به گزارش سوکا و به نقل از ایسنا ، دکتر رامین طباطبایی در رابطه با مثبت اعلام شدن تست دوپینگ یکی از دوندگان دوی ۴۰۰ متر، اظهار کرد: این دونده ملی‌پوش در رقابت‌های انتخابی تیم ملی اقدام به مصرف ماده ممنوعه ملدونیوم (meldonium) که از سال ۲۰۱۶ در لیست ماده ممنوعه قرار گرفته، شده است.

وی پیرامون این پرسش که آیا مدال نقره تیمی این دونده که در رقابت‌های داخل سالن قهرمانی آسیا موفق به کسب این عنوان در ۴ در ۴۰۰ متر شده بود پس از مثبت اعلام شدن تست دوپینگ وی پس گرفته خواهد شد یا خیر؟ افزود: این مساله بستگی به نظر فدراسیون جهانی دوومیدانی دارد. البته این دونده تا اواخر فروردین ماه فرصت دارد با ارائه مدارک معتبر دفاعیه خود را به ستاد ملی مبارزه با دوپینگ اعلام کند ضمن اینکه چون در حال حاضر نمونه A این دونده از سوی آزمایشگاه کلن آلمان مثبت اعلام شده است و در جهت دفاع از خود باید بتواند مدارک رسمی و معتبری به ستاد ملی مبارزه ارائه دهد تا در صورت نیاز جلسه استیناف برای این دونده برگزار شود.

طباطبایی در پایان اعلام کرد: تا زمانی که مراحل دادرسی این دونده ملی‌پوش به پایان نرسد ذکر اسم وی از سوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ممنوع است و پس از ۲۱ روز کاری و در اواخر فروردین ماه در صورتی که نتواند مدارک رسمی و معتبری به ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ارائه دهد اسم این دونده از سوی این ستاد اعلام خواهد شد.