آنها که جمشید هاشم پور را از نزدیک دیده‌اند می‌دانند چه آدم تودار و با اعتماد به نفسی است. همین توداری و به نوعی مأخوذ به حیا بودن باعث شده کمتر او را در برنامه‌های سینمایی که با هدف تجلیل از پیشکسوتان برگزار می‌شود، ببینیم.

با این حال سال گذشته عوامل فیلمی حادثه‌ای با نام «هاری» برای او مراسم بزرگداشتی برپا کردند؛ بزرگداشتی که مدیران سینمایی در آن حضور نداشتند.

نارسایی قلبی + شکستگی بینی

هاشم‌پور که زمانی به «جمشید آریا» معروف بود، یک هفته‌ای را هم در بیمارستان بستری بوده است و در بازگشت از بیمارستان نیز به دلیل زمین‌خوردگی، بینی‌اش می‌شکند و همین شکستگی بینی مزید دردش می‌شود. هاشم‌پور که آخرین فیلم‌های اکران شده‌اش «کلاشینکف» و «روزگاری عشق و خیانت» بوده است، این روزها در خانه و تحت مراقبت همسرش به سر می‌برد. وضعیت جسمی هاشم‌پور به مراتب بهتر از زمان بستری بودن در بیمارستان است؛ اما گویا به لحاظ روحی، اوضاع خوبی را سپری نمی‌کند به خصوص که در سال‌های اخیر نیز کم‌کارتر از همیشه شده است.

عدم رضایت از یک کمدی عجیب و غریب

هاشم‌پور سال قبل یک کمدی عجیب و غریب هم در جشنواره سی و سوم داشت که گویا خودش هم از برخوردهای نه‌چندان محترمانه‌ای که در پشت صحنه این فیلم با او شده بود، گلایه داشت!

هاشم پور در این کمدی در نقش پیرمردی آلزایمری بازی می‌کرد که با صدایی گرفته مرتب در حال خوردن پاپ کورن است! این روزهای هاشم‌پور در کنار همسر و دخترش مریم که مانند پدر فعالیت هنری دارد، در حالی می‌گذرد که او بیش از هر زمان دیگری نیاز به آن دارد که به واسطه سوابق سینمایی پر و پیمانی که دارد، مورد توجه دست‌اندرکاران امور قرار گیرد. هاشم‌پور زمانی به تنهایی سبب فروش هنگفت آثاری می‌شد که در کوران جنگ تحمیلی برای مخاطبان، سرگرمی‌ساز بودند. او هیچ‌گاه ادعای این را نداشت که خود را «آقای بازیگر» یا «پدر بازیگری» قلمداد کند و همواره بی‌حاشیه مسیرش را پیمود.

امید برای یک بار هم که شده آدم‌های بی‌حاشیه‌ای چون هاشم‌پور نیز مورد توجه مسئولان سینمایی قرار گیرند. (روزنامه جوان)