به گزارش سوکا به نقل از ایرنا، آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه های دوم نماز جمعه تهران درباره انتخابات افزود: دشمن به دنبال یافتن نقاط ضعف کشور با این عزت، فناوری، جایگاه علمی، استقلال و آبرو در دنیا است و مردم نیز باید همه با انسجام و وحدت ملی در پای صندوق ها رای حضور یابند زیرا خدمت به اسلام، ملت و تاریخ است.

وی ابراز امیدواری کرد که ملت ایران در روز انتخابات حضور همگانی داشته و تجلی وحدت ملی باشند.

امامی کاشانی با اشاره به شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب افزود: با اوضاعی که در دنیا و برخی مشکلات موجود، مساله اقتصاد مقاومتی به کشور استقلال و عزت می دهد و ایران را از دنیای استکبار دور می کند.

وی تصریح کرد: باید انسان ایمان به تولید و اقتصاد داشته باشد و ایمان به اینکه باید جنسی خوب تولید شود و اگر نشود خیانت به کشور است.

خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: اگر ایمان و انگیزه در تمام طبقات مانند دستگاه های تقنینی، اجرایی و قضایی، مراکز تولید، توزیع، کارخانه ها و همه مردم وجود داشته باشد، نان حرام نمی توان خورد و قاچاق وارد نمی شود.

وی با بیان اینکه برای تحقق شعار سال باید انگیزه ایجاد شود، ادامه داد: شعار رهبر انقلاب مربوط به استقلال و عزت کشور است و اگر در مجلس شورای اسلامی ایمان مورد توجه قرار گیرد، قوانینی تصویب می شود که به کار ارزش داده و اشتغال را بیشتر می کند.

امامی کاشانی گفت: بدنه دستگاه اجرایی و هیات وزیران لایحه تصویب می کند و به مجلس می دهد و اگر بدنه هیات دولت هماهنگ نباشد، تمام کار خراب و از بین می رود.

وی با انتقاد از تعطیلات فراوان در ایام سال جدید گفت: از قبل از عید چندین روز تعطیل و بعد از عید نیز تعطیلی ها زیاد است و به جای اینکه بگوییم سفر خوش باشد ، باید بگوییم خسته نباشید، زیرا تعطیلات بسیار زیاد است.

امام جمعه موقت تهران افزود: مجلس شورای اسلامی باید برای این تعطیلات فکری کند و آن را کم کند.