نقش سرگرد امیری را ایرج نوذری بازی می‌کرد. فرزند زنده‌یاد منوچهر نوذری در سه فصل از این سریال ایفاگر نقش محوری کلانتر بود.

سریال کلانتر با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد و در آن زمان تنها سریال ایرانی بود که ساخت و نمایش‌ا‌ش در طول هشت سال ادامه یافت و به فصل سوم رسید. بعدها این رکورد توسط سریال «پایتخت» شکسته شد.

ایرج نوذری در کنار ظاهر جذابش، آمادگی جسمانی خوبی دارد و بخوبی از پس ایفای نقش‌های پلیسی برمی‌آید. البته در سریال کلانتر سرگرد امیری در آن سریال یک پلیس اکشن بزن و بکش نبود و بیشتر بر خلاقیت و نیروی فکری‌اش تکیه می‌کرد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید نوذری از پیشکسوتان ورزش کونگ‌فو در ایران است و مدتی هم ریاست امور بین‌الملل فدراسیون کونگ‌فوی ایران را به‌عهده داشت.

نوذری که متولد ۷ اسفند سال ۱۳۴۲ است، در سال ۱۳۷۰ ازدواج کرده و هم‌اکنون دو فرزند دختر دارد. او تاکنون در فیلم‌های باج‌خور (فرزاد موتمن)، ملاقات با طوطی (علیرضا داوود‌نژاد)، سریال‌های ریحانه و اغما (سیروس مقدم)، سرنخ (کیومرث پوراحمد)، مسافری از هند و… ایفای نقش کرده است.

این بازیگر بواسطه تسلط‌ بر زبان هندی در سریال «مسافری از هند» در کنار دیگر بازیگران قرار گرفت. او هم نقش عموی سیتا (شیلا خداداد) را بازی می‌کرد و هم وظیفه داشت با بازیگرانی که نقش هندی داشتند زبان کار کند.

او مدتی هم مسابقه «از کی بپرسم؟» را که شبیه برنامه «مسابقه هفته» بود به یاد پدرش اجرا کرد. ایرج نوذری از ۵ سال پیش تاکنون در هیچ فیلم و سریالی بازی نکرده ‌است.

ایرج‌خان در اینستاگرام صفحه‌ای دارد که آن را مدام به‌روز می‌کند. در یکی از عکس‌هایش خبر داده که رژیمی ۲۶ کیلویی گرفته و حسابی لاغر شده است. در عکسی دیگر هم اعلام کرده آماده همکاری با همایش‌ها و سمینارهای مختلف در مقام «مجری» است.(چمدان)