پدر و مادر شهید از اخلاق، تواضع، ادب، نوعدوستی و دینداری شهید گفتند. همسر شهید می‌گفت: دخترم نازنین زهرا که هفت سال دارد ساعت ۲ بعد از ظهر متولد شد و محمد حسن ساعت ۳ بعد از ظهر همان روز به شهادت رسید. فرمانده سپاه انصارالرضا(ع)، سرهنگ قاسمی که در تواضع و فروتنی مثال زدنی است، می‌گفت: محمدحسن، پاسداری با اخلاق و شجاع بود. از این شهید عزیز سه فرزند به یادگار مانده است: امیرحسین ۱۴ ساله، فاطمه زهرا ۱۲ ساله و نازنین زهرا هفت ساله.

همزمان در سفر بیرجند خبر شهادت محسن خزایی، خبرنگار مهاجر و مدافع حرم در حلب سوریه را دریافت کردم. او که مدتی هم در صدا و سیمای سیستان و بلوچستان (نقطه مرزی) مشغول خدمت بود برای ایفای رسالت زینبی خود عازم سوریه شد و در حین مأموریت بر اثر اصابت ترکش ناشی از انفجار خمپاره به ناحیه سر به شهادت رسید و به خیل عاشقان سیدالشهدا(ع) پیوست. از این شهید عزیز نیز سه فرزند به نام‌های محمدهادی، محمدمهدی و زینب به یادگار مانده است.

با خود گفتم جهاد و شهادت براستی مرز ندارد. از مرز بیرجند و زاهدان گرفته تا حلب. این شهیدان معنای واقعی عمل به وظیفه را برای همه ما معنا کردند. خداوند ما را در پیمودن راه و آرمان آنان ثابت قدم بدارد.

دکتر علی دارابی – معاون استان‌های سازمان صدا و سیما