به گزارش سوکا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی افزود: هدف از تلاش مجموعه اطلاعاتی و امنیتی کشور حراست از آرامش و احساس امنیت آحاد مردم است.
رییس شورای عالی امنیت ملی رعایت اعتدال را ضرورت کار اطلاعاتی برشمرد و تأکید کرد: افراط و تفریط در کار اطلاعاتی هم مثل هر کار دیگری زیانبار است. هم باید نسبت به هرگونه نفوذ و سوء استفاده از موقعیتها هوشیار و حساس بود و هم نباید راههای استفاده کامل و مفید از فرصت های روابط علمی و اقتصادی را بست.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به مسأله برجام پرداخت و افزود: بدخواهان جمهوری اسلامی در مسأله هستهای دو هدف را داشتند. اول آنکه از ادامه راه در دانش و فناوری هسته ای جلوگیری کنند و دوم آنکه با اعمال فشار به این بهانه، به اعتماد و دلبستگی مردم به نظام لطمه بزنند.
دکتر روحانی ادامه داد: البته بدخواهان با توفیق در برجام در هر دو هدف ناکام ماندند. امروز ما با هدایت رهبر انقلاب و حمایت مردم هم در دانش، فناوری و بازار جهانی انرژی هسته ای حضور خود را تثبیت کرده ایم و هم به پشتوانه حمایت و اعتماد مردم از این حرکت، بر انسجام ملی و اعتماد عمومی به کارآمدی نظام افزوده ایم.
رییس شورای عالی امنیت ملی تأکید کرد که وزارت اطلاعات هم چنانکه در مسیر تحقق برجام نقش داشت، باید در بهره گیری اقتصادی از نتایج برجام هم نقش آفرینی کند.
دکتر روحانی با تقدیر از تلاش های کارکنان و مدیران وزارت اطلاعات که برای امنیت و اعتلای نظام و کشور از اندیشه و جان خود مایه می گذارند، تأکید کرد: سرعت در اطلاع، دقت در تحلیل و قدرت پیش بینی، لازمه موفقیت وزارت اطلاعات، بویژه در بخش خارجی است.
پیش از سخنان رییس جمهوری، حجتالاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات گزارشی از اقدامات، دستاوردها و برنامه های این وزارتخانه را ارایه کرد.