به گزارش سوکا به نقل از فارس، سردار سرلشکر غلامعلی رشید صبح امروز در رژه ملی نیروهای مسلح مستقر در استان هرمزگان اظهار کرد: ۳۷ سال از تجاوز سراسری دشمن به ایران اسلامی و ۲۸ سال از پایان جنگ گذشته است اما ما هنوز هم در جنگ زندگی می‌کنیم و از خوبی‌ها و زیبایی‌های جنگ سخن می‌گوییم و دفتر و تاریخ جنگ را باز نگه داشته‌ایم و آن را نبسته‌ایم.

وی افزود: ۸ سال دفاع مقدس یک حادثه بزرگ تاریخی برای ما و برای جهان بود. یک حادثه محلی نبود. جنگ ما از بسیاری از جنگ هایی که در دوران نظام دو قطبی در جهان اتفاق افتاده بود، مهم‌تر و اهمیت آن فراتر بود و اهمیت آن این بود که جهان در آستانه تغییری بزرگ قرار گرفت و امام با اعلام سیاست نه شرقی و نه غربی یک نه بزرگ به جهان کنونی گفت.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان این که جنگ در خرمشهر از مقاومت تا آزادی در هر سه بعد حماسه، مظلومیت و عقلانیت در اشل بین المللی قرار می‌گیرد، به جنایت دشمنان در حلبچه نیز اشاره‌ای کرد و بیان داشت: حلبچه را فقط صدام درست نکرد. همین آلمان، فرانسه و انگلیس خبیث، جنایت حلبچه را بوجود آوردند. باید به جوانان بگوییم که ملت ایران و فرماندهان دفاع مقدس چه دل بزرگی داشتند و در برابر چه جنایات بزرگی ایستادند.

وی با بیان اینکه مروری بر سال های پس از جنگ نشان داده که جمهوری اسلامی ایران از دستاوردهای جنگ بهره برده و تا چه اندازه بر قدرت دفاعی و تهاجمی خود افزوده است، تصریح کرد: امروز حذف صدام و حزب بعثی عراق حاصل مقاومت مردمی و مقاومت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است. استقرار یک دولت مردمی در ساختار دولت عراق و در سرزمین حضرت سید الشهدا در امتداد ۸ سال دفاع مقدس حاصل شده است.

وی تأکید کرد: امروز نقش بی‌بدیل و تأثیرگذار سردار قاسم سلیمانی به عنوان فرمانده استراتژیک ایرانی در ساماندهی جبهه مقاومت در مقابله با تروریسم تکفیری به معنای بارور شدن دستاوردهای ۸ سال دفاع مقدس در سطح راهبردی است. امروز الگوی مقاومت در سرتاسر منطقه و دستاوردهای فرهنگی و اعتقادی و سیاسی آنها حاصل الگوی مقاومت رزمندگان ایرانی در ۸ سال دفاع است و از تفکر و نمادهای رزمندگان ایران نظیر چفیه و دعاخوانی و … الگو می گیرند. این همان تفکری است که امام راحل در منشور روحانیت نیز بدان اشاره فرمودند.

سردار سرلشکر رشید خاطرنشان کرد: امروز راه غلبه بر چالش‌های مدیریتی با استفاده از الگوی رزمندگان ایرانی امکان پذیر است. راه شهید حججی با اقتدار و عظمت ادامه دارد. امروز برخورداری از قدرت موشکی و توان پهبادی و توان سایبری برای غلبه بر دشمنان تکفیری نظیر داعش نشان‌دهنده بهره‌گیری شایسته از دوران جنگ با نظامیان بعثی است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس در ادامه اظهارات خود، عنوان کرد: برجام حاصل تعهد و مسؤولیت پذیری نظام جمهوری اسلامی ایران برای برقراری صلح و ثبات در منطقه متکی بر قدرت دفاعی و بازدارنده است. این قدرت نه تنها کاهش نیافته بلکه در عرصه‌های مختلف افزایش یافته است و نیروهای مسلح راسخ تر از گذشته از آرمان‌های بلند این ملت دفاع خواهند کرد و هرگونه اشتباه در محاسبه دشمنان درباره واکنش ملت ایران و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، پیمان شکنان را با پاسخ کوبنده‌ای مواجه خواهد کرد.

وی تأکید کرد: نقض برجام و خروج آمریکایی‌ها از آن نشان‌دهنده خباثت آمریکا است. ما از این پس با ساماندهی قدرت ترکیبی یک پارچه دشمنان را دچار غافلگیری خواهیم کرد.