ستاره ها و بازیگرانی که جشن تولد گرفتند

ستاره ها و بازیگرانی که جشن تولد گرفتند 

این هفته جشن تولد برخی از ستارگان بود که در لیست زیر می توانید آن ها ببینید. امینم که مشهورترین رپر حال حاضر جهان است یکی از شاخص ترین آن ها است. 

 

امینم ۴۴ ساله شد
مارشال بروس میترز سوم (Marshall Bruce Mathers III) زاده ۱۷ اکتبر ۱۹۷۲ با نام مستعار اِمینم که به انگلیسی اینطور نوشته می شود (EMINƎM) رپر، ترانه سرا، تهیه کننده موزیک و بازیگر آمریکایی است. علاوه بر کار سولو در حوزه موزیک، وی عضو گروه D12 نیز هست و با Royce da 5’۹″ نیمی از گروه هیپ هاپ دو نفره Bad Meets Evil هم هست.

 

امینم در سال ۲۰۰۰ پرفروش ترین هنرمند در ایالات متحده بود. وی در طول حرفه موسیقی اش، ۱۰ آلبوم نامبر وان در بیلبورد ۲۰۰ و پنج سینگل نامبر وان در ۱۰۰ آهنگ برتر بیلبورد داشته است.

ستاره ها و بازیگرانی که جشن تولد گرفتندبا فروش ۴۵٫۱ میلیون آلبوم در ایالات متحده و ۴۲ میلیون آهنگ تا ژوئن ۲۰۱۴، امینم دومین خواننده مرد پرفروش در دوره Nielsen SoundScan و ششمین خواننده پرفروش در ایالات متحده و پرفروش ترین هنرمند هیپ هاپ است. در سطح دنیا وی بیش از ۱۷۲ میلیون آلبوم فروخته و در نتیجه یکی از پرفروش ترین هنرمندان دنیاست.

 

مجله رولینگ استون او را در رتبه ۸۳ لیست ۱۰۰ هنرمند برتر تمام دوران ها قرار داده و او را «سلطان هیپ هاپ» نامیده است.او پس از پخش آلبوم Infinite در سال ۱۹۹۶، با انتشار آلبوم The Slim Shady LP در سال ۱۹۹۹ به محبوبیت بالایی دست یافت و توانست اولین جایزه گرمی بهترین آلبوم رپ را به ‌دست آورد.

 

دو آلبوم بعدی او، تحت عنوان های The Marshall Mathers LP و The Eminem Show در سال های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۲ منتشر شدند که هر دو در سطح دنیا بسیار موفق بودند و در فروش ایالات متحده گواهینامه دایموند بدست آوردند و هر دو جایزه گرمی بهترین آلبوم رپ را برای امینم به ارمغان آوردند و امینم را اولین هنرمندی کردند که برای سه آلبوم متوالی جایزه گرمی را می برد.

 

آلبوم Encore در سال ۲۰۰۴ منتشر شد و این آلبوم نیز موفقیت مالی و کیفی دیگری برای امینم بود. بعد از تور کنسرت سال ۲۰۰۵، وقف ای در کار امینم صورت گرفت و در سال ۲۰۰۹ آلبوم Relapse و در سال ۲۰۱۰ آلبوم Recovery را منتشر نمود. هر دوی آنها جایزه گرمی را بردند و آلبوم آخر پرفروش ترین آلبوم سال ۲۰۱۰ در سطح دنیا شد و این دومین باری بود که آلبوم امینم پرفروش ترین آلبوم دنیا می شد.

 

هشتمین کار او که در سال ۲۰۱۳ با عنوان The Marshall Mathers LP 2 منتشر شد، دو جایزه گرمی از جمله بهترین آلبوم رپ را برای امینم به همراه داشت و بدین ترتیب وی بیشترین برد را در این دسته بندی با ۱۵ برد گرمی دارد.
ستاره ها و بازیگرانی که جشن تولد گرفتنددر نوامبر ۲۰۰۲، امینم در فیلم هیپ هاپ «هشت مایل» (Mile 8) بازی کرد. همچنین او جایزه اسکار بهترین موسیقی متن اصلی را برای آهنگ Lose Yourself بدست آورد و اولین خواننده رپ شد که جایزه اسکار می برد. وی حضورهای کوتاهی در فیلم های «واش» (۲۰۰۱)، «آدم های بامزه» (۲۰۰۹)،

 

«مصاحبه» (۲۰۱۴) و سریال تلویزیونی «دار و دسته» (۲۰۱۰) داشته است. مجله وایب در سال ۲۰۰۸ او را «بهترین رپر زنده جهان» نامید. صفحه امینم در وبسایت یوتیوب تابحال بیش از یک میلیارد بازدید داشته است.امینم تابحال دو بار با کیمبرلی آن “کیم” اسکات ازدواج کرده که از دبیرستان با او آشنا شده بود.

 

دخترشان هیلی در دسامبر ۱۹۹۵ به دنیا آمد. آنها در نهایت در آوریل ۲۰۰۶ جدا شدند. وی دختری به نام آلینا، خواهرزاده همسرش و همچنین ویتنی دختر همسرش از ازدواج سابق او را نیز به فرزندی پذیرفته است. دارایی خالص امینم ۱۹۰ میلیون دلار برآورد شده است.

 

۱۷ اکتبر، زادروز ریتا هیورث

مارگاریتا کارمن کانسینو یا ریتا هیورث (Rita Hayworth) زاده ۱۷ اکتبر ۱۹۱۸ و درگذشته به تاریخ ۱۴ مه ۱۹۸۷، بازیگر و رقصنده آمریکایی بود. وی در دهه چهل یکی از ستاره های درخشان دوره خود بود و در طی ۳۷ سال حرفه بازیگری، در ۶۱ فیلم بازی کرد.
ستاره ها و بازیگرانی که جشن تولد گرفتندمطبوعات لقب «الهه عشق» به او داده بودند و او را شیک ترین ستاره سینمایی دهه چهل توصیف می کردند. شاید هیورث را بیشتر به خاطر بازی در فیلم نوآر «گیلدا» محصول سال ۱۹۴۶ در مقابل گلن فورد می شناسند. هیورث دو فیلم با فورد بازی کرده و فورد او را شریک رقص محبوبش می خواند.

 

بزرگترین موفقیت این خانم بازیگر، فیلم موزیکال رنگی «دختر مدل» (۱۹۴۴) بود که با جین کلی بازی کرد. نظرسنجی موسسه فیلم آمریکا او را یکی از ۲۵ ستاره سینمایی تمام دوران ها قلمداد می کندهیورث در کل پنج بار ازدواج کرد: از سال ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۲ با ادوارد سی. جادسون، از سال ۱۹۴۳ تا ۱۹۴۸ با اورسون ولز،

 

از سال ۱۹۴۹ تا ۱۹۵۳ با پرنس علی خان، ا سال ۱۹۵۳ تا ۱۹۵۵ با دیک هایمز و از سال ۱۹۵۸ تا ۱۹۶۱ با جیمز هیل. در سال ۱۹۸۰ مشخص شد که هیورث به بیماری آلزایمر مبتلاست که این بیماری در سن ۶۸ سالگی جان او را گرفت. صحبت های علنی در مورد بیماری اش باعث شد که توجه مردم به بیماری آلزایمر جلب شود

 

و بودجه های عمومی و خصوصی برای تحقیق و مطالعه در مورد این بیماری اختصاص یابد. دارایی خالص ریتا هیورث ۱۱ میلیون دلار برآورد شده است.
ستاره ها و بازیگرانی که جشن تولد گرفتندزک افران ۲۹ ساله شد

زاکاری دیوید الکساندر “زَک” اِفران (Zac Efron) زاده ۱۸ اکتبر ۱۹۸۷، بازیگر و خواننده آمریکایی است که بازیگری حرفه ای را در اوایل سال ۲۰۰۰ آغاز کرد و در اواخر همان سال با نقش اصلی سری فیلم های «موزیکال دبیرستانی» (۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸) در کنار ونسا هاجنز به شهرت رسید.

 

در این مدت او در فیلم موزیکال «اسپری مو» (۲۰۰۷) و فیلم کمدی «دوباره هفده» (۲۰۰۹) بازی کرد. وی همچنین در فیلم هایی نظیر «شب سال نو» (۲۰۱۱)، «خوش شانس» (۲۰۱۲)، «همسایه ها» (۲۰۱۴)، «بابابزرگ کثیف» (۲۰۱۶) و «همسایه ها ۲» ظاهر شد.
ستاره ها و بازیگرانی که جشن تولد گرفتنددر سال ۲۰۰۸ افران در رتبه ۹۲ صد سلبریتی فوربس قرار گرفت که درآمدهایش از ژوئن ۲۰۰۷ تا ژوئن ۲۰۰۸ برابر با ۵٫۸ میلیون دلار بود. در آوریل ۲۰۰۹، دارایی شخصی او حدود ۱۰ میلیون دلار بود. در ماه مه ۲۰۱۵ دارایی خالص او ۱۸ میلیون دلار شده بود. مجله پیپل در سال ۲۰۰۷ اعلام کرده بود که افران و ونسا هاجنز در طول فیلمبرداری «موزیکال دبیرستانی» در سال ۲۰۰۵ با هم دوست بوده اند.

 

افران در سپتامبر ۲۰۱۴ با سمی میرو، مدل و کارآفرین، رابطه رمانتیک داشت که البته در آوریل ۲۰۱۶ این دو از هم جدا شدند. اوایل سال ۲۰۱۳ بود که پس از دست و پنجه نرم کردن با اعتیاد به الکل و مواد مخدر، افران به دنبال درمان خود رفت. از ژوئن ۲۰۱۳ تابحال وی دیگر مصرف نداشته است. دارایی خالص زک افران در حال حاضر ۱۸ میلیون دلار است.
ستاره ها و بازیگرانی که جشن تولد گرفتندژان-کلود وَن دَم ۵۶ ساله شد

ژان-کلود کامیل فرانسوآ وَن وارنبرگ یا جی سی وی دی (JCVD) یا ژان-کلود وَن دَم (Jean-Claude Van Damme) زاده ۱۸ اکتبر ۱۹۶۰ در بروکسل، بازیگر، فیلمنامه نویس، تهیه کننده فیلم، کارگردان و رزمی کار بلژیکی است که بیشتر به خاطر استعدادش در هنرهای رزمی و بازی در فیلم های اکشن شناخته شده است.

 

موفق ترین فیلم هایی که ون دم در آنها نقش آفرینی کرده عبارتند از: «رینگ خونین» (۱۹۸۸)، «کیک بوکسور» (۱۹۸۹)، «شیردل» (۱۹۹۰)، «ضربه دوجانبه» (۱۹۹۱)، «سرباز جهانی» (۱۹۹۲)، «هدف سخت» (۱۹۹۳)، «مبارز خیابانی» (۱۹۹۴)، «پلیس زمان» (۱۹۹۴)، «مرگ ناگهانی» (۱۹۹۵)، «جی سی وی دی» (۲۰۰۸) و «بی مصرف ها ۲» (۲۰۱۲).
ستاره ها و بازیگرانی که جشن تولد گرفتندون دم در ده سالگی هنرهای رزمی را آغاز کرد و سبک های کاراته شوتوکان و کیک باکسینگ را انتخاب کرد. بالاخره در ۱۸ سالگی کمربند مشکی کاراته را بدست آورد. کم کم شروع به وزنه برداری کرد تا فیزیک بدنش را بهبود ببخشد و یک عنوان بادی بیلدینگ آقای بلژیک را هم گرفت. در ۱۶ سالگی باله نیز کار کرد و تا ۵ سال آن را ادامه داد. بعدها او به تکواندو و موای تای هم رو آورد

 

بازی ویدئویی اصلیMortal Kombat به عنوان یک بازی مبارزه ای بر اساس ون دم مفهوم سازی شد. اد بون و جان توبیاس، سازندگان اصلی این بازی در واقع می خواستند خود ون دم ستاره این بازی باشد. ولی این اتفاق نیفتاد زیرا ون دم با بازی دیگری در پلتفرم سگا جنسیس قرارداد داشت.

 

در نتیجه ادب ون و جان توبیاس تصمیم گرفتند کاراکتر متفاوتی با نام جانی کیج برای بازی شان بسازند که به سبک ون دم طراحی شد که ظاهر و لباس او در فیلم «رینگ خونین» را داشت.
ستاره ها و بازیگرانی که جشن تولد گرفتند به گزارش سوکا در ماه نوامبر ۲۰۱۳، کمپانی کامیون های ولوو، یک آگهی بازرگانی در یوتیوب منتشر کرد که ون دم را نشان می داد که پاهایش را روی دو آینه کناری دو کامیون ولووی در حال حرکت گذاشته و تعادلش را حفظ کرده بود و خود ون دم آن حرکت تعادلی را افسانه ای ترین نوع این حرکت توصیف کرده بود.

 

این ویدئو به سرعت در کل اینترنت پخش شد و در سه روز اول انتشار بیش از ۱۱ میلیون بار و در هفته اول بیش از ۳۵ میلیون بار در یوتیوب دیده شد.در اواسط دهه نود، استرس فیلمبرداری مداوم و تبلیغات فیلم هایش باعث شد که ون به مصرف کوکائین اعتیاد پیدا کند و هفته ای ۱۰ هزار دلار برای خرید کوکائین خرج کند و تا سال ۱۹۹۶ روزی ۱۰ گرم کوکائین مصرف کند. در سال ۱۹۹۹ او برای رانندگی تحت تأثیر الکل بازداشت شد.

 

تلاش های او برای ترک این اعتیاد ناموفق بودند. در سال ۱۹۹۸ معلوم شد که او به اختلال دوقطبی مبتلاست. وی در کل پنج بار با چهار نفر ازدواج کرده. وی از همسر دومش گلادیس پورتوگز که بدنساز بود دو فرزند به نام کریستوفر و بیانکا دارد که در سال های ۱۹۸۷ و ۱۹۹۰ به دنیا آمدند. در سال ۱۹۹۲ او با دارسی لاپیه بازیگر آشنا شد و در فوریه ۱۹۹۴ این دو ازدواج کردند.
ستاره ها و بازیگرانی که جشن تولد گرفتنددر همان سال او با کایلی مینوگ که در فیلم «مبارز خیابانی» همبازی اش بود آشنا شد. لاپیه که آن زمان پسرشان را باردار بود از این قضیه بی خبر بود تا سال ۲۰۱۲ که ون دم بطور علنی به این قضیه اعتراف کرد. پس از جدا شدن از لاپیه، ون دم دوباره با پورتوگز ازدواج کرد. اوایل سال ۲۰۱۵ پورتوگز برای طلاق دوم درخواست داد،

 

ولی در مه ۲۰۱۵ آشتی کردند و طلاق را کنسل کردند. دارایی خالص ژان-کلود ون دم ۳۰ میلیون دلار برآورد شده است.

 

کیم کارداشیان ۳۶ ساله شد

کیمبرلی “کیم” کارداشیان وست با نام اصلی کیمبرلی نوئل کارداشیان (Kim Kardashian) زاده ۲۱ اکتبر ۱۹۸۰ در لوس آنجلس کالیفرنیا، شخصیت تلویزیونی، مدل، تاجر و بازیگر آمریکایی است. وی اولین بار به عنوان دوست و استایلیست پاریس هیلتون مورد توجه رسانه ها و مردم قرار گرفت و سپس با لو رفتن فیلم او با ری جی در سال ۲۰۰۷، توجه بیشتری به خود جلب کرد.
ستاره ها و بازیگرانی که جشن تولد گرفتنددر همان سال او و خانواده اش در برنامه رئالیتی تلویزیونی «همراه با کارداشیان ها» حضور یافتند. موفقیت این برنامه باعث شد که اسپین-آف های دیگری از این مجموعه ساخته شود و سرمایه گذاری های مشترک دیگری بر مبنای مفهوم این برنامه شکل بگیرد. خیلی زود زندگی شخصی کیم کارداشیان سوژه و کانون توجه رسانه های زیادی قرار گرفت.
ستاره ها و بازیگرانی که جشن تولد گرفتنددر سال های اخیر کارداشیان حضور آنلاین و مداومی در شبکه های اجتماعی داشته و میلیون ها فالوئر در توئیتر و اینستاگرام جمع کرده است. در سال ۲۰۱۶، وی در میان ده سلبریتی پرطرفدار اینستاگرام قرار دارد. او یک سری محصولات مربوط به نامش از جمله بازی موبایل موفق «کیم کارداشیان: هالیوود» و یک سری خطوط تولید پوشاک و فتوبوک «سلفیش» را نیز دارد.

 

رابطه او با رپر معروف، کانیه وست، که رسانه ها اغلب این دو را «کیمیه» می نامند، نیز پوشش خبری وسیعی داشته است. این دو در سال ۲۰۱۴ ازدواج کردند و حالا دو فرزند به نام های نورث و سینت دارند.
ستاره ها و بازیگرانی که جشن تولد گرفتندمجله تایم کارداشیان را در لیست صدنفره پرنفوذترین افراد دنیا در سال ۲۰۱۵ قرار داد و مجله ووگ در سال ۲۰۱۶ او را یک «پدیده فرهنگ عامه» توصیف کرد. منتقدین و طرفدارانش او نمونه و مثالی از «مشهور فقط به خاطر مشهور بودن» توصیف کرده اند. در سال ۲۰۱۵ کارداشیان بالاترین دستمزد را در میان شخصیت های تلویزیونی داشته است. در حال حاضر دارایی خالص کیم کارداشیان ۱۵۰ میلیون دلار است.