به گزارش سوکا ، حسینعلی امیری امروز در محل ستاد انتخابات کشور طی سخنانی اظهار داشت: مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۵۵ حوزه انتخابیه در ۲۱ استان برای تصاحب ۶۱ کرسی خانه ملت فردا جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه احکام مربوط به دور دوم انتخابات مجلس به جز دو مورد همانند دوره نخست است، افزود: یکی از این موارد مربوط به ساعت رأی‌گیری است که بر اساس قانون رأی‌گیری از فردا از ساعت ۸ صبح با دستور وزیر کشور آغاز می شود که به مدت ۱۰ ساعت ادامه خواهد داشت.

امیری در پاسخ به این سوال که آیا زمان رأی‌گیری تمدید می‌شود یا خیر، تأکید کرد: بر اساس قانون امکان تمدید رأی‌گیری به تشخیص وزیر کشور وجود دارد که بر اساس گزارشاتی که استانداران می‌دهند اگر در حوزه‌هایی نیاز به تمدید رأی‌گیری باشد مطمئنا انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در دور دوم انتخابات بیشترین کرسی متعلق به استان آذربایجان شرقی است که شامل ۹ کرسی می شود، گفت: به ازای هر کرسی ۲ نامزد به رقابت می‌پردازند و امیدواریم که یک انتخابات خوب و سالم همانند دور نخست برگزار شود.

سخنگوی وزارت کشور در پاسخ به این سوال که چه زمانی نتایج انتخابات اعلام می‌شود، اظهار داشت: تأکید وزیر کشور این است که نتایج انتخابات در اسرع وقت اعلام شود و فکر می‌کنم حداکثر تا ۴۸ ساعت بعد از اتمام رأی‌گیری نتایج را اعلام کنیم.

منبع: فارس