بارش شدید باران که از روز گذشته در تمام راه های اصلی و فرعی استان مازندران آغاز شده بود همچنان ادامه دارد.

براساس اعلام مرکز اطلاعات راه های مازندران، در جاده های هراز و فیروزکوه نیز به دلیل ریزش گل و لای و سنگریزه جاده به صورت مقطعی بسته می شود که با تلاش راهداران در حال حاضر این دو محور باز است.

در محور کندوان به دلیل حجم بالای ریزش کوه پاکسازی سطح جاده ممکن است تا ظهر به طول انجامد.

آسمان مازندران در حال حاضر ابری و بارانی است.

مازندران بیش از ۱۰ هزار کیلومتر راه دارد.

مرکز اطلاعات راه های استان مازندران با دو شماره تلفن ۱۴۱ (گویا ) و ۳۳۳۲۲۳۲۰ (شبانه روزی) و همچنین سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۰۱۴۱ آماده پاسخ گویی به مسافران برای اطلاع از آخرین وضعیت راه های این استان است.

محور هراز مسدود شد

سرپرست اطلاعات و کنترل ترافیک راهور نیروی انتظامی اعلام کرد: محور هراز در تونل شماره یک در باند شمال به جنوب به دلیل ریزش کوه مسدود شد.

سرهنگ نادر رحمانی افزود: به محض بازگشایی این محور ، اطلاع رسانی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه محدودیت های ترافیکی امروز- دوشنبه- در جاده های شمالی کشور برداشته شد، گفت: احتمال بازگشت سفرهای عید فطر را امروز در نظر گرفته ایم.

سرهنگ رحمانی افزود: تمام نیروهای راهور در آماده باش کامل به سر می برند.

مسدود شدن محور چالوس در منطقه ازارک

همچنین براساس گزارش مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا محور چالوس در استان مازندران از ساعت ۸ و ۱۰ دقیقه امروز به علت وقوع سیلاب در منطقه ازارک تا اطلاع ثانوی مسدود است.

در زمان انسداد تردد تمام وسایل نقلیه از سایر محورهای شمالی انجام می شود.

وی به شهروندان توصیه کرد: برای بازگشت به شهرهای مبداء حتما با شماره ۸۸۲۵۵۵۵۵ تماس گرفته تا در جریان آخرین وضعیت جوی و ترافیکی قرار گیرند.

تا بامداد صبح امروز اعلام شده بود که راه های هراز و کندوان ریزش هایی در سطح جاده رخ داده اما با حضور راهداران ریزش ها پاکسازی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از امادگی امدادگران این جمعیت برای کمک به مسافران گرفتار در راههای ارتباطی این استان خبرداد.

هلال احمر اعلام کرده است تیم های امداد و نجات این جمعیت در تمام راههای اصلی استان مستقر هستند تا در صورت مسدود شدن جاده آمادگی اسکان اضطراری مسافران نیز وجود دارد.

در جاده های کناره استان مازندران نیز تیم های امداد و نجات استقرار دارند.(ایرنا)