به گزارش سوکا از روابط عمومی فرهنگسرای تهران، در چهارشنبه‌های کتاب، مریم برادران با کتاب «ر» میهمان فرهنگسرای تهران می شود.

این زندگی در سه فصل روایت شده است: فصل نخست رمانی است که شهید از سفر بوسنی در سال ۷۱ باز می گردد. در این فصل حال و هوای خانه و دلتنگی های همسر و بچه ها ترسیم شده است.

فصل دوم؛ به دوران تشکیل قرارگاه رمضان تا پایان جنگ می پردازد؛ روزهای فعالیت شهید در قرارگاه رمضان تا پایان جنگ را به تصویر می‌کشد و در ادامه همین فصل ماجراهای دانشگاه رفتن شهید را تعریف می‌کند. فصل سوم نیز؛ به روایت زندگی و فعالیت‌های شهید در بوسنی می‌پردازد و روایتی انسانی از حضور رسول حیدری در تمام مراحل زندگی را به تصویر کشیده است. از آنجایی که نقطه تمایز زندگی شهید رسول حیدری، شهادت او در بوسنی است، فصل سوم، نه ماه آخر زندگی ایشان (مهر ۷۱ تا خرداد ۷۲) را نشان می دهد و سفر آخر شهید به سرزمین بوسنی و جزئیات حضورش در آنجا.نویسنده کتاب انتخاب نام «ر» را برای کتاب از امضای همیشگی شهید رسول حیدری پای نامه‌هایش «ر» انتخاب کرده است.

نصرت الله محمودزاده و گل علی بابایی از نویسندگان در زمینه فرهنگ پایداری مهمان چهارشنبه های کتاب است.

مریم برادران نویسنده کتاب در سال ۱۳۵۵ به دنیا آمد. از جمله کارهای وی می‌توان به حنانه، حتی یک قطره اشک نریختم، زمانی برای آسودن و اینک شوکران، دوره درهای بسته، فاطمه ناهیدی، نیمه پنهان و برنده جایزه ادبی جلال را می توان اشاره کرد.

علاقمندان جهت شرکت دراین برنامه می توانند ۲۵ مرداد ساعت ۱۷ به فرهنگسرای تهران به نشانی: حکیم غرب سه‌راه دهکده المپیک خیابان ساحل بوستان باغ نو مراجعه نمایند و شماره تلفن ۹۴۴۱۳۷۰۶۰تماس حاصل نمایند.