جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

بازیگران و ستاره های زیادی در جهان این هفته جشن تولد خود را جشن گرفتند و ما هم به همین دلیل سراغ آنها رفته ایم تا بیوگرافی کوتاه از انها ذکر کنیم. 

 

ادرین برودی ۴۴ ساله شد
ادرین برودی «Adrien Brody» زاده ۱۴ آوریل ۱۹۷۳، بازیگر آمریکایی هست که با بازی در فیلم «پیانیست» «۲۰۰۲» ساخته رومن پولانسکی تحسین همگان را برانگیخت. او برای بازی در این فیلم در سن ۲۹ سالگی جایزه اسکار برترین بازیگر نقش مرد را دریافت کرد و جوان ترین بازیگر مردی شد که تا بحال پیروز به دریافت جایزه اسکار

 

دراین بخش از مراسم اسکارشده هست.اضافه بر جایزه اسکار برودی تنها بازیگرمردی هست که جایزه سزار «جایزه سینمایی ملی فرانسه» را از آن خود کرده هست. از دیگر فیلمهای موفقی که برودی در آنها ایفای نقش کرده میتوان «نان و رزها»، بازسازی «کینگ کونگ» در سال ۲۰۰۵، «روستا»، «غارتگران»، «داستان های نیویورک» و «خط باریک سرخ» را نام برد.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

او اغلب اوقات با وس اندرسون، کارگردان، بازیگر، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده¬ی فیلمهای سینمایی، آگهی های بازرگانی و فیلم کوتاه، همکاری کرده هست. برودن در دو فیلم سینمایی پیروز به نام های «هتل بزرگ بوداپست» و «دارجلینگ محدود» به کارگردانی اندرسون ظاهر شده هست. فیلم «هتل بزرگ بوداپست» ۱۲۲ جایزه را از آن خود کرده هست که در تاریخ سینما بی سابقه هست. از بین ۱۲۲ جایزه ۴ جایزه مربوط به جایزه مراسم اسکار می باشد.

 

در سال ۲۰۱۱ برودی با کارگردان مشهور هالیوود وودی آلن در کمدی رمانتیک «نیمه شب در پاریس» همکاری کرد. محل فیلم برداری این فیلم در شهر پاریس بود. داستان فیلم حول نمایشنامه نویس جوان و جویای نامی هست که متوجه میشود میتواند هر نیمه شب به دهه ۲۰ در زمان سفر کند. تم داستان «نیمه شب در پاریس»

 

درمورد مدرنیته و نوستالژی می باشد. فیلم در ماه مه ۲۰۱۱ پخش شد و مورد دقت عموم قرار گرفت. برخی از منتقدین معتقدند که «نیمه شب در پاریس» برترین فیلم وودی آلن هست. امتیاز راجر ابرت به این فیلم سه ستاره و نیم از پنج ستاره بوده هست. در این فیلم برودی به علت شباهت عجیبی که به سالوادور دالی، یکی از هنرمندان سبک سورئال، دارد در این نقش با اوون ویلسون همبازی می‌شود.

 

از دیگر فیلم هایی که برودی در آنها ایفای نقش کرده می‌توان به «سرقت آمریکایی» «۲۰۱۴»، «شمشیر اژدها» «۲۰۱۵»، «رد گم کردن» «۲۰۱۵»، «سپتامبرهای شیراز» « ۲۰۱۵»، «شب منهتن» «۲۰۱۵» و «قلعه سنگی بارن» «۲۰۱۵» اشاره کرد.

 

در سال ۲۰۱۷ برودی اکثر وقت خود را صرف بازی در تریلر ماجراجویانه ای با نام «امپراطور» «۲۰۱۷» به کارگردانی لی تاماهوری کرده هست. فیلم داستان دخترجوانی را روایت میکند که به دنبال گرفتن انتقام قتل پدر و مادرش از امپراطور چارلز پنجم هست. تاریخ دقیق پخش فیلم هنوز مشخص نشده هست. پروژه دیگری که برودی در سال ۲۰۱۷ در آن همکاری می‌کند فیلم جنایی به نام «از بند رها شده» هست. هنوز اطلاعی از جزئیات و داستان فیلم منتشر نشده هست.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

برودی در سال ۱۹۹۲ در حالی‌که روی موتور سیکلت بود به یک اتومبیل برخورد کرد، در هوا به پرواز درآمد و از ناحیه سر به روی پیاده رو افتاد. او در این تصادف جراحات جدی دید و ماه ها طول کشید تا دوباره سلامت خود را به دست آورد. برودی انقدر بد شانس هست که تا بحال سه مرتبه بینی خود را در حین شیرین‌کاری شکسته هست. آخرین بار سر فیلم برداری «تابستان سم» بود که بینی خود را شکست.

 

برودی در سال ۲۰۰۶ با بازیگر و مدل اسپانیایی السا پاتاکی، بازیگر فیلمهای «سریع و خشن ۵» و «سریع و خشن ۶»، آشنا شد. هدیه تولد برودی برای سی و یکمین جشن تولد السا مزرعه ای بود که در مرکز نیویورک واقع شده بود. این مزرعه متعلق به قرن ۱۹ میلادی بود و معماری آن به شکل یک قلعه طراحی شده بود .

 

این زوج در سال ۲۰۰۹ از هم جدا شدند. در سال ۲۰۱۳ برودی با مدل مشهور لارا لیئتو آشنا شد. ادرین و لارا همچنان با هم میباشند. دارایی خالص آدرین برودی ۱۰ میلیون دلار برآورد شده هست.

 

پیتر کاپالدی ۵۹ ساله شد

پیتر کاپالدی «Peter Capaldi» زاده ۱۳ آوریل ۱۹۵۸، بازیگر، نویسنده و کارگردان اسکاتلندی تبار هست که برای بازی در نقش اصلی سریالهای علمی-تخیلی همچون «دوازدهم» و «تجسم» از سریال طولانی «پزشک هو» از شبکه بی بی سی به محبوبیت رسیده هست البته تأیید شده که او از سری دهم به بعد دیگر در این سریال حضور نخواهد داشت.

 

بازی قابل دقت دیگر کاپالدی در نقش سخنگویی به نام ملکوم تاکر در سریال کمدی «در بطن آن» از شبکه بی بی سی هست. کاپالدی برای بازی در این نقش نامزد دریافت جایزه بفتا در بخش تلوزیونی شد و در سال ۲۰۱۰ برنده جایزه برترین اجرای کمدی در میان مردان شد.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

او برای بازی در فیلم «داخل حلقه» که از سریال «در بطن آن» برگرفته شده هست، برای نامزدی برترین نقش مکمل مرد مورد تحسین منتقدین قرار گرفت. بعد از آن کاپالدی نقش آقای کری، همسایه آتشی مزاج خرس پدینگتون، کمدی خانوادگی «پدینگتون» را بازی کرد. قرار هست که او در سری دوم این فیلم نیز حضور داشته باشد.

 

او جایزه اسکار برترین فیلم کوتاه و جایزه بفتا برای برترین فیلم کوتاه را برای کارگردانی فیلم «چه زندگی شگفت انگیزی» از آن خود کرد.پس از آن نویسندگی و کارگردانی فیلم درام «سیناترای سخت گیر» را به فهرست کارهای خود اضافه کرد.کاپالدی یکی از حامیان تحقیقات علمی برای درمان سرطان و حمایت از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست

 

در موسسه حمایت از کودکان ابرلور در اسکاتلند هست. او در سال ۱۹۸۳ زمانی که برای کمپانی پین پلو کار می‌کرد با الین کولین، نویسنده و بازیگر، آشنا شد.آنها در سال ۱۹۹۱ ازداوج کردند و در حال حاضر با دخترشان در شهر ماسویل هیل زندگی می کنند.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

در ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۶ کاپالدی به همراه کیت بلانشت، چویتل اجیوفور، جسی آیزنبرگ، داگلاس بوث، نیل گیمن، کیرا نایتلی، جولیت استیونسون، کیت هرینگتون و استنلی توچی در ویدئویی برای کمیساریای بینظیر سازمان ملل برای پناهندگان «UNHCR» به منظور کمک برای بالا بردن آگاهی مردم نسبت به بحران پناهندگان

 

در سراسر جهان شرکت کرد. ” What they took with them” سروده جنیفر تاکسویگ، نام شعری در مورد پناهندگان هست که این ویدئو همه ی بازیگران برای کمپین #WithRefugees این شعر را میخوانند. این کمپین خواهان اقدامات لازم جهت افزایش تعداد کمپ ها برای پناه دادن به پناهندگان، ایجاد فرصت های شغلی برای پناهندگان و فرصت تحصیل برای آنان هست. دارایی خالص پیتر کاپالدی ۱۰ میلیون دلار برآورد شده هست.

 

ست روگن ۳۵ ساله شد

ست روگن «Seth Rogen» زاده ۱۵ آوریل ۱۹۸۲، فیلمساز و بازیگر کانادای آمریکایی هست که فعالیت هنری خود را در همان سنین نوجوانی با بازی در استندآپ کمدی های گوناگون شروع کرد و در سال ۱۹۹۸ برنده جایزه کمدین های آماتور ونکوور شد. مدت کوتاهی پس از نقل مکان به پورتلند پیروز به گرفتن نقش بازیگر مکمل

 

در سریال «فریکس اند گیکس» شد، اما پخش این سریال بعد از یک سال به علت استقبال کم بینندگان کنسل شد. بعد از آن روگن در یک سریال کمدی به نام «اظهارنشده» بعنوان بازیگر و عضوی از تیم داستان نویسی مشغول به فعالیت شد.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

پس از آن روگن در فصل آخر سریال «دِ علی جِی شو» در تیم داستان نویسان همکاری کرد. روگن با این سریال نامزد دریافت جایزه امی شد. بعد از آن با تشویق ها و راهنمایی های جاد اپتاو، یکی از کارگردانان مشهور، به حرفه بازیگری روی آورد. اولین فیلم سینمایی او «دانی دارکو» بود. او در این فیلم سینمایی نقش دانش آموز شورشی

 

را در سال ۲۰۰۱ بازی کرد. در فیلم «باکره چهل ساله» به کارگردانی جود اپاتو، بعنوان بازیگر و یکی از تهیه کنندگان فیلم همکاری کرد. از نظر منتتقدان سینما روگن در این فیلم خوش درخشید و این امر باعث شد کمپانی یونیورسال پیکچرز از او در نقش بازیگر اصلی فیلم «باردار» محصول سال ۲۰۰۷ ایالات امریکا به کارگردانی جود اپاتو دعوت کند.

 

روگن در فیلم زندگی نامه ای «استیو جابز» محصول ۲۰۱۲ کمپانی یونیورسال پیکچر در نقش استیو وزنیاک ظاهر شد. در سال ۲۰۱۶ با نویسندگانی نظیر ایوان گلدبرگ و سم کتلین در سریال «کشیش» برای شبکه ای ام سی کار کرد. او بعنوان نویسنده و تولیدکننده در این سریال حضور داشت و اضافه بر این دو قسمت از سریال را در کنار ایوان گلدبرگ کارگردانی کرد.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

او به همراه گلدبرگ فیلمنامه نویسی فیلمهای «خیلی بد»، «پاین‌اپل اکسپرس»، «زنبور سبز»، «این پایان کار هست» را بر عهده گرفت و دو فیلم «این پایان کار هست» و «گفت و گو» را کارگردانی کرد و در هر دو فیلم بعنوان بازیگر ظاهر شد. او همین طور در انیمیشن های «پاندای کونگ فو کار»،

 

«ماجراهای اسپایدرویک»، «هیولاها علیه بیگانگان»، «پل» و «مهمانی سوسیسی» به صداپیشگی پرداخته هست. روگن در سال ۲۰۰۴ با لورین میلر، بازیگر و نویسنده، در حالی‌که روی سریال «دِ علی جِی شو» کار میکرد آشنا شد. این زوج در ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۱ در کالیفرنیا جایی که در حال حاضر زندگی می کنند مراسم ازدواج خود را برگزار کردند. دارایی خالص ست روگن ۴۵ میلیون دلار برآورد شده هست.

 

لوک اوانز ۳۸ ساله شد

لوک اوانز «Luke Evans» بازیگر ولزی، زاده ۱۵ آوریل ۱۹۷۹، کار خود را از صحنه تئاتر و با بازی در کارهای وست اِند، تئاترهای حرفه‌ای فعال در نزدیکی منطقه وست اِند لندن، شروع کرد. قبل از بازی در نقش موفقیت آمیز خود در فیلم «نبرد تایتان ها» «۲۰۱۰»، در کارهای نمایشی نظیر «کرایه خانه»، تئاتر موزیکال «دوشیزه سایگون»،

 

زندگینامه «پیاف» به روی صحنه رفت. در سال های بعد در تریلرهای «فناناپذیر» «۲۰۱۱» ، «کلاغ» «۲۰۱۲» ، و «سه تفنگدار» «۲۰۱۱» ظاهر شد.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

در سال ۲۰۱۳ اوانز نقش اون شاو، ضد قهرمان فیلم پربیننده «سریع و خشن ۶»، را بازی کرد. اوانز نقش آفرینی “بارد کماندار” را در سه گانه «هابیت» به کارگردانی جی. آر. آر. تالکین بر عهده گرفت و نقش کنت دراکولا را در «ناگفته های دارکولا» ایفا کرد. جدید ترین کار اوانز بازی در نقش گاستون در فیلم موزیکال و رومانتیک «دیو و دلبر» محصول ۲۰۱۷ کمپانی دیزنی به کارگردانی بیل کاندن می باشد. دارایی خالص لوک اوانز ۶ میلیون دلار برآورد شده هست.
جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

میزی ویلیامز ۲۰ ساله شد

مارگارت کانستنس “مِیزی” ویلیامز «Maisie Williams» زاده ۱۵ آوریل ۱۹۹۷، هنرپیشه انگلیسی هست که در سال ۲۰۱۱ با بازی در نقش آریا استارک در سریال «بازی تاج و تخت» شناخته شد و به محبوبیت رسید. مِیزی برای بازی در نقش آریا استارک برنده جایزه مجله ی اینترتینمنت ویکلی برای برترین نقش مکمل زن در بخش نمایشی،

 

جایزه پورتال برای برترین بازیگر مکمل و جوانترین زن بازیگر در بخش تلوزیونی و جایزه ساترن برای جوانترین بازیگر زن شد. در سال ۲۰۱۶ نامزد دریافت جایزه امی ساعات پربیننده برای برترین بازیگر مکمل زن شد.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

میزی در سال ۲۰۱۵ در فصل نهم سریال «پزشک هو» در قسمت «دختری که مرد» در نقش آشیلدر ظاهر شد. ویلیامز اضافه بر بازی برای سریالهای تلوزیونی درفیلم سینمایی «سقوط» «۲۰۱۴» ایفای نقش کرد و جایزه انجمن منتقدان فیلم لندن را برای جوانترین بازیگر سال دریافت نمود. ویلیامز از سال ۲۰۱۱ در سریال «بازی تاج و تخت»

 

در نقش آریا استارک، دختری با رفتارهای پسرانه و از خانواده ای اصیل، بازی میکند که این همکاری همچنان ادامه دارد. آریا استارک اولین نقش میزی ویلیامز بود. نقشی که وی را از همه ی جوانب مورد محک قرار داد. اجرای او در این نقش تحسین منتقدین را برانگیخت.

 

در فصل دوم سریال نیز ویلیامز توانست نگاه منتقدین را به خود جلب کند و تحسین آنها را برانگیزد. او برای دومین سال پی در پی نامزد جایزه امی ساعات پربیننده، شد البته این بار پیروز به کسب این جایزه نشد، ولی جایزه پورتال را برای برترین بازیگر نقش مکمل زن تلوزیون و جوان ترین بازیگر زن از آن خود کرد. در سن ۱۵ سالگی

 

مِیزی ویلیامز جوانترین زن بازیگری بود که برنده برترین بازیگر مکمل زن شد. در مارس سال ۲۰۱۳ ویلیامز برنده جایزه هنرمند جوان برای عنوان برترین نقش آفرینی در سریالهای تلوزیونی برای بازیگر مکمل زن شد و در نوامبر همان سال جایزه نوجوان برتر رادیو بی بی سی را برای برترین بازیگر بریتانیایی از آن خود کرد. ویلیامز در هر شش فصل «بازی تاج و تخت» حضور داشته و همچنان در فهرست بازیگران قرار داد.

 

در سال ۲۰۱۲ ویلیامز در نقش لورن کلِی در سریال «اسرار تالار کریکلی» ظاهر شد. او همین طور در فیلمهای مستقلی مثل «حمله قلبی» «۲۰۱۲»، «طلا» «۲۰۱۳» و فیلمهای کوتاهی مثل «کُرویدا» «۲۰۱۳»، «بر روی پشتبام» «۲۰۱۳» و در نقش لورنا تامپسون در فیلم علمی– تخیلی «ما هیولا هستیم» «۲۰۱۴» نقش بازی کرده هست.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

در سال ۲۰۱۴ مِیزی ویلیامز در نقش لیدیا در فیلم «سقوط» ظاهر شد. این فیلم برای اولین بار در ۱۱ اکتبر ۲۰۱۴ پخش شد. در دسامبر ۲۰۱۵ ویلیامز با تاتی داگ، شرکت آمریکایی توسعه‌دهنده بازی‌های ویدئویی، برای بازی در نقش الی برای فیلم «آخرین بازمانده از ما» وارد مذاکره شد. این فیلم از بازی ویدئویی با همین نام که یک بازی پسارستاخیزی در سبک اکشن ماجراجویی و ترس و بقا هست اقتباس شده هست.

 

در ژانویه ۲۰۱۵ ویلیامز در فیلم تلوزیونی «زورگیری سایبری» بازی کرد و در فوریه همان سال دقت منتقدین را به خود جلب کرد و پیروز به دریافت جایزه شوتینگ استارز «جایزه استعدادهای جوانِ آینده ‌دار» از جشنواره بین‌المللی فیلم برلین شد. او در سال ۲۰۱۵ در ویدئو کلیپ Oceans برای گروه موسیقیSeafret بازی کرد.

 

موضوع این کلیپ نیز در مورد زورگیری و قلدری هست. قرار هست که در سال ۲۰۱۸ مِیزی ویلیامز در نقش ولفسبین در فیلم ابرقهرمانی «میوتنت های جدید» بازی کند. دارایی خالص میزی ویلیامز ۳ میلیون دلار برآورد شده هست.

 

۱۶ آوریل، زادروز چارلی چاپلین

سِر چارلز اسپنسر “چارلی” چاپلین «Charlie Chaplin» زاده ۱۶ آوریل ۱۸۸۹ و درگذشته به تاریخ ۲۵ دسامبر ۱۹۷۷، کمدین، فیلمساز و آهنگساز انگلیسی هست که در دوره سینمای صامت به بحبوحه شهرت و محبوبیت جهانی رسید. چاپلین با شخصیت روی پرده ای «ولگرد کوچولو» به چهره ای جهانی تبدیل شد

 

و بعنوان یکی از تأثیرگذارترین چهره های صنعت سینما مورد دقت قرار گرفت. او از سنین کودکی یعنی دوره ویکتوریا تا یک سال قبل از مرگش در سال ۱۹۷۷ به مدت هفتاد و پنج سال در عرصه سینما به ساخت فیلم پرداخت.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

دوران کودکی چاپلین در لندن با فقر و بدبختی عجین شده بود. پدرش که فردی الکلی بود خانواده را به حال خود رها کرده بود. مادر چاپلین با مشکلات اقتصادی و تأمین معاش خانواده دست و پنجه نرم میکرد. وقتی چاپلین فقط چهارده سال داشت مادرش دچار مریضی روانی شد و در یک آسایشگاه روانی درحوالی لندن بستری شد.

 

چاپلین ساز زدن در تورهای موسیقی را در سنین پایین شروع کرد و بعد از آن بازی بعنوان کمدین را بر روی صحنه آغاز نمود. در سن ۱۹ سالگی با کمپانی مشهور فِرِد کارنو قراردادی را امضا کرد. این قرارداد باعث شد که چاپلین به کشور آمریکا مهاجرت کند.او شخصیت ولگرد را خلق کرد و به وسیله این کاراکتر طرفداران فراوانی جذب نمود.

 

چاپلین از همان آغاز کارگردانی فیلمهای خود را بر عهده گرفت و به پیشرفت هنر فیلم وسینما پرداخت. تا سال ۱۹۱۸ او دیگر جزء مشهور ترین شخصیت ها در جهان شده بود. در سال ۱۹۱۹ چاپلین کمپانی یونایتد آرتیست را تأسیس کرد تا بازرسی بر روی فیلم هایش را خودش در دست بگیرد. «پسربچه» با بازی چارلی چاپلین، ادنا پرواینس،

 

جکی کوگان و ساخت سال ۱۹۲۱، اولین فیلم بلند چارلی چاپلین هست. این فیلم بیش از ۲٫۵ میلیون دلار فروش داشته هست. دیگر فیلمهای او «زن پاریسی» «۱۹۲۳» ، «جویندگان طلا» «۱۹۲۵» و «سیرک» «۱۹۲۸» می باشد. چاپلین در دهه ۳۰ از ساختن فیلمهای ناطق اجتناب کرد و فیلمهای صامتی مثل «روشنایی های شهر» «۱۹۳۱»

 

و «عصر جدید » «۱۹۳۶» را روی پرده برد. «روشنایی های شهر» ماجرای عاشقانه ولگرد کوچولو را با یک دختر نابینا به عکس می‌ کشد. این فیلم احساسی ترین فیلم چاپلین هست و از دیدگاه بنیاد فیلم ایالات امریکا برترین فیلم جهان در اساس کمدی رمانتیک محسوب می ‌گردد.

 

همین طور با بازبینی در سال ۲۰۰۷ بعنوان دهمین فیلم تاریخ سینما برگزیده شده هست. فیلم «دیکتاتور بزرگ» با یک جرقه کوچک متولد شد. یکی از دوستان چاپلین به نام الکساندرکوردا به او گفت که شباهت‌های ظاهری با هیتلر دارد. بعداً چاپلین متوجه شد هفتۀ تولد، قد و وزنش هم با هیتلر یکی هست

 

و همین شباهت ها باعث شد تا ایدۀ داستان فیلم به ذهنش خطور کند. چاپلین که به شدت سیاسی شده بود اولین فیلم ناطق خود یعنی «دیکتاتور بزرگ» را در سال ۱۹۴۰ ساخت. او در این فیلم به نقد و مسخره کردن آدولف هیتلر می‌پردازد. او در فیلمهای بعدی خود «موسیو وردو» «۱۹۴۷»، «روشنایی های صحنه» «۱۹۵۲»، «یک سلطان از نیویورک» «۱۹۵۷»، و «کنتسی از هنگ کنگ» «۱۹۲۷»، دیگر از ولگرد، شخصیت اصلی فیلمهای سابق خود، بهره گیری نکرد.

 

دهه ۴۰ برای چارلی سال های خوبی را رقم نزد. او در این دوره به شدت محبوبیت خود را از دست داد. او به داشتن رشته های کمونیستی متهم شد. تحقیقات پلیس اف بی آی در مورد او آغاز شد و او مجبور شد به سوئیس مهاجرت کند. اضافه بر این ازدواج ها و طلاق های مکرر او با زنان جوان تر از خود باعث شد محبوبیت

 

چاپلین روز به روز کمرنگ تر شود. در سال ۱۹۴۲ او با دختر نمایش‌نامه ‌نویس مشهور آمریکایی به نام یوجین اونیل آشنا شد. با وجود مخالفت های اونیل این ازدواج صورت گرفت. در حالیکه چارلی پنجاه و چهار ساله بود با اونا که فقط هجده سال داشت در ۱۶ ژوئن سال ۱۹۴۳ ازدواج کرد. اولین حاصل این ازدواج دختری به نام جرالدین بود.

 

با این که اختلاف سن چارلی و اونا سی و شش سال بود اما این ازدواج پردوام ‌ترین ازدواج چارلی چاپلین بود و این زوج تا پایان عمر در کنار یکدیگر بودند.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

چاپلین اضافه بر بازیگری کارهای خود را مینوشت، کارگردانی، ساخت و ویرایش می‌کرد. او حتی موسیقی فیلمهای خود را مینوشت. او یک حرفه ای همۀ فن حریف بود، استقلال مالی چاپلین وی را قادر کرد همۀ عمر خود را صرف پیشرفت صنعت سینما کند. چاپلین یکی از محبوب ‌ترین هنرمندان قرن بیستم میلادی در تاریخ سینما هست.

 

وی در طول دوران فعالیت هنری ‌اش، سه ‌بار پیروز به دریافت جایزه اسکار شد. مؤسسه فیلم بریتانیا در توصیف چاپلین می‌گوید: «چهره‌ای شاخص و برجسته در فرهنگ جهان، کسی که سینما را به هنر هفتم تبدیل کرد؛ و برای خوشحال کردن میلیون‌ها انسان در تمام جهان در مجله تایم در فهرست یکی از ۱۰۰ چهره تأثیرگذار قرن ۲۰ قرار گرفته هست.» چارلی چاپلین در ۲۵ دسامبر ۱۹۷۷ درگذشت و پیکر او در سوئیس دفن شد. دارایی خالص او در زمان مرگش ۵۰ میلیون دلار بود.

 

ویکتوریا بکهام ۴۳ ساله شد

ویکتوریا کَرولاین بکهام با نام کوتاه ویکتوریا بکهام «Victoria Beckham» زاده ۱۷ آوریل ۱۹۷۴، خواننده، ترانه سرا، نویسنده، مدل، بازیگر، طراح مد و تاجر انگلیسی هست که در دهه ۹۰ با خوانندگی در گروه موسیقی اسپایس گرلز به محبوبیت رسید و در جولای سال ۱۹۹۶ از طرف مجله بریتانیایی “برترین های پاپ ” لقب پوش اسپایس «Posh Spice» را گرفت.

 

ویکتوریا پس از منحل شدن گروه با کمپانی های ضبط موسیقی «ویرجین ریکورز» و «تل استار ریکوردز» همکاری کرد و چهار تک آهنگ از میان ۱۰ آهنگ برتر انگلستان را منتشر نمود. اولین تک آهنگ او Out of Your Mind در بیلبورد تک آهنگ انگلستان به رتبه دوم جدول رسید.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

ویکتوریا در ۵ مستند رسمی و شو حقیقی، درمورد زندگی خودش ظاهر شد. او همین طور در یکی از قسمت های سریال «بتی بی ریخته»، یک آلبوم تلویزیونی خانوادگی-کمدی، در نقش خود حضور داشت. از او بعنوان داور مهمان در برنامه «تاپ مدل آینده کشور آلمان» و «امریکن آیدل» دعوت به عمل آمد.

 

در دهه جدید ویکتوریا بکهام بعنوان چهره ای بین المللی در دنیای مد شناخته شده هست. پس از سال ها کار کردن با برندهای مشهور بالاخره در سال ۲۰۰۸ بیزنس خود را با نام تجاری ویکتوریا سیکرت آغاز کرد. در سال ۲۰۱۲ این برند جزء دارایی های تجاری خانواده بکهام ثبت شد. بلیندا وایت، روزنامه نگار دیلی تلگراف، معتقد هست

 

که روی آوردن به طراحی لباس و صنعت مد برای ویکتوریا بکهام از همسر یک فوتبالیست مشهور بودن سودآورتر بود، به طوریکه هیچکس نمی توانست فکرش را بکند که ویکتوریا با آغاز این کسب و کار سود فراوانی خواهد کرد.درسال ۱۹۹۷ ویکتوریا با دیوید بکهام در یک مسابقه فوتبال که به سود امور خیره برگزار می شد آشنا شد.

 

بعد از آن بکهام از او درخواست کرد که ملاقاتی حضوری با هم داشته باشند. در اولین ملاقات ویکتوریا به دیوید بکهام گفته بود که او حتی اسم وی را نمی دانست و هیچ وقت علاقه ای به فوتبال نداشته هست. ویکتوریا درسال ۱۹۹۸ توصیه ازدواج بکهام را پذیرفت و لقب “پوش اند بکز” را از طرف رسانه ها گرفت. دیوید و ویکتوریا در ۴ جولای ۱۹۹۹ در قلعه لاتِراِستون در ایرلند طی مراسمی اشرافی جشن ازدواج خود را گرفتند.

 

از مهمانان ویژه این مراسم هم تیمی مشهور آن زمان دیوید بکهام، گری نویلف بعنوان ساقدوش داماد بود. مجله OK! حق انحصاری پوشش خبری این مراسم را داشت با این حال تصاویری از مراسم ازدواج از دیگر منابع درز کرد. عکسی از دیوید بکهام در حالی‌که بر تختی از طلا نشسته و درکنارش ویکتوریا با تاجی از الماس ،

 

طراحی شده توسط اسلیم برت طراح جواهرات، جزء تصاویر منتشر شده بود. ۴۳۷ کارمند برای این جشن خدمت می کردند و هزینه جشن حدود ۵۰۰ هزار دلار تخمین زده می شود.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

این زوج در سال ۱۹۹۰ خانه ای به قیمت ۲٫۵ میلیون پوند راکه ۲۴ هکتار مساحت دارد خریداری کردند. دیوید و ویکتوریا صاحب ۴ فزند به نام های بروکلین، رومئو، کروز و هارپر شدند. التون جان و دیوید فِرنیش پدرخوانده های بروکلین و رومئو میباشند و الیزابت هارلی مادرخوانده آنها هست. دارایی خالص ویکتوریا بکهام مجموعاً با دارایی همسرش دیوید بکهام، ۲۲۵ میلیون دلار برآورد شده هست.

 

رونی مارا ۳۲ ساله شد

پاتریشیا رونی مارا «Rooney Mara» زاده ۱۷ آوریل ۱۹۸۵، بازیگر سینما و تلویزیون فعالیت هنری خود را از سال ۲۰۰۵ با بازی در فیلم ترسناک «افسانه محلی: مِری خونین» آغاز کرد. در سال ۲۰۰۹ در فیلم «سالن تنر» ظاهر شد. پس از آن در فیلم‌هایی مثل «کابوس در خیابان الم»، نسخۀ دوباره ساخته شده فیلمی

 

با همین نام در سال ۱۹۸۴ و «شبکه اجتماعی» استعداد بازیگری خود را نشان داد و با درخشیدن در این دو فیلم مسیر خود را برای رسیدن به موفقیت و داشتن کارنامه هنری پربار آغاز کرد.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

سه‌گانه «هزاره» نام یک آلبوم رمان جنایی پرفروش هست که توسط نویسنده سوئدی استیگ لارسن خلق و نوشته شده هست. شخصیت‌ اصلی اولین سری از این سه¬ گانه لیزبث سلندر دختری بیست تا سی ساله با حافظه‌ای قوی و روابط اجتماعی ضعیف هست. مارا در نقش “لیزبث سلندر”، کاراکتر اصلی فیلم «دختری با خالکوبی اژدها» «۲۰۱۱»،

 

پ به کارگردانی دیوید فینچر نقش آفرینی کرد. دیوید فینچر بعد از تست و بررسی های فراوان رونی مارا را از میان بازیگران مطرح بسیاری برای ایفای این نقش سخت و طاقت فرسا گزینش کرد. رونی مارا برای شباهت هر چه اکثر به یک هکر ولگرد، سختی‌های زیادی را به جان خرید. او دوره‌های گوناگون کامپیوتری را گذراند و مدتی طولانی به پرسه زنی

 

در خیابان های سوئد پرداخت. بازی درخشان مارا در این فیلم مورد دقت منتقدین قرار گرفت و نامزد دریافت جایزه اسکار برای برترین بازیگر نقش اول زن و جایزه گلدن گلوب برای برترین بازیگر زن فیلم درام گردید و توانست به یک ستاره مشهور در هالیوود تبدیل شود.

 

در سال ۲۰۱۳ در فیلم‌های درام جنایی رمانتیک «آنها بی گناهند» به کارگردانی دیوید لوری، «عوارض جانبی» به کارگردانی استیون سودربرگ و فیلم علمی– تخیلی و تحسین شده منتقدین سینما «او» به کارگردانی اسپایک جونز ایفای نقش کرد. درسال ۲۰۱۴ در «زباله»، فیلمی در سبک ماجراجویی به کارگردانی استیون دالدری، بازی کرد.

 

با ایفای نقش در «کارول»، فیلمی رمانتیک به کارگردانی تاد هینز در سال ۲۰۱۵، با تحسین بسیار گسترده‌ای از سوی منتقدین و مخاطبین فیلم مواجه شد و توانست جایزه جشنواره ۲۰۱۵ فیلم کن برای برترین بازیگر نقش اول زن را از آن خود کند. وی در این فیلم با کیت بلانشت همبازی بود. اضافه بر این توانست نامزدی جایزه های گلدن گلوب برای برترین بازیگر زن فیلم درام جایزه بفتا برای برترین بازیگر نقش مکمل زن، و جایزه اسکار برترین بازیگر نقش مکمل زن را به دست آورد.

 

او در سال ۲۰۱۷ فیلمهای «یک داستان شبحی»، فیلمی به کارگردانی دیوید لاوری و«ترانه به ترانه» را به کارنامه هنری خود اضافه کرد. در فیلم دوم بازیگرانی همچون رایان گاسلینگ، کریستین بیل، کیت بلانشت، رونی مارا، ناتالی پورتمن، هیلی بنت، ول کیلمر، بنیسیو دل تورو و مایکل فسبندر ایفای نقش می کنند. فیلم هایی که مارا در سال ۲۰۱۸ در دست دارد شامل «مری مگدلن» ، «نگران نباش، پیاده جای دوری نمی‌رود» و «واکس لاکس» هست.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

مارا برای کارهای انسان دوستانه ای که برای چپرنشینان کیبرا در کنیا انجام داده نیز شناخته شده هست. اوداوطلبانه به کیبرا سفر کرد، از آن موقع بود که بطور گسترده و رسمی به خدمت گروه‌ها و کمپ‌های امور خیریه و کمک رسانی ملحق شد. او معتقد هست که انجام وظیفه در کمپ های امور خیریه بخشی از زندگی او هست که هیچگاه آن را متوقف نخواهد کرد. دارایی خالص رونی مارا ۴ میلیون دلار برآورد شده هست.

 

جنیفر گارنر ۴۵ ساله شد

جنیفر آن گارنر «Jennifer Garner» زاده ۱۷ آوریل ۱۹۷۲، بازیگر آمریکایی هست که با بازی در فیلم کمدی «رفیق، اتومبیل من کجاست» «۲۰۰۰» وارد دنیای سینما شد. پس از آن بعنوان نقش مکمل در فیلم «پرل هارپر» فیلم جنگی، اکشن و درام آمریکایی به کارگردانی مایکل بی محصول سال ۲۰۰۱ ظاهر شد.

 

بازی او در نقش سیدنی بریستو، مأمور سی آی اِی، در سریال ترسناک و جاسوسی «آلیاس» که ازسال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ بر روی آنتن رفت مورد دقت منتقدان و بینندگان قرار گرفت. گارنر برای بازی در این نقش برنده جایزه گولدن گلوب، جایزه انجمن بازیگران فیلم شد و چهار بار نامزد دریافت جایزه امی گردید.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

در حالیکه در سریال «آلیاس» مشغول به بازی بود در سال ۲۰۰۲ در فیلم «اگه میتونی منو بگیر»، فیلمی در ژانر درام زندگینامه‌ای به کارگردانی استیون اسپیلبرگ و نویسندگی جف نیتانسون، در نقش خود ظاهر شد. به دنبال آن در فیلم «رفتن از سیزده به سی» «۲۰۰۴» ، بازی قابل ملاحظه ای از خود ارائه داد.

 

گارنر در فیلم « بی باک » «۲۰۰۳» در نقش مکمل بن افلک ایفای نقش کرد. اضافه بر این در فیلمهای «الکترا» «۲۰۰۵» ، کمدی «جونو» «۲۰۰۷»، فیلم کمدی رمانتیک «اختراع دروغ » «۲۰۰۹»، «زندگی عجیب تیموتی گرین» «۲۰۱۲»، درام زندگینامه ای «باشگاه خریداران دالاس» «۲۰۱۳»، کمدی «الکساندر و روز ترسناک، افتضاح، ناگوار، خیلی بد» «۲۰۱۴» بازی کرد.

 

گارنر یک فعال در اساس تحصیلات ابتدایی کودکان هست. اضافه بر این او عضو هیئت مدیره سازمان نجات کودکان هست. او طرفدار کمپین ضد پاپارازی در میان فرزندان هنرمندان هست. او از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۳ با بازیگر هالیوود اسکات فولی ازدواج کرد، این ازدواج مدت زیادی داوم نیاورد. گارنر پس از جدایی در سال ۲۰۰۴ بر سر فیلم برداری فیلم «پرل هارپر»

 

با بن افلک آشنا شد و در سال ۲۰۰۵ با او ازدواج کرد. بن و جنیفر صاحب سه فرزند میباشند. این زوج در سال ۲۰۱۵ از هم جدا شدند و در آوریل ۲۰۱۷ به طور رسمی از هم طلاق گرفتند. دارایی خالص جنیفر گارنر ۴۰ میلیون دلار برآورد شده هست.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

شان بین ۵۸ ساله شد

شان مارک بین «Sean Bean» بازیگر انگلیسی زاده ۱۷ آوریل ۱۹۵۹ هست. پس از فارغ التحصیلی از آکادمی هنرهای نمایشی رویال در سال ۱۹۸۳ دراولین کار حرفه ای خود، نمایش «رومئو و ژولیت» بازی کرد. با حفظ لهجه یورکشایریِ قابل ملاحظه اش در سریال «شارپ» در نقش ریچارد شارپ بسیار پیروز ظاهر شد.

 

شان بین با بازی در نقش ند استارک در سریال «بازی تاج و تخت» دقت همگان را به خود جلب کرد. بین در آلبوم آنتولوژی «متهم» از شبکه بی بی سی و سریال تاریخی «هنری هشتم» بازی کرد. اما برجسته ترین نقش او بازی در نقش بورومیر در سه گانه «ارباب حلقه ها» در میان سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ هست.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

دیگر نقش های او شامل اَلک ترولیان در فیلم «چشم طلایی» «۱۹۹۵» از سری فیلمهای «جیمز باند»، نقش ادیسه در فیلم حماسی و اکشن «تروآ» «۲۰۰۴»، درام «سرزمین شمالی» «۲۰۰۵»، فیلم علمی-تخیلی «جزیره» «۲۰۰۵»، فیلم ترسناک «سایلنت هیل» «۲۰۰۶»، «مرگ سیاه» «۲۰۱۰»، «ژوپیتر بالا می‌رود» «۲۰۱۵»،

 

و «مریخی» «۲۰۱۵» می باشد. او کار صداپیشگی در بازی های ویدئویی همچون «الدر اسکورولز ۴: آبلیویئن» و نمایش های تلوزیونی نظیر «قصه های کنتربری» را نیز انجام داده هست. او در طول حرفه بازیگری خود جوایز تعداد زیادی از جمله جایزه امی برای برترین بازیگر را کسب کرده هست. بین همین طور نامزد دریافت جایزه بفتا و سَترن شده هست.

 

شان بین تابحال ۴ بار ازدواج کرده و طلاق گرفته هست. در آوریل ۱۹۸۱ با عشق دوران مدرسه خود دبورا جیمز ازدواج کرد، این ازدواج ۷ سال دوام داشت. بعد از آن با ملانی هیل آشنا شد و در سال ۱۹۹۰ ازدواج دوم شان بین شکل گرفت. شان از ملانی صاحب دو فرزند دختر شد. این ازدواج نیز تنها ۷ سال دوام داشت.

 

در هنگام فیلم برداری سریال «شارپ» بین با ابیگل کروتندن آشنا شد. آنها در ۲۲ نوامبر ۱۹۹۷ ازدواج کردند. دختر آنها در نوامبر ۱۹۹۸ به جهان آمد. بین و کروتندن در جولای ۲۰۰۰ از هم جدا شدند. بین در سال ۲۰۰۶ با هنرپیشه دیگری به نام جورجیا ساتکلیف آشنا شد. بین در روز عروسی به دلایل شخصی مراسم را کنسل کرد.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

ازدواج آنها در ۱۹ فوریه ۲۰۰۸ در دفتر ازدواج صورت گرفت. طبق گزارشی در سال ۲۰۰۹ شان بین همسرش ساتکلیف را مورد ضرب و شتم قرار می داده هست. آزارهای خانگی شان بین باعث حضور پلیس در خانه این زوج برای سه بار پی در پی شد. شان و ساتکلیف در دسامبر ۲۰۱۰ از هم جدا شدند. دارایی خالص شان بین ۸ میلیون دلار برآورد شده هست.

 

کونان اوبراین ۵۳ ساله شد

کونان اوبراین «Conan O’Brien» زاده ۱۸ آوریل ۱۹۶۳، مجری تلوزیونی، کمدین و تولیدکننده برنامه های تلوزیونی از کشور کشور آمریکا هست. او برای اجراهای برجسته خود در تاک شو های شبانه از جمله شو «کونان» از سال ۲۰۱۰ در شبکه تلوزیونی تی بی اس شناخته شده هست. اوبراین در بروکلین در شهر ماساچوست به جهان آمد

 

و در خانواده ای کاتولیک و ایرلندی پرورش یافت. زمانی که در دانشگاه هاروارد مشغول تحصیل بود بعنوان سردبیر نشریه هاروارد لامپون فعالیت میکرد. اضافه بر این به نویسندگی برای کمیک اسکچ های خبری پرداخت.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

بعد از نویسندگی برای شوهای کمدی گوناگون در لس آنجلس به گروه نویسندگان برنامه زنده «شنبه شب» پیوست. اوبراین نویسنده و تولیدکننده «سیمپسون ها» به مدت دو فصل بود تا این که در سال ۱۹۹۳از طرف شبکه ان بی سی دعوت شد تا به جای دیوید لترمن، مجری سابق تاک شوی «آخر شب» این برنامه را اجرا کند.

 

اجراهای نخست اوبراین بر روی صفحه تلوریون بعنوان کسی که چهره اش در رسانه های تصویری هنوز ناشناخته بود خیلی پیروز ظاهر نشد و مدت ها مورد دقت قرار نگرفت. ولی با گذشت زمان برنامه بینندگان خود را پیدا کرد و تا سال ۲۰۰۹ که اوبراین برنامه را ترک کرد به یک شو قابل دقت تبدیل شد. بعد ازمجری گری برای شوی «آخر شب»

 

از نیویورک به لس آنجلس نقل مکان کرد تا اجرای «تونایت شو» را بر عهده بگیرد. بعد از هفت ماه اجرا سیاست های شبکه تغییر کرد و بلافاصله شخص دیگری جای اوبراین را در سال ۲۰۱۰ گرفت.اوبراین که با اجراهای فی البداهه خود شهرت یافته هست، برنامه تلوزیونی «کونان» را از سال ۲۰۱۰ اجرا می‌کند. اضافه بر این مراسم «جایزه امی»

 

و «کریسمس در واشنگتن» را اجرا کرده هست. او همین طور موضوع یک مستند به نام «کونان اوبراین نمی‌توان توقف کند» «۲۰۱۱» بود. او در ۳۲ شهر اجرای زنده کمدی داشته هست. بعد از بازنشستگی دیوید لترمن به پرسابقه ترین مجری تلوزیون در ۲۲ سال قبل که همچنان فعالیت میکند تبدیل شد. دارایی خالص کونان اوبراین ۷۵ میلیون دلار برآورد شده هست.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

رزی هانتینگتون-وایتلی ۳۰ ساله شد

رزی هاتینگتون-وایتلی «Rosie Huntington-Whiteley» زاده ۱۸ آوریل ۱۹۸۷، بازیگر و مدل برجسته و مشهور انگلیسی هست که برای همکاری با شرکت ویکتوریا سیکرت، بزرگترین تولیدکننده و فروشنده لباس زیر زنانه در ایالات امریکا بعنوان سفیر برند ویکتوریا سیکرت در انگلستان از سال ۲۰۰۶، تبلیغات عطر بربری با نام تجاری «بربری بادی» برای کمپانی عطر بربری در سال ۲۰۱۱، فعالیتش برای شرکت مارک اند اسپنسر «MS» و همکاری اش با برند دیوید جونز شناخته شده هست.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

رزی در سال ۲۰۰۹ از طرف مجله مد اِل بعنوان مدل سال گزینش شد و در سال ۲۰۱۲ پیروز به کسب جایزه استایل آیکون از مجله ال و عنوان مدل شماره یک از مجله ماکسیم شد. رزی با ورود به دنیای بازیگری و بازی در نقش مکمل چارلی اسپنسر در فیلم «تغییر شکل دهندگان: تاریکی ماه»، سومین سری از سه¬گانه «تبدیل شوندگان» و بازی در نقش اسپلندید آنگاراد در فیلم «مد مکس» «۲۰۱۵» به شهرت رسید.

جشن تولد سلبریتی سرشناس در جهان در ماه اردیبهشت

 به گزارش سوکا در سال ۲۰۱۰ رزی با جیسون استاتهام، بازیگر، تهیه‌کننده، ورزشکار و صداپیشه مشهور بریتانیایی، آشنا شد. این زوج در ژوئن ۲۰۱۶ زندگی مشترک خود را آغاز کردند. رزی در آوریل ۲۰۱۷ درصفحه شخصی اینستاگرام خود عکسی از اولین بارداری خود منتشر کرد. دارایی خالص رزی هانتینگتون-وایتلی ۱۶ میلیون دلار برآورد شده هست.