به گزارش سوکا به نقل از تسنیم،پلیس لندن اعلام کرد یک نوجوان پناهجو پس از آنکه از سوی گروهی در پایتخت انگلیس مورد ضرب و شتم قرار گرفت، دچار شکستگی جمجمه شد و اکنون در وضعیت بحرانی به سر می‌برد.

پرس تی وی نیز نوشت: پلیس شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد این حادثه در منطقۀ کرویدون در جنوب لندن رخ داده است. این نوجوان ۱۷ ساله جمعه‌شب با دو تن از دوستان خود در ایستگاه اتوبوس منتظر ایستاده بود که یک گروه ۸ نفره به آن‌ها نزدیک شدند.

به گفتۀ پلیس لندن، گمان می‌رود این حمله یک اقدام نژادپرستانه و ناشی از نفرت باشد.

کریس بلامیرس، یکی از افسران پلیس لندن، گفت: «برای ما مسلم شده که مظنونان از قربانی پرسیده‌اند اهل کجاست و وقتی فهمیده‌اند که او یک پناهجو است دنبالش کرده و او را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.»

وی افزود ضربات متعدد به سر باعث جراحات جدی در جمجمه و صورت وی شده است.

بلامیرس گفت مظنونان پس از این حمله فرار کردند. وی همچنین از مردمی که به کمک پسر پناهجو که بیهوش روی زمین افتاده بود، رفتند، قدردانی کرد.

وی افزود: «همۀ ما در برابر (جرائم ناشی از) نفرت می‌ایستیم و از هرکس که در این زمینه اطلاعاتی دارد می‌خواهیم فوراً به پلیس مراجعه کند.»

دوستان این پسر پناهجو نیز دچار جراحات جزئی شده‌اند. هنوز کسی در رابطه با این حملۀ نژادپرستانه بازداشت نشده و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.