاخ جیونگ بوک و کاخ دوکسا. از میان این چهار کاخ، بازدید از کاخ چانگی یوک توصیه می شود، چراکه علاوه بر باغ سرسبز و تزئینات باشکوه قصر، نگهبانانی که ملبس به یونیفرم های زمان چونسان هستند هم دیدنی است. پس از سئول، بازدید از شهر گوانجو انتخاب خوبی خواهد بود. این شهر که زمانی پایتخت باستانی پادشاهی سیلا بوده، از شهرهای ساحلی کره محسوب می شود. این شهر سرشار از جاذبه های فرهنگی و تاریخی است. نام گورپشته را شنیده اید؟! تپه های عظیمی که از جنس های مختلف مانند سنگ، خاک و… تشکیل شده اند. حال در قسمتی از گوانجو تپه های بلند سرسبزی وجود دارد که در پشت آنها آثار به جامانده از دوران سیلا دیده می شوند. این منطقه زیبا در سال ۲۰۰۰ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

یکی دیگر از مناطق حفاظت شده توسط یونسکو، پارک ملی Seoraksan است. این پارک که در واقع صخره ای منحصربه فرد است و به کوه صخره ای برفی معروف شده؛ دارای حیات وحش، چشمه های آب گرم، جنگل های انبوه و معابد به یادگار مانده از دوران پادشاهی سیلاست. این منطقه سومین منطقه کوهستانی مرتفع کره جنوبی است که به علت وجود جاذبه های گردشگری متفاوت می تواند هر فردی با هر سلیقه ای را به سوی خود جذب کند. از صخره های سخت که بگذریم، جزیره زیبا و خیره کننده چجو، از دیگر مناظر دیدنی کره جنوبی است. این جزیره دارای آب و هوایی معتدل و بسیار متفاوت نسبت به سرزمین اصلی است که همین امر طبیعتی خاص را برای آن به همراه داشته. این جزیره که بتازگی جزو هفت شگفتی طبیعی جهان شناخته شده دارای باغ گیاه شناسی، غارهای متشکل از گدازه های آتشفشانی، سواحل شنی و موزه چای می باشد که در این موزه می توان با فرهنگ سنتی مردم کره جنوبی در مورد چای و شیوه تهیه آن آشنا شد.

پانوشت: عنوان مطلب، برداشتی از شعار توریستی سابق کره جنوبی است.

چطور برویم؟

مناطق دیدنی کره تنها به این فهرست خلاصه نشده و بخش های جذاب دیگری را نیز شامل می شود. شاید به همین علت است که تورهای گردشگری ایرانی نیز در فراهم کردن ترتیبات سفر به این سرزمین، فعال هستند. بدون شک اگر خودتان به سفارت کره، حوالی میدان ونک بروید و کمی هم شم اقتصادی داشته باشید، هزینه سفرتان نسبت به زمانی که از طریق تور برای سفر اقدام می کنید، کمتر خواهد بود. چراکه به عنوان مثال یکی از تورها با پیشنهاد سفری هفت روزه و البته اقامت در هتل های چهار ستاره، قیمتی نزدیک به ۶٫۵میلیون تومان، آن هم بدون احتساب هزینه بلیت هواپیما، به مشتریان خود داده است.

نرگس انصاری / چمدان (ضمیمه آخر هفته روزنامه سوکا)