آن‌طور که ایبنا گزارش کرده، سه‌گانه «پپ گواردیولا» اثر مارتی پرارنائو با ترجمه جواد خیابانی در انتشارات افق دور راهی بازار نشر شده است؛ کتابی که عصر دیروز در کتابخانه ملی رونمایی شد.

در توضیح اثر درباره «پپ گواردیولا» باید گفت، این کتاب درواقع یک سه‌گانه است که قرار بود جداگانه منتشر شود، اما درنهایت در یک کتاب ۹۸۰ صفحه‌ای منتشر شد.

کتاب اول «تولد اسطوره» نام دارد که در ۱۷۰ صفحه توسط جواد خیابانی نوشته شده است. کتاب دوم و سوم به نام‌های «محرمانه پپ» و «تکامل جوزپه گواردیولا» به قلم مارتی پرارنائو و ترجمه جواد خیابانی منتشر شده است.

خیابانی در مورد ترجمه این اثر و این‌که از چه منابع و مراجعی برای نوشتن کتاب نخست استفاده کرده، توضیح کاملی در کتاب ارائه کرده است. این کتاب با مقدمه سه صفحه‌ای علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال تهران منتشر شده است.

در بخش اول کتاب، جواد خیابانی به مباحثی مانند تولد اسطوره، کاتالونیا کجاست؟، شروع مارتی پرارنائو، پپ و خانواده، پرش به آینده‌ای در منچستر، سلوک فلسفی پپ، اثرات و گفته‌های پپ، محدودیت زمان پپ، تفریح در قطر، چرخش ذهنی نابغه و دستیاران پپ پرداخته است.

سه‌گانه پپ گواردیولا، اثر مارتی پرارنائو با ترجمه جواد خیابانی در ۹۷۶ صفحه، شمارگان هزار نسخه و به‌بهای ۷۵ هزار تومان توسط انتشارات افق دور راهی بازار نشر شده است.