به گزارش گروه ورزشی سوکا به نقل از ورزش سه، بازی های هفته هشتم لیگ برتر امروز و فردا پی گیری خواهد شد، باید دید در پایان این هفته چه تغییری در جدول رقابت های لیگ خواهیم داشت.

بازی های این هفته را یک به یک با هم مرور می کنیم، بازی هایی که در آن یک کاپیتان دیگر بازوبند نخواهد پوشید اما همچنان کاپیتان است.

استقلال خوزستان – ملوان / ویسی به دنبال صدر نشینی

اولین بازی امروز در اهواز برگزار خواهد شد، جایی که عبدالله ویسی امیدوار است با شکست تیم ملوان حداقل تا فردا بر رتبه اول تکیه بزند.

استقلالی های اهواز تاکنون باختی را در اهواز تحمل نکرده اند.در سوی مقابل قوهای انزلی می خواهند به مانند فصل گذشته اهواز را با سه امتیاز ترک کنند، سه امتیازی که آنها را هم امتیاز تیم های دوم و سوم جدول بکند.

پدیده – استقلال / استقلال رتبه اول را ول نمی کند

در اولین دیدار فردا ، تیم استقلال تهران در حالی میهمان پدیده خواهد بود که در هفته اول به مشهد سفر کرده بود.

آنها در بازی اول با گل های سجاد شهباززاده ۲-۱ تیم سیاه جامگان را شکست دادند.استقلالی ها که تاکنون از ۷ بازی قبل ۱۶ امتیاز دارند، نمی خواهند صدر جدول را از دست بدهند.

پدیده نیز سعی دارد از امتیاز خانگی استفاده کند و با این برد چند رتبه در جدول بالا بیاید و یکی از ۶ تیم صدر باشد.

سایپا – ذوب آهن / نبرد آقا معلم ها

بازی سایپا و ذوب آهن نبرد جذاب آقا معلم ها خواهد بود.یحیی گل محمدی و مجید جلالی که این فصل تا کنون توانسته اند خود را جز ۵ تیم بالایی جدول حفظ کنند، نبرد سنگینی با یکدیگر خواهند داشت.

سایپا با ۱۳ و ذوب با ۱۱ امتیاز رتبه های چهارم و پنجم را در اختیار دارند و برد در دوئل معلم ها می تواند یک برگ برنده برای رفتن به کورس از اکنون حساب بشود.

نکته جالب این است سایپا که میزبان این بازی است، در هفته قبل نیز میزبان فولاد بود که با گل جواد نکونام آن بازی را برد.

سپاهان – سیاه جامگان / صدای پای محرم

شاید جالب ترین نکته این بازی می تواند حضور دوباره کاپیتان محرم در ترکیب سپاهان باشد.

محرم نویدکیا پس از مدت ها دوری از تمرینات سپاهان تصمیم به حضور در این تیم را گرفته است.

این حضور می تواند پایانی بر قهرهای بین هواداران باشد.سپاهان که با شکست به تعطیلات رفت حال می خواد برابر سیاه جامگان جبران کند، تیمی که هنوز حضور سرمربی اش فرهاد کاظمی روی نیمکت تیمشان قطعی نیست.سپاهان در صورت برد و نتیجه نگرفتن استقلال تهران ، می تواند به صدر برسد.

راه آهن – استقلال اهواز / نبرد فقط برای برد

شاگردان تارتار پس از درخشش در ورزشگاه آزادی برابر استقلال تهران حال یک استقلال دیگر را در پیش رو دارند.

راه آهن در حالی فردا با استقلال اهواز بازی می کند که برادران محمدی که ستاره بی چون و چرای بازی برابر استقلال بودند، امروز از مسابقات امیدهای غرب آسیا به ایران آمده اند.

در آن سو استقلالی های اهواز پس از حدود یک هفته اردو در تهران می خواهند از این بازی سه امتیاز را بگیرند تا شرایطشان در جدول بهتر شود.

راه آهن با ۶ امتیاز دوازدهم و استقلال اهواز با ۵ امتیاز و یک بازی کمتر چهاردهم است.

گسترش فولاد – نفت تهران / نفت این بار طلسم را می شکند؟

دیدار دو تیم گسترش فولاد و نفت تهران از آنجا جذاب می شود که نفت تهران نتوانسته بردی به دست اورد و سخت به دنبال سه امتیاز خارج از خانه خواهد بود.

شاگردان منصوریان که این فصل ستاره های زیادی در ترکیب خود دارند با ۴ امتیاز و البته یک بازی کم تر ۱۵م جدول هستند اما میزبان این بازی گسترش فولاد با فراز کمالوند خوب نتیجه گرفته و توانسته ۱۱ امتیاز تا کنون دشت کند و رتبه هفتم را مال خود کنند.گسترشی ها در صورت برد می توانند ۲-۳ رتبه در جدول بالاتر بروند.

فولاد – تراکتور / شام آخر یک اجنبی

بازی فولاد و تراکتور می تواند آخرین بازی یکی از دو سرمربی خارجی دو تیم باشد.

دراگان اسکوچیچ که تیمش بدون برد و تنها با سه امتیاز در قعر جدول قرار گرفته تنها برد می تواند او را کمی از شرایط بحرانی خارج کند.

تونی اولیویرا سرمربی پرتغالی سرخ های تبریز نیز روزهای خوبی را نمی گذراند و شاید باخت در این بازی پایان حضور ۴ باره اش در تراکتور باشد.پایانی که تجربه نشان داده است اگر اتفاق بیفتد، به بازگشت می انجامد.

پرسپولیس – صبا / هادی ، هادی ، هادی

دو تیم پرسپولیس و صبا در حالی به مصاف یکدیگر خواهند رفت که نبود کاپیتان پرسپولیس مهم ترین اتفاق بازی خواهد بود.

کاپیتانی که نه تنها در بازی فردا بلکه هیچگاه دیگر لباس قرمز را روی چمن آزادی نخواهد پوشید.

پرسپولیسی ها که با ۷ امتیاز یازدهم هستند، می خواهند با برد برابر سرمربی سابقشان علی دایی، وضعیت خود را بهبود بخشند.

شاگردان دایی پس از شکست سپاهان صدرنشین و بدون شکست می خواهند سه امتیاز آزادی را مال خود کنند، سه امتیازی که آن ها را به جمع ۸ تیم بالای جدول می رساند.