به گزارش سوکا ، احزاب و گروه‌های سیاسی با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند.

روز قدس روز بیداری، روز حماسه و روز پشتیبانی از مردم ستمدیده و مظلوم است

حزب مستقل و اعتدال ایران باصدور بیانیه‌ای از مردم سراسر کشور برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

روز جهانی قدس، ابتکار معمار کبیر انقلاب اسلامی و عرصه ای برای ایجاد و یکپارچگی قدرت امت اسلامی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و اعلام برائت از جبهه استکبار و صهیونیسم جهانی است.

این بیانیه می‌افزاید: روز قدس روز بیداری، روز حماسه و روز پشتیبانی از مردم ستمدیده و مظلومی است که بیش از نیم قرن در مصاف با دژخیمان پلید صهیونیستی، همچنان استوار باقی‌مانده‌اند.

در این بیانیه تصریح شده است: حضور گسترده مسلمانان جهان در روز قدس و اعتراض گسترده به دولتمردان ستمکار رژیم اشغالگر قدس، عاملی در ایجاد وحدت هر چه بیشتر مسلمانان و تجدید عهد با آرمانهای امام راحل خواهد بود.

در ادامه این بیانیه آمده است: در این راستا، حزب مستقل و اعتدال ایران، با دعوت از آحاد مردم وفادار به‌ نظام مقتدر اسلامی جهت شرکت در این راهپیمایی پرشکوه، ملل مسلمان جهان را به دوری از تفرقه و اجتناب از اختلافات مذهبی فراخوانده و اعلام می‌دارد ابراز تنفر و انزجار استکبار جهانی، نشان از ایمان به‌ قدرت لایزال الهی و موجب برافکندن نقاب تزویر و نفاق از چهره بازی‌ خوردگان و خودفروختگان خواهد بود؛ چرا که امروزه اتحاد مسلمین کابوس ویرانگر و بحران لاینحل امنیتی جهان سلطه شده است، تا جایی که از سر استیصال و درماندگی دولت غاصب، خون‌ریز و کودک‌کش اسرائیل، پلیدترین نماد جنایتکاران جهان سلطه، حمایت آشکار خود را از گروه‌های سرکوبگر تکفیری و تروریست هایی که با ایجاد جنگ های کور مذهبی و فرقه‌ای به نفع دنیای استکبار و تأمین مصالح و منافع سیاسی آنان گام برمی‌دارند، دریغ نکرده و با تمام امکانات از آنها جانب‌داری می‌کند.

در این بیانیه تاکید شده است: اعضای حزب مستقل و اعتدال ایران، در سراسر کشور به همراه دیگر احزاب عضو جبهه مستقلین و اعتدالگرایان ایران، در این آوردگاه بزرگ اسلامی با آرمانهای رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی قدس سره تجدید پیمان کرده و با سردادن فریاد رسای «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» به ندای رهبر فرزانه خویش لبیک می‌گویند.

روز قدس، روز فریاد در مقابل استانداردهای دوگانه حقوق بشر است

حزب مردم‌سالاری هم با صدور اطلاعیه‌ای، ضمن اشاره به استانداردهای دوگانه غرب و ایادی منطقه‌ای آن در حمایت از حقوق بشر و مقابله با تروریسم، از عموم آزادگان جهان به ویژه مسلمانان دعوت کرد با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، فریاد مظلومیت مردم فلسطین‌ در برابر قدرتهای استکباری را به گوش جهانیان برسانند‌.

متن اطلاعیه حزب مردم سالاری به مناسبت روز جهانی قدس به شرح ذیل است:

۳۷ سال از نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس توسط رهبر کبیر انقلاب اسلامی‌حضرت امام‌خمینی‌(ره) سپری می‌شود و امسال نیز بار دیگر روز قدس، میعادگاه همه آزدیخواهان جهان و مسلمانان انقلابی به ویژه ملت سرافراز ایران برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین خواهد بود.

در ادامه این بیانیه آمده است:حضرت امام خمینی (ره) در روز ۱۶ مرداد ۱۳۵۸در سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۹ هجری قمری پیامی‌خطاب به مسلمانان جهان صادر و از عموم مسلمانان جهان و دولت های اسلامی‌ درخواست کردند که برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است و می‌‌تواند تعیین‌کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان روز قدس انتخاب و طی مراسمی‌همبستگی بین‌المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین اعلام نمایند.‌

این بیانیه می‌افزاید:طی ۳۷ سالی که از برگزاری مراسم روز قدس در ایران و سراسر جهان سپری می‌شود، شاهد بوده‌ایم که این نامگذاری تا چه میزان در افزایش توجه عموم جهانیان به مسئله قدس، نه به عنوان مسئله‌ای منطقه‌ای و یا قضیه‌ای عربی، بلکه موضوعی اسلامی‌ و‌ جهانی که با حقوق بدیهی انسانها در آزاد زیستن مرتبط است نقش داشته است.

این بیانیه تصریح می‌کند: نامگذاری هوشمندانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس توسط حضرت امام‌خمینی‌(ره) عامل مهمی‌در یادآوری هر ساله مظلومیت مردم فلسطین و جلب توجه جهانیان به زیرپا گذاشته شدن حقوق انسانی مردم مظلوم فلسطین، و در عین حال نمادی از مظلومیت مسلمانان در نقاط مختلف جهان محسوب می‌شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: آری هر چند روز قدس به نام مردم مظلوم فلسطین نامگذاری شده، اما یادآور مظلومیت مسلمانانی است که تحت سیطره سیاستهای استعماری و استکباری غرب با همراهی ایادی منطقه‌ای آنها قرار گرفته اند و در این میان تفاوتی در مظلومیت مردم فلسطین و جنوب لبنان با مظلومیت مردمان سوریه و عراق و یمن و بحرین وافغانستان نیست که گویی حقوق بشر غربی، حق آزادزیستن و برخورداری از استانداردهای برتر زندگی را که طبق اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز برای عموم مردم جهان به رسمیت شناخته شده، برای مسلمانان مظلوم این مناطق به رسمیت نمی‌شناسد.

این بیانیه تاکید می‌کند: روز قدس، یادآور آن مظلومیتها و تلاشی برای به نمایش گذاشتن استانداردهای دوگانه غرب در حمایت از حقوق بشر و مقابله با تروریسم است. تروریسمی‌ که برای ایادی منطقه‌ای استکبار، به دلیل دلارهای نفتی آنها که در قالب کمکهای مالی به نهادهای بین المللی سرازیر می‌شود به رسمیت شناخته می‌شود اما برای مردمانی که برای حق آزاد زیستن در موطن خود می‌جنگند، نفی می‌گردد.

در ادامه این بیانیه یادآور شده است: شکی نیست که از مهم‌ترین دلایل بروز بحرانهای منطقه‌ای به فراموشی سپردن غصب سرزمین مسلمانان و قبله اول جهان اسلام است اما زنده نگاه داشتن روز قدس قطعا برملاکننده این توطئه رژیم اشغالگر و صهیونیستی می‌باشد.

در پایان این بیانیه آمده است: لذا حزب مردم‌سالاری از کلیه مردم آزاده جهان و بویژه ملت‌های مسلمان اعم از شیعه و سنی و علی‌الخصوص ملت روزه‌دار ایران دعوت می‌کند، با حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس، در صفوفی متحد و یکپارچه حمایت خود را از ملت فلسطین و به تبع آن کلیه مظلومان جهان که تحت سیطره سیاستهای استکباری، دوران سختی را سپری می‌کنند در معرض نمایش قرار داده و نقش خود را در جلب توجه عموم جهانیان به این مظلومیت و خنثی کردن انواع توطئه به نحو مطلوبی ایفا نمایند.

حزب مردمی اصلاحات نسل کشی رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

حزب مردمی اصلاحات نیز در بیانیه ای از عموم مردم انقلابی ایران اسلامی برای حضور در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.

در دفاع همه‌جانبه مردم ایران از مردم فلسطین و همه کشورهای مظلوم همگام با همه آزادی خواهان جهان، ما نیز فریاد برمی‌آوریم و در کنار مردم فلسطین و مظلومان عالم خواهیم بود و برای مبارزه با استکبار جهانی و رژیم غیرقانونی اسرائیل و حکومت های جبار دست‌نشانده غرب که کشتار کودکان و زنهای بی‌پناه و نسل‌کشی گسترده و سکوت مدعیان دروغین حقوق بشر در برابر این جنایات که قلب هر انسان آزادی‌خواه را به درد می‌آورد در کنار همه مردم شریف ایران در راهپیمایی روز قدس که یادگار حضرت امام خمینی (ره) و تأکیدات مقام معظم رهبری است حضور خواهیم داشت، چراکه ملت ایران در دفاع از مظلوم پیش‌قدم بوده و خواهد بود.

کشورهایی که برای رهایی صهیونیسم، داعش را به منطقه خاورمیانه تحمیل کردند، خود گرفتار داعش شدند

حزب ندای ایرانیان با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، از آحاد ملت ایران برای شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد.

در این بیانیه آمده است: بار دیگر جمعه پایانی ماه رمضان فرا رسید تا ملتهای مسلمان آزادی قدس شریف از چنگال جهالت صهیونیسم را فریاد بزنند. آزادی از چنگال رژیمی که از بدو تاسیس تا به امروز موجب آن شده هیچ‌گاه منطقه ما روی آرامش و امنیت نبیند و همواره دسیسه‌های صهیونیستی و رفتار کج‌دار و مریز برخی کشورهای عربی بحران‌های پیاپی را رقم بزند.

این بیانیه افزوده است: امسال در شرایطی به استقبال روز جهانی قدس می‌رویم که کشورهای مسلمان و منطقه خاورمیانه روزگار سخت و پر تنشی را تجربه می کنند. این روزها کشتار، ترور و ناامنی به بخش جدایی ناپذیر منطقه ما تبدیل شده است.

این بیانیه تاکید کرده است: کشورهایی که در سال‌های گذشته برای رهایی صهیونیسم و پیروزی در رقابت‌های سیاسی ومنطقه ای مولود نا پاک داعش را به منطقه خاورمیانه تحمیل کردند؛ امروز خود شدیدا گرفتار افراط‌گرایی و ناامنی شده‌اند؛ حوادث غم‌بار انفجار فرودگاه استانبول جدیدترین شاهد بر این بی‌تدبیری خانمان‌سوز است.

این بیانیه در پایان افزوده است: حزب ندای ایرانیان همچون سال‌های گذشته ضمن مشارکت در راهپیمایی روز جهانی قدس، از همه هموطنان آزدی‌خواهان دعوت می‌کند تا ضمن حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس خواستار ثبات، امنیت و اقتدار برای همه ملتهای مسلمان باشند.

جنایات وحشیانه تروریستها و تکفیریهای وهابی در جهت تحت الشعاع قراردادن جنایات صهیونیست ها انجام می شود

حزب همبستگی ایران اسلامی با انتشار بیانیه‌ای از عموم مسلمانان جهان به ویژه مردم خداجوی ایران اسلامی دعوت کرد تا با حضور و مشارکت گسترده در راهپیمایی جهانی روز قدس، ضمن تاکید بر وحدت اسلامی، برائت و بیزاری خود را از رژیم غاصب صهیونیستی و حامیان جهانی و منطقه‌ای آن به نمایش بگذارند.

در این بیانیه آمده است: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس یادآور ابتکاری راهبردی و اقدامی هوشمندانه از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است که به عنوان نمادی ماندگار و تاریخ ساز در رویارویی و مبارزه با هویت رژیم جعلی صهیونیستی و هرگونه تفکر استعماری و استکباری و همچنین تجلی همبستگی امت اسلامی در حمایت از مظلومان عالم می‌درخشد و آزادی قدس شریف را نه تنها به عنوان یک آرمان اسلامی بلکه به عنوان مطالبه ای جهانی در عرصه گیتی فریاد می‌زند.

این بیانیه می‌افزاید: خباثت‌های رژیم غاصب صهیونیستی در به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم فلسطین که در هیاهوی خیانت دولت ترکیه به مسلمانان جهان در عادی سازی روابط با کشور جعلی اسرائیل صورت می گیرد و رخدادهای تلخ و تاسف بار غرب آسیا و همچنین جنایات وحشیانه تروریست‌ها و تکفیری های وهابی در کشورهای اسلامی که با حمایت و همراهی کشورهای مرتجع منطقه به جهت ایجاد تفرقه و تضعیف امت واحده اسلامی و تحت الشعاع قراردادن جنایات صهیونیست ها انجام می شود، روز قدس امسال را متمایز از سال‌های گذشته به نمادی برای برائت همه آزادیخواهان جهان و نه تنها مسلمانان از نظام سلطه و استکبار جهانی و مولود نامشروع آن یعنی رژیم منفور صهیونیستی تبدیل کرده است.

در این بیانیه تصریح شده است: حزب همبستگی ایران اسلامی با توجه به تحولات منطقه‌ای و با تاکید بر اهمیت غیرقابل انکار روز جهانی قدس، با ارج نهادن به این میراث گرانقدر بنیانگذار انقلاب اسلامی و تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقاومت اسلامی و شهدای مدافع حرم که الگوهای بی بدیل شرافت و دفاع از انسانیت هستند، از همه آحاد مردم خداجوی ومومن ایران اسلامی دعوت می‌نماید تا روز جمعه ۱۱ تیر ماه، همگام و هم‌صدا با سایر مسلمانان و آزاداندیشان جهان در راهپیمایی روز قدس حضور یافته و با خلق حماسه‌ای دیگر با اعلام انزجار از رژیم غاصب صهیونیستی و حامیان آن، بار دیگر وحدت و همبستگی خود را در حمایت از همه مظلومان جهان به تصویر کشیده و التیام بخش زخم‌های مردم مظلوم فلسطین باشند.

علیرغم تبلیغات جهانی، انتفاضه فلسطین خاموش شدنی نیست

جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران با صدور بیانیه ای از ملت غیور و همیشه در صحنه ایران اسلامی برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

روز قدس باید تعیین کننده سرنوشت مردم فلسطین باشد. حضور با بصیرت مسلمانان و آزادگان در سراسر جهان این پیام را به سردمداران رژیم غاصب اسرائیل می‌دهد که انتفاضه مردم فلسطین، به رغم تمام فشارها، ادامه خواهد یافت و رژیم صهیونیستی نمی‌تواند آن را برای همیشه متوقف کند و این رژیم مجعول در فلسطین محکوم به فناست و هیچ بهره‌ای از جنایات خود نخواهد برد.

تنها راه ریشه‌کن کردن این غده سرطانی خطرناک، مقاومت و مبارزه است. ملت فهیم و شهیدپرور ایران با تقدیم شهدای عزیز مدافع حرم، مانند گذشته نشان دادند که اهمیت محور مقاومت را درک کرده و با نثار خون عزیزترین جوانان خود، این محور که همانا محور حفظ عزت و آبرو و امنیت ایران اسلامی است را حفظ و تقویت نموده است.

رزمندگان مقاومت اسلامی با توکل بر خدا و بهره‌گیری از تجارب گذشته و پشتیبانی کشورهای دوست، بدون دسترسی به تجهیزات گسترده و در شرایط محاصره توانسته‌اند یک قدرت بازدارندگی و الگوی دفاعی جدید و متفاوت با مدلهای رایج جهانی را با مرکزیت معنویت، عقلانیت و شجاعت برای دفاع از ملت و کشور خود ایجاد کنند و ضربات نهایی را به پیکره پلید تکفیری‌های جیره‌خوار اسرائیل بزنند. علیرغم تبلیغات جهانی، انتفاضه فلسطین خاموش شدنی نیست و آینده آن همراه با رستگاری و پیروزی است. سیاست آمریکا، صهیونیست‌ها و استعمارگران این است که مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود.

حضور پرشکوه همه مسلمانان جهان در راهپیمایی روز قدس نشان می‌دهد که مسئله فلسطین، امروز مسئله اول جهان اسلام است و بیداری اسلامی ملتهای مسلمان نسبت به فلسطین و مردم آن فراگیر شده است و به فرموده رهبر معظم انقلاب، هم ملت‌ها و هم دولتهای اسلامی باید مسئله فلسطین را در زمره مسائل درجه اول خود بدانند و همه مسلمانان کشورهای اسلامی بااحساس مسئولیت باید به مبارزین فلسطین در داخل و خارج کمکهای همه‌جانبه بنمایند.

ما خادمان جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران، در آستانه روز جهانی قدس جنایات صهیونیستها و حامیان غربی و عربی آنان را محکوم می‌کنیم و همگام با مردم روزه‌دار ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس شرکت نموده و از همه ملت غیور ایران دعوت می‌نماییم با حضور مقتدرانه خود، رعب و ترس در دل دشمنان دین خدا افزونتر نموده و موجبات دلگرمی مجاهدان محور مقاومت را فراهم سازند.

امروزه صف بندی مسلمانان مظلوم در دفاع از قدس و مرزبندی آنان با دشمنان، مرهون حق خواهی و اسرائیل ستیزی ملت ایران است

جامعه روحانیت مبارز به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه‌ای صادر کرد.

ملت انقلابی ایران! سالها از حادثه شوم، جانسوز و نفرتبار تشکیل دولت صهیونیستی اسرائیل و غصب قبله نخست امت اسلام می گذرد.

استکبار ستمگر جهانی، طراح و برنامه ریز این ظلم آشکار، صهیونیسم خونریز، عامل بین المللی آن و نااهلان مسلمان نما نیز آتش بیاران معرکه این بی عدالتی خونین هستند.

امت مظلوم اسلام، در میان سستی و بی اعتنایی حاکمانی که فقط نام مسلمانی را بر خود دارند، سال هاست شاهد قربانی شدن عزیزان خود است.

مسلمانان پاک نهاد، در این سال های پرفراز و نشیب، در کوران این غم جانکاه، از یک سو با استکبار جهانی وارد نبردی نابرابر شده اند و از سوی دیگر از سکوت منادیان همیشه خاموش حقوق بشر نالیده اند و از بی خبری و خیانت برخی حکمرانان اسلامی افسوس خورده اند.

این بیانیه می‌افزاید: انقلاب اسلامی ایران، که نماد تحقق حاکمیت حق و جلوه گاه استقلال خواهی و حق طلبی ملتی آگاه و مومن است، از آغاز پیروزی تا کنون، قدس عزیز را پاره تن خود دانسته و از همه حرکت های آزادیخواهانه ضد صهیونیستی، جانانه، دفاع کرده است. امروزه صف بندی مسلمانان مظلوم در دفاع از قدس و مرزبندی آنان با دشمنان، مرهون حق خواهی و اسرائیل ستیزی ملت ایران است.

آمریکا و همراهانش در یک طرف و مظلومان و مستضعفان در طرف مقابل ایستاده اند. انقلاب اسلامی همچنان به عنوان یک ایده قدرتمند و مستقل در دفاع از عدالت طلبی و آزادیخواهی، الهام بخش و نیروی باطنی همه حق طلبان بوده است.

راه امام خمینی (ره) که روز قدس را روز اسلام و روز رسول الله (ص) نامید و تداوم شکوهمندانه آن توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی مردم مسلمان ایران، بی گمان الگوی هر مسلمان آگاه ،آزاده و علاقه مند به قدس شریف است.

تاریخ نهضت های اسامی نشان می دهدکه مهمترین مانع بر سر راه منافع بدخواهان، آرمان اندیشی و وحدت اهل اسلام بوده است. فرمان الهی “وَلَا تَرْکَنُوا إِلَی الَّذِینَ ظَلَمُوا” نیز درس دفاع از مظلوم است که اسلام به انسان می دهد.

در این بیانیه تاکید شده است: با این وجود و در این گیرودار نابرابر و خونین، جهل سیاسی برخی حاکمان مسلمان در طول تاریخ و حاکمان نابخرد عربستان و ترکیه در روزگار ما براستی چه معنایی می تواند داشته باشد؟ آشتی با رژیم کودک کش صهیونستی با کدام معیار انسانی و دینی می خواند؟ این به اصطلاح مسلمانان، اینک به سربازان بی جیره و مواجب استکبار بدل شده اند و گویا نمی‌دانند با این عملکرد، در آتش این فجایع ضد انسانی می دمند.

پیام جهان اسلام در روز قدس به امثال این دولت ها این است که دهن کجی به مسلمانان را متوقف کنند و عاقبت شوم” وَمَنْ کَفَرَ فَأُمَتِّعُهُ قَلِیلًا ثُمَّ أَضْطَرُّهُ إِلَی عَذَابِ النَّارِ وَبِئْسَ الْمَصِیرُ” را برای خود رقم نزنند.

جامعه روحانیت مبارز به عنوان قطره ای از اقیانوس بی کران ملت عزتمند ایران اسلامی، مردم آگاه را به مشارکت در «نمایش بی نظیر اقتدار و آگاهی در راهپیمایی روز قدس» فرا می خواند.

ایرانیان مؤمن، بی تردید به عنوان پیشگامان نهضت صهیونیسم ستیزی ، مدافع این خطه در سنگر اول خواهند بود و با همه وجود از آرمان های بلند امام خمینی (ره) و خلف صالحشان حمایت خواهند کرد.

امروز خلاف همه گزافه‌گویی‌های بلندگوهای ابوسفیانی غرب، رژیم صهیونیستی با مشکلات عمده روبرو است

جبهه پیروان خط امام و رهبری به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: درود و سلام بر روح بلند امام خمینی (ره) که با تیزبینی و عمیق‌نگری و با انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس شمارش معکوس برای اضمحلال رژیمی را که حاصل ده‌ها سال اقدامات مخفی، آشکار و شرورانه دولت‌های مکار انگلیس و آمریکا برای کاشت غدد سرطانی در قلب کشورهای اسلامی بود رقم زد.

امروز خلاف همه گزافه‌گویی‌های بلندگوهای ابوسفیانی غرب، این رژیم فاشیستی با مشکلات عمده درونی و بیرونی روبرو بود که صحت نقش راه امام راحل را جمله مقام معظم رهبری که نوید نابودی این رژیم را دادند به سرانجام می‌رساند.

جبهه پیروان خط امام و رهبری از ملت شریف ایران اسلامی درخواست دارد همچون سال‌های گذشته با حضور گسترده خود در روز جهانی قدس به این شمارش معکوس به نتیجه آن هدم تروریست دولتی و دفاع از اسلام و مستضعفین این سرزمین انبیاء و اولیا است، عنایت فرمایند.

منبع: تسنیم