به گزارش سوکا و به نقل از خبرورزشی ، «گروهی از نسل بازیکنان فعلی فوتبال کشور را شما رسانه‌ها دچار توهم و خودبزرگ‌بینی کرده‌اید.» این جمله خداداد عزیزی قابل تأمل است. حماسه‌ساز ملبورن درخصوص رفتار عجیب و غریب برخی فوتبالیست‌های این نسل می‌گوید: بعضی از این‌ها باید یک چیزی دستی بدهند به رسانه ها تا اسم و عکس‌شان منتشر شود، آن‌وقت با اعتماد به نفس کذایی می‌گویند صلاح نمی‌دانم مصاحبه کنم! مسلماً خود شما رسانه‌ها در گستاخ شدن آنها نقش دارید. وقتی ۲۰ نفر روزی ۲۰ دفعه به یک جوان که فهم بالایی ندارد، زنگ بزنند، طرف فکر می‌کند عددی شده و دچار توهم می‌شود. خیلی‌هایشان از نظر فنی ۱۰ درصد بازیکنان نسل قبل کیفیت ندارند اما ادعایشان حداقل در رفتار اجتماعی ۱۰ برابر است. خود شما رسانه‌ها اینها را باد می‌کنید و آنها هم فکر می‌کنند واقعاً بزرگ شده‌اند و باورشان نمی‌شود این گندگی باد است و وزن ندارد.
مرد سال ۹۶ قاره آسیا ادامه داد: دهه ۷۰ چند بازیکن از فوتبال ما به تیم‌های خوب اروپایی رفتند. شما کیفیت فنی علی دایی، کریم باقری، مهدی مهدوی‌کیا، علی کریمی و… را با نسل الان اصلاً نباید مقایسه کنید. شما رسانه‌ها بازیکنی که دو سال است وارد لیگ شده را با ستاره‌های نسل ۷۰ مقایسه می‌کنید و طرف فکر می‌کند واقعاً شبیه آنهاست و دچار بیماری ذهنی و توهم می‌شود. به خاطر خودتان و فوتبال هم شده این رویه را تغییر بدهید چون به زندگی این فوتبالیست‌ها نیز آسیب وارد می‌شود و طرف حتی برای پدر، مادر و همسرش هم توی یک جلد جدید می‌رود. همیشه شما ایراد می‌گیرید، بگذارید حالا من هم یک ایراد از شما بگیرم. مطمئن باشید با تغییر رویه، شأن خودتان بالاتر هم می‌رود.
مهاجم اسبق اف‌ث کلن آلمان و سن‌خوزه آمریکا در بخش دیگری از حرف‌هایش گفت: رایگان شدن ورزشگاه‌ها برای چند هفته جذاب است و تماشاگر را به استادیوم می‌کشاند ولی خواهید دید بعد از چند ماه باز هم تعداد تماشاگران کاهش می‌یابد چون تماشاگر فوتبال خوب و فوتبالیست خوب زیاد نمی‌بیند. اگر ۵۰۰ فوتبالیست در لیگ برتر داشته باشیم، چند نفرشان قابلیت دریبل دو نفر را دارند؟ چند بازیکن می‌توانند نفر مقابل را جا بگذارند؟ تا حرفش می‌شود، می‌گویند کیفیت زمین! بهترین زمین چمن ۲۰ سال قبل ما از چمن فعلی کمپ هم کیفیت کمتری داشت. فیلم بازی‌ها ثابت می‌کند آن نسل روی چمن، خاک و ماسه یا در زمستان در آب، گل و باتلاق فوتبال زیباتری ارائه می‌کرد. آن دوران فوتبال اروپا پخش زنده نداشت ولی حالا روزی ۳، ۴ بازی خوب را مردم می‌بینند، بعد می‌خواهند بازی‌های داخلی را تماشا کنند که ناخودآگاه توی ذوق‌شان می‌خورد.
خداداد در پایان هم گفت: صدالبته منکر داشتن استعدادهای خوب و بازیکنان باکیفیت در تیم‌ها نیستم. در همین لیگ ۷، ۸ جوان خوب دارند عملکرد امیدوارکننده‌ای ارائه می‌کنند و چند بازیکن بالای ۳۰ سال لیگ هم در این نسل عمکلردشان تحسین‌برانگیز است ولی انتظار مردم از فوتبال ایران خیلی بالاتر از آنچه الان داریم، است.