درخواست‌ حمله به ایران توسط کنگره‌ آمریکا

 

درخواست‌ حمله به ایران توسط کنگره‌ آمریکا

 گروهی از سناتورهای جنگ طلب آمریکایی با امضای نامه‌ای ضمن هشدار به “باراک اوباما” رییس جمهور آمریکا، از او خواسته‌اند لایحه تشدید تحریم‌های ضد ایرانی و استفاده احتمالی از قوه قهریه علیه تاسیسات هسته‌ای ایران را امضا کند.

جروزالم پست با اعلام خبر امضا و ارسال نامه جدیدی از سوی ۷۶ نفر از سناتورهای کنگره آورده است: روز جمعه ۷۶ نفر از سناتورهای آمریکایی با ارسال نامه‌ای برای اوباما از وی خواستند تحریم‌های وضع شده علیه ایران را تشدید نماید.

این گروه از سناتورها در نامه خود مدعی شده‌اند زمان مصالحه با ایران بزودی در حال تمام شدن است.

این گروه از سناتورهای آمریکایی در ادامه نامه خود به اوباما نوشته‌اند: “از شما می‌خواهیم تحریم‌ها علیه ایران را فورا افزایش دهید. ما نیازمند اعمال فشار بیشتر علیه ایران هستیم تا از این طریق آنان را به پای میز مذاکره بیاوریم. ایران بایستی بداند که زمان دیپلماسی رو به پایان است.”

آنان همچنین در ادامه نامه از لزوم استفاده دولت آمریکا از قوه قهریه در مواقع ضروری نیز سخن گفته‌اند. “رابرت ممندز” و “لیندسی گراهام” از جمله سناتورهای جنجالی و جنگ طلبی بوده‌اند که این نامه را امضا کرده‌اند.

این نامه از سوی گروهی از سناتورهای جنگ طلب آمریکایی به اوباما در حالی ارسال شده است که قانونگذاران آمریکایی اخیرا لایحه تشدید تحریم‌ها علیه ایران را تصویب کردند.

این قانون برای اجرایی شدن بایستی به امضای نمایندگان سنا و رییس جمهور آمریکا نیز برسد.