به گزارش سوکا، مسابقه دوی استقامت تهران با استقبال کم نظیر بانوان مواجه شده است. اما در حالی که قرار این مسابقه نوبرانه از ساعت شش صبح روز جمعه برگزار شود بسیاری شمشیرها را از رو کشیده و نسبت به برگزاری این مسابقه اعتراض می کنند. دلایل مختلفی هم دارند. انگار هر اتفاق جدیدی قرار است در حوزه ورزش بانوان بیفتد آنهایی که در ظاهر دلسوز ورزش بانوان هستند بیشتر دردسرساز می شوند. اما این انتقادات چیست؟

مسیر پرماجرای یک مسابقه

در دنیا رسم است که رقابت های دوی استقامت جایی برگزار می شود که از هر قشری بتوانند به تماشای این مسابقه بنشینند. اما برای مسابقه استقامتی که جمعه برگزار خواهد شد چنین شرایطی وجود نخواهد داشت. ابتدا قرار بود بانوان دونده از ورزشگاه آزادی تا میدان فردوسی بدوند اما در نهایت قرار شد فقط ۱۰ کیلومتر مسیر مسابقه استقامت باشد و دونده ها دور دریاچه چیتگر بدوند. بر خلاف همه انتقاداتی که نسبت به تغییر مسیر می شود باید به این نکته اشاره کرد که برگزاری چنین مسابقه ای برای بانوان نوبرانه است بنابراین نباید چندان روی موضوعاتی مثل مسیر مسابقه حساسیت به خرج داد.

نکته دیگری که در رابطه با این مسابقه مورد انتقاد گرفته زمان برگزاری مسابقه است. سوت آغاز از ساعت شش صبح دمیده خواهد شد. از سویی مبلغ صد هزارتومانی برای ثبت نام هم دلیل دیگر برای خرده گرفتن است.

البته انتقاد از این مورد دیگر بجاست. ورودی مسابقه ای که هزینه چندانی روی دست متولیان نمی گذارد غیر معقولانه است اما برای باز شدن راه برای مسابقات بعدی دیگر این یکی را هم «موقتا» باید تحمل کرد.

نهایت آرزوی یک دختر ۱۸ ساله

نامش پریسا حصارکی است و ۱۸ سال دارد. او در سطح استان البرز مقام هایی در دوومیدانی دارد اما می گوید رسیدن به تیم ملی دوومیدانی بانوان به دلیل باندبازی هایی که وجود دارد محال است! وی با ذوق و شوق در مسابقه روز جمعه ثبت نام کرده و جالب است بدانید مبلغی که به عنوان ورودی پرداخت کرده عیدی هایش است! وی در این باره به سوکا گفت: عاشق شرکت کردن در مسابقات هستم و می دانم اگر شرکت کنم مقام می آورم. در طول سال مسابقات کمی برای خانم ها وجود دارد و وقتی یک مسابقه پیش می آید اولین نفر برای شرکت در مسابقات هستم.

وی افزود: این مسابقه خیلی من و چند دوست دونده دیگرم را خوشحال کرد. کاش از این دست از مسابقات بیشتر در ایران برگزار کنند.