جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهان

جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهان

هفته ای که گذشت تولد بسیاری از بازیگران و افراد مشهور جهان بود. به بهانه جشن تولد با هم نگاهی داشته باشیم به این ستاره ها. 

 

آن هاتاوی ۳۴ ساله شد

آن ژاکلین هاتاوِی (Anne Hathaway) زاده ۱۲ نوامبر ۱۹۸۲، بازیگر و خواننده آمریکایی است که در بروکلین نیویورک به دنیا آمد و در میلبِرن نیو جرسی بزرگ شد. مادرش به او الهام بخشید تا بازیگر شود و با سریال تلویزیونی «واقعی شو» (۱۹۹۹-۲۰۰۰) بود که اولین بار طعم بازیگری را چشید.

 

پس از آن با نقش اول فیلم سینمایی کمدی «خاطرات پرنسس» (۲۰۰۱) محصول دیزنی، جایزه انتخاب نوجوان بهترین بازیگر فیلم سینمایی کمدی را دریافت کرد. هاتاوی با نقش هایی که در «نیکولاس نیکلبی» (۲۰۰۲)، «طلسم الا» (۲۰۰۴)، «دفتر خاطرات شاهزاده خانم ۲: تعهد سلطنتی» (۲۰۰۴) و «شنل قرمزی» (۲۰۰۵) ایفا کرد، بسیار تحسین شد.
جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهاندر سال ۲۰۰۵ بود که هاتاوی بیشتر در فیلم های بزرگسال ظاهر شد و برای بازی در فیلم «خرابی» (۲۰۰۵) جایزه بهترین بازیگر زن دی وی دی انحصاری را گرفت و همچنین نامزد جایزه SAG برای نقشی شد که در فیلم «کوهستان بروکبک» ساخته انگ لی بازی کرد. وی همچنین با ظاهر شدن در فیلم «شیطان پرادا می پوشد»

 

(۲۰۰۶) در کنار مریل استریپ بیشتر مشهور شد و نامزدی بیفا را برای بهترین بازی توسط بازیگر زن در نقش جین آستین در «جین شدن» (۲۰۰۷) بدست آورد. منتقدین بازی او را در نقش معتادی که در حال ترک است در فیلم «ریچل ازدواج می کند» (۲۰۰۸) تحسین کردند

 

که برای آن هاتاوی جایزه سینمایی انتخاب منتقدین برای بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد و نامزد جایزه اسکار، گلدن گلوب، SAG، و جایزه ایندی اسپیریت برای بهترین بازیگر زن/نقش اول شد.
جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهانوی اولین جایزه انتخاب نوجوان برای بهترین بازیگر منتخب فیلم کمدی را برای بازی در فیلم «جنگ عروس ها» (۲۰۰۹) به دست آورد و در سال ۲۰۱۰ در فیلم های موفق گیشه «روز ولنتاین»، «آلیس در سرزمین عجایب» و «عشق و داروهای دیگر» بازی کرد که جایزه ستلایت برای بازیگر زن و نامزدی گلدن گلوب

 

برای بهترین بازیگر زن در فیلم موزیکال یا کمدی را نصیبش کرد. در سال ۲۰۱۱، هاتاوی صداپیشگی کاراکتر جوئل در فیلم انیمیشن «ریو» را انجام داد و در هشتاد و سومین مراسم اسکار همراه با جیمز فرانکو، مجری بود. در سال ۲۰۱۲ هاتاوی نقش زن گربه ای را در فیلم «شوالیه تاریکی برمی خیزد» ساخته کریستوفر نولان بازی کرد که برای آن جایزه ساترن بهترین بازیگر زن در نقش مکمل را گرفت.
جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهانهمان سال او در نقش فانتین در فیلم سینمایی «بینوایان» ساخته تام هوپر بازی کرد که تحسین گسترده ای برای این نقش آفرینی کسب کرد و در نهایت جایزه اسکار، گلدن گلوب، بفتا و SAG را برای بهترین بازیگر زن در نقش مکمل دریافت کرد. بعد از آن در انیمیشن «ریو ۲» (۲۰۱۴) صداپیشگی نمود

 

و در فیلم های سینمایی مشهور و موفقی مانند «بین ستاره ای» (۲۰۱۴)، «کارآموز» (۲۰۱۵) و ملکه سفید در فیلم سینمایی «آلیس آن سوی آینه» (۲۰۱۶) ظاهر شد. جدیدترین پروژه ای که او در آن کار می کند، فیلم سینمایی «هشت یار اوشن» است که در سال ۲۰۱۸ اکران خواهد شد.

 

مجله پیپل در سال ۲۰۰۱ هاتاوی را یکی از ستاره های نوظهور نامید و در سال ۲۰۰۶ وی در لیست ۵۰ نفره پیپل از زیباترین افراد دنیا قرار گرفت. هاتاوی پس از رابطه ای چهار ساله با رافائلو فولیری، در سال ۲۰۱۲ با آدام شولمن ازدواج کرد که از او پسری به نام جاناتان دارد که در مارس ۲۰۱۶ متولد شده است. دارایی خالص آن هاتاوی ۳۵ میلیون دلار برآورد شده است.

 

رایان گاسلینگ ۳۶ ساله شد
رایان توماس گاسلینگ یا گازلینگ (Ryan Gosling) زاده ۱۲ نوامبر ۱۹۸۰، بازیگر، موزیسین و تهیه کننده کانادایی است که بازیگری را در کودکی با برنامه “باشگاه میکی ماوس” (۱۹۹۳ تا ۱۹۹۵) در شبکه دیزنی آغاز کرد و بعد از آن در برنامه های سرگرمی خانوادگی از جمله «از تاریکی می ترسی؟»

 

(۱۹۹۵) و «گوس بامپز» (۱۹۹۶) ظاهر شد. وی در سریال تلویزیونی کانادایی Breaker High (1997-1998) در نقش شان هنلون درخشید و در «هرکول جوان» (۱۹۹۸-۱۹۹۹) در نقش اصلی بازی کرد. اولین درخشش سینمایی او در فیلم نئو-نازی «معتقد» (۲۰۰۱) بود و پس از آن با نقش آفرینی در فیلم های مستقلی نظیر «قتل با اعداد» (۲۰۰۲)، «قانون قتل عام» (۲۰۰۲) و «ایالات متحده لیلاند» (۲۰۰۳) به شهرت رسید.
جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهاندر سال ۲۰۰۴ گاسلینگ با نقش اصلی فیلم درام رمانتیک «دفترچه خاطرات» به شهرت بیشتر دست یافت که برای این نقش آفرینی چهار جایزه انتخاب نوجوان و یک جایزه سینمایی MTV را دریافت کرد. بازی او در نقش معلم معتادی در فیلم «نلسون نصفه نیمه» (۲۰۰۶) برایش نامزدی اسکار و بازی اش در فیلم «لارس و دختر واقعی» (۲۰۰۷) نامزدی جایزه گلدن گلوب را به همراه آورد.

 

در سال ۲۰۰۷، وی در فیلم مهیج «شکست» در کنار آنتونی هاپکینز بازی کرد. بعد از سه سال دوری از سینما، گاسلینگ در فیلم «ولنتاین غمگین» در کنار میشل ویلیامز بازی کرد که این بار دومین نامزدی گلدن گلوب را بدست آورد. سال ۲۰۱۱ سال مهمی برای گاسلینگ بود

 

زیرا وی در سه فیلم مهم و موفق بازی کرد: درام کمدی رمانتیک «دیوانه وار، احمقانه، عشق»، درام سیاسی «نیمه ماه مارس» و فیلم مهیج اکشن «رانندگی» و دو نامزدی گلدن گلوب برای آنها بدست آورد.
جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهاندر سال ۲۰۱۳ رایان در فیلم مهیج جنایی «جوخه گانگستر» در کنار شان پن و جاش برالین بازی کرد و سپس در فیلم «مکانی آن سوی کاج ها» با بردلی کوپر و ایوا مندز همبازی شد. فیلم خشونت بار و انتقامجویانه «فقط خدا می بخشد» فیلم بعدی او بود. اولین تجربه کارگردانی گاسلینگ فیلم

 

«رودخانه گمشده» بود که در سال ۲۰۱۴ اکران شد و در سال ۲۰۱۵ وی به تیم بازیگران فیلم درام «رکود بزرگ» پیوست و با کریستین بیل، برد پیت و استیو کارل همبازی شد.
جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهاناین بازیگر محبوب قبلاً همراه با سگش جورج در نیویورک سیتی زندگی می کرد. وی حالا صاحب رستورانی مراکشی به نام تاژین در بورلی هیلز کالیفرنیا است. او این رستوران را بدون فکر قبلی خرید و به گفته خودش تمام پولش را برای آن خرج کرد و یک سال طول کشید تا خودش بازسازی آن را تمام کند و حالا خود بر منوهای این رستوران نظارت دارد.

 

گاسلینگ از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۳ با ساندرا بولاک دوست بود و حتی اواسط سال ۲۰۰۵ تا سال ۲۰۰۷، با همبازی اش ریچل مک‌آدامز دوست بود. در سپتامبر ۲۰۱۱ بود که او با ایوا مندز آشنا شد و مدتی بعد این دو نامزد کردند. حالا این زوج دو دختر متولد سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ دارند. دارایی خالص رایان گاسلینگ ۳۰ میلیون دلار برآورد شده است.

 

ووپی گلدبرگ ۶۱ ساله شد
کارین ایلین جانسون با نام حرفه ای ووپی گلدبرگ (Whoopi Goldberg) زاده ۱۳ نوامبر ۱۹۵۵، بازیگر، کمدین و مجری تلویزیونی آمریکایی است. وی ۱۳ بار نامزد جایزه امی برای کارش در تلویزیون شده است و یکی از معدود بازیگرانی است که هم جایزه امی، هم جایزه گرمی و هم یک اسکار و یک تونی برده است. وی دومین زن تاریخ جوایز اسکار است که جایزه اسکار بازیگری را می برد.

 

در فیلم درام «رنگ ارغوانی» (۱۹۸۵) وی نقش سِلی را بازی کرد، زن سیاهپوستی در جنوب آمریکا که با او بدرفتاری می شد، وی برای این نقش نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شد. در فیلم فانتزی رمانتیک «روح» (۱۹۹۰) گلدبرگ نقش اودا می براون را بازی کرد، زنی که به روح مرد مرده ای (با بازی پاتریک سوایز)

 

کمک می کند تا معشوقش (با بازی دمی مور) را نجات دهد، وی برای این نقش آفرینی جایزه اسکار بهترین بازیگر زن در نقش مکمل را دریافت نمود.
جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهاندر سال ۱۹۹۲، ووپی در فیلم «راهبه بدلی» در نقش یک راهبه ظاهر شد. بین سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲ وی یکی از تهیه کنندگان بازی تلویزیونی «ایکس اوی هالیوودی» بود. از سال ۲۰۰۷ تابحال وی مجری برنامه تاک شوی تلویزیونی The View است.

 

گلدبرگ تابحال سه بار ازدواج کرده است: در سال ۱۹۷۳ با آلوین مارتین ازدواج کرد که از او یک دختر دارد و در سال ۱۹۷۹ از هم جدا شدند، در سال ۱۹۸۶ با دیوید کلاسن فیلمبردار ازدواج کرد و در سال ۱۹۸۸ از او نیز جدا شد و در اکتبر ۱۹۹۴ با لایل تراکتنبرگ ازدواج کرد که در سال ۱۹۹۵ این زوج از هم جدا شدند. دارایی خالص ووپی گلدبرگ ۴۵ میلیون دلار برآورد شده است.جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهانیانی ۶۱ ساله شد
ییانیس کریسومالیس (Yiannis Chryssomallis) با نام حرفه ای “یانی”، زاده ۱۴ نوامبر ۱۹۵۴ در کالاماتای یونان، آهنگساز، نوازنده کیبورد و پیانو، و تهیه کننده موسیقی است که تمام دوران بزرگسالی اش را در ایالات متحده گذرانده است. موسیقی یانی تلفیقی از سبک‌های جاز،

 

موسیقی دوره کلاسیک، سافت راک، و موسیقی جهان است. بخش عمده آهنگ‌های او را آثار اینسترومنتال تشکیل می‌دهند.
جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهانیانی با کنسرت یانی زنده در آکروپولیس به شهرت رسید، به طوری که این آلبوم با فروش بیش از ۷ میلیون نسخه، دومین کنسرت موسیقی ویدیویی پرفروش تاریخ است. علاوه بر آن، یانی به دلیل اجرا در مکان‌های تاریخی از قبیل تاج محل در هند، شهر ممنوعه در چین، برج خلیفه در امارات متحده عربی،

 

کاخ کرملین در روسیه، دژ اِل‌مورو در پورتو ریکو، شهر باستانی جبییل در لبنان، تئاتر رومی کارتاژ در تونس، کاخ لاکشمی ویلاز در هند، اهرام مصر و ابوالهول بزرگ جیزه، و جبل القلعه در اردن شناخته شده است.
جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهاندست‌کم ۱۶ آلبوم یانی رتبه نخست را در دسته‌ بندی «آلبوم عصر نوی برتر» مجله بیلبورد به ‌دست آورده‌ اند، و دو آلبوم In My Time و Dare to Dream نامزد جایزه گرمی شده‌ اند. تا پایان سال ۲۰۱۱ میلادی، یانی در برابر بیش از ۲ میلیون نفر در ۲۰ کشور دنیا کنسرت زنده اجرا کرده

 

و آلبوم ‌هایش فروشی بیش از ۲۰ میلیون نسخه داشته‌ اند. آثار یانی در برنامه ‌های تلویزیون ‌های تجاری، و به ویژه برای رخدادهای ورزشی استفاده شده‌ اند و از دیرباز در جمع‌ آوری کمک‌ های مالی برای تلویزیون‌ های همگانی مؤثر بوده‌ اند.

 

او موسیقی فیلم نیز کار کرده است و ساخت موسیقی برای یک آگهی تلویزیونی شرکت بریتیش اِروِیز که برندۀ جایزه شد را عهده‌ دار بوده است.

 

یانی ترکیب موسیقی الکترونیک سینث‌سایزر را با ارکستر سمفونی کامل محبوبیت بخشید. او در خلق موسیقی خود از موسیقی ‌دانانی با ملیت ‌های گوناگون استفاده نموده است و انواعی از سازهای جالب توجه را بکار گرفته است. به خاطر تأثیراتی که یانی از فرهنگ ‌های گوناگون جهان پذیرفته است،

 

او را «هنرمند جهانی حقیقی» و موسیقی‌ اش را که گفته می ‌شود بازتابی از فلسفه «یک دنیا، یک مردم» اوست، «آمیزه‌ ای از گلچین نواهای قومی» لقب داده ‌اند.
جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهانبرای موسیقیدانی که شهرت او در سطح بین المللی به این حد رسیده است، باید گفت یانی چهره ای که زندگی شخصی اش را کاملاً شخصی نگه می دارد. به جز یک مورد و آن هم رابطه اش با لیندا اوانز در دهه نود بود و غیر از آن هیچ خبر موثقی در مورد زندگی شخصی این پیانیست یونانی تبار شنیده نشده است. دارایی خالص یانی ۴۰ میلیون دلار برآورد شده است.

 

مگی جیلنهال ۳۹ ساله شد
مارگالیت روث “مگی” جیلنهال سارزگارد (Maggie Gyllenhaal) زاده ۱۶ نوامبر ۱۹۷۷ در نیویورک سیتی، بازیگر آمریکایی و دختر زوج فیلمساز به نام های استیون جیلنهال و نائومی اکس و همچنین خواهر بزرگتر جیک جیلنهال است. وی بازیگری را از نوجوانی با نقش هایی در فیلم های پدرش آغاز کرد و همراه با برادرش در فیلم ترسناک روانشناسانه «دانی دارکو» (۲۰۰۱) ظاهر شد.
جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهانوی برای بازی در نقش لی هالووی در فیلم «منشی» (۲۰۰۲) تحسین منتقدین را برانگیخت و برای این نقش آفرینی نامزد جایزه گلدن گلوب شد. برای بازی در فیلم درام «شری بیبی» (۲۰۰۶) نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن در فیلم سینمایی درام شد. وی همچنین با نقش ریچل داوس در فیلم سینمایی «شوالیه تاریکی» (۲۰۰۸) شهرت بیشتری پیدا کرد.
جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهانبرای بازی در فیلم درام موزیکال «دل دیوانه» (۲۰۰۹) وی نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر زن در نقش مکمل شد و بعد از آن در فیلم «ننی مک‌فی و بیگ بنگ» (۲۰۱۰)، «عقب نشینی نمی کنم» (۲۰۱۲) و «فرانک» (۲۰۱۴) ظاهر شد که برای آن نامزد جایزه بیفا گشت. مگی در سال ۲۰۱۴ با نمایش «چیز واقعی» وارد صحنه تئاتر برادوی شد

 

و در مینی سریال «زن با شرف» محصول بی بی سی بازی کرد. برای بازی در این سریال، وی جایزه گلدن گلوب را برد و نامزد یک جایزه امی شد.جیلنهال در سال ۲۰۰۲ وارد رابطه ای با پیتر سارزگارد، دوست صمیمی برادرش جیک، شد. آنها در آوریل ۲۰۰۶ نامزدی شان را اعلام کردند

 

و در مه ۲۰۰۹ در ایتالیا ازدواج کردند. آنها دو دختر به نام های رامونا متولد ۲۰۰۶ و گلوریا ری سارزگارد متولد ۲۰۱۲ دارند. این خانواده حالا در بروکلین نیویورک زندگی می کنند. دارایی خالص مگی جیلنهال ۱۵ میلیون دلار برآورد شده است.

جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهانشیلین وودلی ۲۵ ساله شد
شِیلین دایان وودلی (Shailene Woodley) زاده ۱۵ نوامبر ۱۹۹۱، بازیگر آمریکایی است که اولین بار با نقش ایمی در سریال تلویزیونی «زندگی پنهان نوجوان آمریکایی» محصول شبکه ABC Family که بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ پخش می شد، توجه مردم را جلب کرد

 

و با نقش آفرینی در چند فیلم محبوب و مورد تحسین منتقدین از جمله «فرزندان» (۲۰۱۱) در کنار جورج کلونی، «اکنون شگفت انگیز» (۲۰۱۳)، «بخت پریشان ما» (۲۰۱۴)، سری فیلم های «ناهمتا» در نقش بئاتریس “تریس” پرایر و فیلم «اسنودن» (۲۰۱۶) به شهرت فراوانی رسید.
جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهانوی برای کارش، جوایزی نظیر کن تروفه شوپارد، جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم ساندنس برای بازی دراماتیک، جایزه انتخاب منتقدین، جایزه انتخاب مردم و جایزه ایندیپندنت اسپیریت را بدست آورده و نامزد جایزه SAG، جایزه بفتا و یک جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر زن در نقش مکمل یک فیلم سینمایی شده است.

 

شاید دو فیلمی که مردم وودلی را بیشتر با آنها می شناسند، یکی فیلم «بخت پریشان ما» و دیگری سری فیلم های «ناهمتا» باشند. در فیلم «بخت پریشان ما» وودلی، نقش هیزل گریس لنکستر را بازی می کند که این فیلم بر اساس رمانی به همین نام نوشته جان گرین اقتباس شده و داستان آن درباره دختر ۱۶ ساله ای است

 

که به سرطان مبتلا است و در این میان با پسری به نام آگوستوس واترز (با بازی انسل الگورت) آشنا می شود که او هم به سرطان مبتلاست و این دو عاشق یکدیگر می شوند.
جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهاناین فیلم در گیشه بسیار موفق ظاهر شد و بیش از ۳۰۷ میلیون دلار در سطح دنیا فروش کرد و بازی شیلین در این فیلم از سوی منتقدین بسیار تحسین شد. در سال ۲۰۱۵، وودلی در دنباله دوم فیلم «ناهمتا» با عنوان «شورشی» بازی کرد و بازی او بار دیگر تحسین منتقدین را برانگیخت.

 

این فیلم نیز در گیشه بسیار موفق بود و در کل دنیا بیش از ۲۹۵ میلیون دلار فروش کرد.وودلی یکی از فعالان و طرفداران محیط زیست است و در سال ۲۰۱۶ وی علیه Dakota Access Pipeline شکایت کرد که این پروژه بزرگ لوله کشی که قصد دارند ۱۱۳۴ مایل از آن را اجرا نمایند، به قلمرو و سرزمین قبیله های بومی تعدی می کند. دارایی خالص شیلین وودلی ۹ میلیون دلار برآورد شده است.

جشن تولد هالیوودی ها و ستاره های مشهور جهان