به گزارش سوکا به نقل از خبرگزاری صداوسیما، بیمه شدگان تامین اجتماعی از این پس در تمام مراکز درمانی و بیمارستانی این سازمان بدون در دست داشتن دفترچه درمانی و تنها با ارائه کارت ملی می توانند خدمات، دریافت کنند.

همچنین دیگر نیازی به داشتن دفترچه برای نسخه نویسی پزشکان نیست چون این خدمات به صورت الکترونیکی به بیماران ارائه می شود و پزشکان نیز نسخه الکترونیکی برای بیماران تجویز می کنند.

برای حذف دفترچه ها در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی زیرساخت های لازم فراهم شده است و به همین منظور همه حدود ۴۲ میلیون بیمه شده سازمان تامین اجتماعی دارای پرونده الکترونیکی هستند.

پروژه حذف دفترچه ها در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی از حدود ۲ سال گذشته کلید خورد و برای نخستین بار در یزد و آن هم برای بیماران خاص در آبان ۹۴ آغاز شد.

به همین منظور در سال ۹۵ هم برنامه ریزی برای حذف این دفترچه ها در تمام مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی با تامین زیرساخت ها انجام و امروز جشن آن هم برگزار شد.

از این پس بیمه شدگان و مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی می توانند تنها با استفاده از کد ملی در تمامی مراکز ملکی این سازمان خدمات درمانی دریافت کنند.

در این مراسم که در بیمارستان شهید معیری برگزار شد؛ سیدتقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، رئیس و اعضا کمیسون بهداشت مجلس حضور دارند و قرار است وزیر رفاه هم در این مراسم حضور پیدا کند.