سرقت ۳ میلیاردی دزد‌های نقابدار شرق تهران

سرقت 3 میلیاردی دزد‌های نقابدار شرق تهران

سه سارق مسلح نقابدار که چندی پیش با ورود به یک دفتر بورس در شرق تهران، با تهدید سلاح سه میلیارد تومان پول و اوراق بهادار سرقت کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش سوکا، رسیدگی به این پرونده هنگامی آغاز شد که فردی در تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ از سرقت مسلحانه دزد های نقابدار از دفتر یک کارگزار بورس در شرق تهران خبر داد.

در پی این تماس و با حضور ماموران معلوم شد مدیرعامل دفتر بورس هنگامی که در محل کارش به تنهایی حضور داشته، فردی با به صدا درآوردن زنگ عنوان کرده همسایه وی بوده و برای او گوشت نذری آورده است.

صاحب دفتر وقتی در را باز می کند، سه مرد نقابدار که دو نفر از آنها سلاح در دست داشتند با ورود به این محل و بستن دست و پای وی دو میلیارد تومان اوراق بهادار، ۵۰۰ میلیون تومان پول، ۳۰۰ سکه بهار آزادی و مقادیری ارز سرقت می کنند.

مرد مالباخته در تحقیقات اولیه به ماموران گفت: دزدهای نقابدار وارد دفتر کارم شدند و پس از ضرب و جرح مرا وادار کردند تا در گاوصندوق را باز کنم و با سرقت اموال و بستن دست و پا و دهانم فرار کردند و یکی از همسایه ها نجاتم داد.

با تشکیل پرونده ای در این ارتباط، بازپرس هاشمیان در دادسرای جنایی دستور پیگیری و تحقیق در این زمینه را در پلیس آگاهی تهران صادر کرد.

شروع تحقیقات

با شروع تحقیقات معلوم شد دزد های نقابدار از رفت و آمدها و میزان اموال موجود در محل کارگزاری بورس اطلاع داشته و با معرفی خود به نام یکی از همسایه های مجاور به بهانه تحویل گوشت نذری دست به این سرقت زده اند.

با جمع بندی این اطلاعات و تحقیقات میدانی، ماموران به منشی شرکت ظنین شده و او را زیر نظر قرار دادند. پس از چند روز معلوم شد منشی جوان در این سرقت دست داشته است. با گزارش موضوع به قاضی پرونده، دستور بازداشت منشی صادر و وی دستگیر شد.

متهم ابتدا منکر اطلاع از سرقت شد، اما با دیدن دلایل و مدارک به همدستی با سارقان مسلح در این سرقت بزرگ اعتراف کرد.

متهم گفت: از مدتی پیش در این محل کار می کردم و چون می دانستم مدیر شرکت وضع مالی خوبی دارد، نقشه سرقت از او را کشیده و موضوع را با یک زن آرایشگر که از قبل می شناختم در میان گذاشتم و از او خواستم در این سرقت به من کمک کند.

متهم افزود: پس از چند روز زن آرایشگر به من خبر داد سه نفر را برای این سرقت در نظر گرفته و از من خواست روزی که پول زیادی در گاو صندوق وجود داشت به آنها خبر دهم و آنها نیز با ورود به دفتر، اموال را سرقت کردند.

دستگیری دزدهای مسلح

با اعتراف منشی دفتر، ماموران در مرحله بعد زن آرایشگر را دستگیر کردند که وی پس از روبه رو شدن با منشی شرکت، به نقش خود در این سرقت و استخدام دزد ها اعتراف کرد.

با اعتراف دومین سارق، ماموران چند روز پیش سه مرد مسلح را نیز یکی پس از دیگری دستگیر و از محل سکونت آنها اموال مسروقه را کشف کردند.

یکی از سارقان که سرکرده اصلی باند بود، پس از انتقال به دادسرای جنایی به بازپرس جنایی گفت: من قصد سرقت نداشتم و به دلیل ارتباطی که با زن آرایشگر داشتم، به اصرار او دست به این سرقت زدم.

در پی اعتراف اعضای باند، بازپرس هاشمیان با صدور قرار بازداشت موقت متهمان را روانه زندان کرد.این گزارش حاکی است، پس از تکمیل پرونده قرار مجرمیت دزد های میلیاردی صادر و پرونده اتهامی آنها به دادگاه ارسال شد.

منبع: سوکا