به گزارش سوکا ورزشی ، تیم ملی بسکتبال ایران فردا از ساعت ۱۰ در سالن کالج سوشال وورک به مصاف تیم ملی بسکتبال کره جنوبی می رود.

بسکتبالیست های ایران پیش از این در دور گروهی نخست و در گروه یک ۸۶ – ۴۸ ژاپن ، ۸۸ – ۶۶ هند و ۱۲۲ – ۴۲ مالزی را شکست داد و با ۶ امتیاز به عنوان تیم اول صعود کرد.تیم ایران در دور دوم گروهی ۱۱۱ – ۵۶ هنگ کنگ را شکست داد و ۷۳ – ۸۷ مغلوب فیلیپین شد. پیروزی مقتدرانه مقابل فلسطین نتیجه دیگری بود که تیم ملی ثبت کرد.

حالا این تیم فردا باید از سد بلند تیم کره جنوبی بگذرد. گذر از این مرحله به معنای حضور در مرحله نیمه نهایی است.

* یک چهارم نهایی :
ایران – کره جنوبی (ساعت ۱۰ – سالن کالج سوشال وورک)
ژاپن – قطر
هند – چین
فیلیپین – لبنان
تیم قهرمان این رقابت به المپیک ریو ۲۰۱۶ صعود می کنند و تیم های دوم تا چهارم مجوز حضور در رقابت های انتخابی المپیک را کسب خواهند کرد.
برترین های مسابقات در پایان دور دوم گروهی به شرح زیر هستند :
* بیشترین امتیاز انفرادی : آمجیوت سینگ از هند میانگین ۲۳ امتیاز در هر بازی
* بیشترین ریباند انفرادی : سانی ساکاکینی از فلسطین و جوجی تاکه اوچی از ژاپن میانگین ۱۲٫۲ ریباند (در این جدول محمد حسن زاده از ایران با میانگین ۸٫۵ ریباند در رده نهم قرار گرفت.
*‌ بیشترین اسیست (پاس گل) انفرادی : یانگ دونگ گیون از کره جنوبی با میانگین ۶ پاس
* بیشترین امتیاز تیمی : ایران با میانگین ۹۶ امتیاز
* ‌بیشترین ریباند : ایران با میانگین ۴۹٫۸ ریباند
* بیشترین اسیست : ایران با میانگین ۱۸٫۶ پاس
رقابت های بسکتبال قهرمانی آسیا هر دو سال یک بار برگزار می شود و در دوره قبل در سال ۲۰۱۳ تیم های ایران ، فیلیپین و کره جنوبی اول تا سوم شدند.
در تاریخ بسکتبال قهرمانی آسیا که از سال ۱۹۶۰ آغاز شد ، تیم چین با ۱۵ قهرمانی یک نایب قهرمانی و ۲ سومی در صدر است و تیم های فیلیپین با ۵ قهرمانی ۳ نایب قهرمانی و یک سومی در رده دوم و ایران با ۳ قهرمانی سوم هستند.تیم های کره جنوبی و ژاپن نیز هر یک دو بار قهرمان شده اند.