جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

در هفته ای که گذشت بسیاری از ستاره های سرشناس دنیا تولد خود را جشن گرفتند که به همین بهانه سری به زندگی هنری و شخصی آنها زده ایم. طی هفته ای که گذشت بسیاری از ستاره ها زادروزشان را جشن گرفتند: از «کیرا نایتلی» بگیرید تا «سلین دیون» بگیرید تا اُلیویا وایلد. در اینجا نگاهی به نکات و حقایق جالب زندگی ستاره هایی که در هفته پیش به دنیا آمدند می اندازیم.

 

التون جان ۷۰ ساله شد

سر التون هرکول جان (Elton John)، با نام اصلی رجینالد کنت دوایت، زاده ۲۵ مارس ۱۹۴۷، خواننده، پیانیست و آهنگساز انگلیسی است. او از سال ۱۹۶۷ با برنی تاپین ترانه سرا همکاری کرده و تاکنون بیش از ۳۰ آلبوم خلق کرده اند. التون جان در دوران فعالیت پنج دهه ای خود بیش از ۳۰۰ میلیون نسخه فروش داشته

 

و این امر وی را به یکی از پرفروش ترین خواننده های دنیا تبدیل کرده است. او بیشتر از ۵۰ بار در فهرست چهل آهنگ برتر قرار گرفته: هفت بار پیاپی آهنگ شماره یک آلبوم های ایالات امریکا ۵۸ بار در فهرست ۴۰ آهنگ برتر بیلبورد، ۲۷ بار در فهرست ۱۰ آهنگ برتر، ۴ بار آهنگ شماره ۲ و نه بار آهنگ شماره یک. برای ۳۱ سال پیاپی (از ۱۹۷۰ تا ۲۰۰۰) او دست کم یک آهنگ در فهرست ۱۰۰ آهنگ برتر بیلبورد داشت.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

تک آهنگ او با نام «شمعی در باد ۱۹۹۷» که به یاد پرنسس دایانا بازنویسی شد، بیش از ۳۳ میلیون نسخه در سراسر دنیا فروخت و هنوز هم پر فروش ترین تک آهنگ در تاریخ جدول تک آهنگ های بریتانیا و کشور کشور کشور کشور ایالات امریکا است. او آهنگسازی و تهیه کنندگی موسیقی نیز انجام داده و گهگاهی بازیگری نیز کرده است. وی از سال ۱۹۷۶ تا ۱۹۸۷ و از ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۲،

 

صاحب باشگاه فوتبال واتفورد بود. جان رئیس افتخاری دائمی باشگاه است و در سال ۲۰۱۴، جایگاهی به نام خودش در استادیوم این باشگاه داشت. او که در منطقۀ پینر لندن بزرگ شده است در کودکی نوختن پیانو را آموخت و در ۱۹۶۲ گروه Bluesology را تشکیل داد.

 

جان همکار ترانه سرای خود، برنی تاپین، را در ۱۹۶۷، زمانی که هر دو به یک اگهی جذب ترانه سرا پاسخ دادند، ملاقات کرد. تا دو سال، انها برای دیگر هنرمندان، از جمله لولو، ترانه می نوشتند و جان به عنوان موزیسین دوره ای برای هنرمندانی از قبیل Hollies و Scaffold کار می کرد. در سال ۱۹۶۹، اولین آلبوم او با نام Empty Sky منتشر شد.

 

در ۱۹۷۰، تک آهنگ Your Song از دومین آلبومش، Elton John، در انگلیس و کشور ایالات امریکا در فهرست ده آهنگ برتر قرار گرفت و اولین موفقیت وی را رقم زد. بعد از چند دهه موفقیت تجاری در جدول های فروش، جان با آهنگسازی برای «شیر شاه» (فیلم و نمایش موزیکال)، نمایش های موزیکال «آیدا» و «بیلی الیوت»، درتئاتر های وست اند و برادوی، در تئاتر موزیکال نیز به موفقیت دست یافت.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

او پنج جایزۀ گرمی، پنج جایزۀ بریت- دو جایزه برای سهم چشمگیرش در موسیقی و اولین جایزۀ نماد بریت (۲۰۱۳) برای «تأثیر ماندگارش بر فرهنگ بریتانیا»- یک جایزۀ اسکار، یک جایزۀ گلدن گلوب یک جایزۀ تونی، یک جایزۀ افسانه های دیزنی و جایزۀ مرکز کندی (۲۰۰۴) دریافت کرده است. در سال ۲۰۰۴، مجلۀ رولینگ استون

 

وی را در ردۀ ۴۹ از فهرست ۱۰۰ موزیسین تأثیرگذار دوران راک اند رول قرار داد. در سال ۲۰۱۳، بیلبورد وی را موفق ترین هنرمند مرد انفرادی در میان ۱۰۰ هنرمند برتر بیلبورد در تمام زمان ها (و در کل، سومین نفر بعد از گروه بیتلز و مدونا) اعلام کرد. در ۱۹۹۴، به تالار مشاهیر راک اند رول راه یافت، او به تالار مشاهیر ترانه سراها نیز راه یافته است و عضو آکادمی ترانه سرایان، آهنگسازان و مؤلفان بریتانیا است.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

جان که در ۱۹۹۶، به یکی از رتبه های امپراتوری بریتانیا (فرماندۀ عالی ترین رتبۀ امپراتوری بریتانیا یا CBE) منصوب شده، در سال ۱۹۹۸، از سوی الیزابت دوم به خاطر «خدمت به موسیقی و خدمات خیر خواهانه» لقب شوالیه دریافت کرد. جان در تعدادی از رویدادهای سلطنتی، مانند تشییع جنازۀ پرنسس دایانا در وست مینستر ابی

 

در ۱۹۹۷، مهمانی کاخ در سال ۲۰۰۲ و کنسرت جشن الماس ملکه در خارج از کاخ باکینگهام در سال ۲۰۱۲، اجرا داشته است. دارایی خالص التون جان ۴۵۰ میلیون دلار برآورد شده است.

 

سارا جسیکا پارکر ۵۲ ساله شد

سارا جسیکا پارکر (Sarah Jessica Parker)، زادۀ ۲۵ مارس ۱۹۶۵، بازیگر، تهیه کننده و طراح آمریکایی است. شهرت او بیشتر به دلیل نقش اصلی کری بردشاو در سریال «… و شهر» (۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴) است. او برای این سریال دو جایزۀ امی دریافت کرد: یکی برای سریل کمدی ممتاز (در مقام تهیه کننده) در سال ۲۰۰۱ و دیگری در سال ۲۰۰۴،

 

برای بازیگر برجسته نقش اول در سریال کمدی. او برای این نقش، چهار جایزۀ گلدن گلوب برای بهترین بازیگر زن در سریال کمدی و سه جایزۀ انجمن بازیگران نیز دریافت کرده است. او این نقش را در نسخۀ سینمایی این سریال، در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰، نیز تکرار کرده است.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

پارکر کار خود را در تئاتر برادوی در سن ۱۱ سالگی در بازسازی «بی گناهان» در سال ۱۹۷۶ آغاز کرد و پس از آن کارش را با بازی در نقش اصلی نمایش موزیکال «آنی» در ۱۹۷۹ در تئاتر برادوی ادامه داد. او در سال ۱۹۸۴ در فیلم های «بی بند و بار» و «فرزند ارشد» ظاهر شد و در سال ۱۹۸۹، با نمایش «سرگذشت هایدی» به برادوی بازگشت.

 

دیگر نقش های سینمایی او عبارتند از: «داستان لوس آنجلس» (۱۹۹۱)، «ماه عسل در وگاس» (۱۹۹۲)، «اجی مجی» (۱۹۹۳)، «اِد وود» (۱۹۹۴)، «باشگاه همسران اول» (۱۹۹۶)، «خانوادۀ استون» (۲۰۰۵)، «شکست در اجرا» (۲۰۰۶).

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

در سال ۲۰۱۲، پارکر، با نقش ایزابل رایت در سه قسمت از سریال «گلی» دوباره به تلویزیون بازگشت. او الان در سریال «طلاق» بازی می کند. دارایی خالص سارا جسیکا پارکر ۱۳۵ میلیون دلار برآورد شده است.

 

دانیکا پاتریک ۳۵ ساله شد

دانیکا سو پاتریک (Danica Patrick) زادۀ ۲۵ مارس ۱۹۸۲، رانندۀ حرفه ای مسابقات ماشین رانی، مدل و سخنگوی تبلیغاتی آمریکایی است. او موفق ترین زن در تاریخ مسابقات چرخ باز کشور کشور آمریکا است-برد او در مسابقات ماشین های تک نفرۀ ژاپن ۳۰۰ در سال ۲۰۰۸، تنها پیروزی زنان در تاریخ مسابقات ماشین رانی اتومبیل های تک نفره است

 

و رتبۀ سوم او در مسابقات ایندیاناپولیس ۵۰۰ در ۲۰۰۹، بالاترین رتبۀ به دست آمده توسط یک زن بوده است. او از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ در مسابقات دوره ای شرکت کرد. در ۲۰۱۲، در سری مسابقات سراسری نسکار شرکت کرد و در سری مسابقات جام اسپرینت نسکار نیز حضور داشت.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

او در حال حاضر، تمام وقت در سری مسابقات جام مانستر انرجی ناسکار شرکت می کند و با فورد فیوژن شمارۀ ۱۰ برای استوارت هاس رانندگی میکند. در سال ۲۰۱۳، او با رسیدن به سریع ترین دور مقدماتی از سال ۱۹۹۰-مرحلۀ مقدماتی دیتونا ۵۰۰، به عنوان اولین رانندۀ زن ناسکار برندۀ جایزه شد. جایگاه هشتم او در دیتونا ۵۰۰ سال ۲۰۱۳، بالاترین رتبه به دست آمده توسط یک زن در این دوره از مسابقات بود.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

پاتریک با مسابقات کارتینگ شروع کرد و سپس، گذشته از این که به کشور کشور کشور آمریکا بازگردد و به سطح مسابقات ماشین تک نفره برسد، در مسابقات فرمول فورد در انگلستان شرکت کرد. او در مسابقات ایندیاناپولیس ۵۰۰ و مسابقات اتومبیل تک نفره فصل ۲۰۰۵، لقب تازه کار سال را دریافت کرد. او رکورد دار IRL (لیگ مسابقات ماشین تک نفره)

 

در بیشترین دورهای پایانی متوالی است: از ۲ اکتبر ۲۰۱۱ تا کنون، او (با سبقت از رکورد ۱۸ دور)۵۰ دور متوالی را کامل کرده است. پاتریک در طول دوران فعالیتش در رشتۀ ماشین های تک نفره، از ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۶ برای تیم رهال لترمن و از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱، برای تیم آندرِتی اتواسپورت مسابقه داده است. دارایی خالص دانیکا پاتریک ۱۸ میلیون دلار برآورد شده است.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

کیرا نایتلی ۳۲ ساله شد

کیرا کریستینا نایتلی (Keira Knightley)، زادۀ ۲۶ مارس ۱۹۸۵، هنرپیشه انگلیسی است که بازیگری را از کودکی آغاز کرد و اولین فیلم سینمایی را در ۱۹۹۵ بازی کرد. او در «جنگ ستارگان: اپیزود ۱-تهدید فانتوم» (۱۹۹۹) یک نقش مکمل به نام سابه را بر عهده داشت و اولین نقش مهم خود را در فیلم ترسناک روانشناسانۀ «حفره» (۲۰۰۱) به دست آورد.

 

وی در سال ۲۰۰۲، با بازی در فیلم «مانند بکهام کات دار بزن» شناخته شد و در سال ۲۰۰۳ با بازی در نقش الیزابت سوان در آلبوم فیلم های «دزدان دریایی کاراییب» به شهرت جهانی دست یافت.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

نایتلی به خاطر بازی در درام های تاریخی شناخته می شود، از جمله «غرور و تعصب» (۲۰۰۵)، که برای آن نامزد دریافت جایزۀ بهترین بازیگر زن اسکار و گلدن گلوب شد؛ «تاوان» (۲۰۰۷) که برای این فیلم نیز نامزد دریافت جایزۀ گلدن گلوب شد؛ «ابریشم» (۲۰۰۷)؛ «دوشس» (۲۰۰۸)؛ «یک روش خطرناک» (۲۰۱۱) و «آنا کارنینا» (۲۰۱۲).

 

او در ژانرهای مختلف دیگر نیز نقش آفرینی کرده است، مانند کمدی رمانتیک «در واقع عشق» (۲۰۰۳)، اکشن تاریخی «آرتور شاه» (۲۰۰۴) در نقش گویینویر، تریلر روانشناسانۀ «ژاکت» (۲۰۰۵)، اکشن زندگینامه ای «دومینو» (۲۰۰۵)، درام تاریخی رمانتیک «لبۀ عشق» (۲۰۰۸)، فیلم نوآر «بلوار لندن» (۲۰۱۰)، فیلم علمی تخیلی پاد آرمان شهری «هرگز رهایم مکن» (۲۰۱۰)، درام رمانتیک «دیشب» (۲۰۱۰) و کمدی سیاه «جستجوی دوستی برای آخر الزمان» (۲۰۱۲).

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

مجلۀ فوربس در فهرست سال ۲۰۰۸ خود، نایتلی را با دستمزد گزارش شدۀ ۳۲ میلیون دلار کشور ایالات امریکا در سال ۲۰۰۷، در رتبۀ دوم گران ترین بازیگران زن هالیوود قرار داد و به این ترتیب او تنها بازیگر غیر آمریکایی بود که در فهرست آن سال گران ترین بازیگران زن جای گرفت. او در سال ۲۰۱۴، برای بازی در درام تاریخی «بازی تقلید»،

 

نامزد دریافت جایزۀ گلدن گلوب، ساگ، بفتا و اسکار برای بهترین بازیگر زن نقش مکمل شد. نایتلی در سال ۲۰۱۵، اولین نقش تئاتری خود را در برادوی، در نقش اصلی «ترز راکن» بر عهده گرفت. دارایی خالص کیرا نایتلی ۵۰ میلیون دلار برآورد شده است.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

استیون تایلر ۶۹ ساله شد

استیون تایلر (Steven Tyler) با نام اصلی استیون ویکتور تالاریکو، زادۀ ۲۶ مارس ۱۹۴۸، خواننده، ترانه سرا، نواندۀ چند ساز، و داور سابق مسابقات موسیقی تلویزیون آمریکایی است. او در گروه راک بوستونی “ائرواسمیت” (Aerosmith) خوانندۀ اصلی و نوازندۀ سازدهنی و گاهی پیانو و پرکاشن است. او به خاطر فریاد های بلند و طیف صوتی گسترده اش «شیطان فریاد» لقب گرفته است. او به خاطر حرکات آکروباتیکش در صحنه نیز سرشناس است.

 

تایلر در اجراهای پر انرژی اش معمولاً لباس های رنگارنگ و درخشان می پوشد و دستمال های مخصوص خود را از پایۀ میکروفون آویزان می کند.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

در سال های ۱۹۷۰، به عنوان خوانندۀ اصلی ائرواسمیت به شهرت رسید و آلبوم های هارد راک مهمی مانند Toys in a Attic و Rocks و نیز رشته ای از تک آهنگ های موفق از قبیل Dream On، Sweet Emotion، Walk This Way را منتشر کرد. تایلر در سال های پایانی ۱۹۷۰و ابتدای سال های ۱۹۸۰، اعتیاد سختی به الکل و مواد پیدا کرد و به این ترتیب محبوبیت گروه کاهش یافت.

 

تایلر و هم گروهی او، جو پِری، به خاطر مصرف مواد به «دوقلوهای سمی» سرشناس شدند. تایلر در ۱۹۸۶، دورۀ ترک اعتیاد را کامل کرد و زمانی که تایلر و پری برای بازسازی ترانۀ کلاسیک Walk This Way به گروه هیپ هاپ Run–D.M.C پیوستند، ائرواسمیت دوباره به شهرت رسید.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

به دنبال آن، ائرواسمیت، با آلبوم های موفق Permanent Vacation، Pump، Get a Grip و Nine Lives، بازگشتی چشمگیر داشت و از دل این آلبوم ها در کل ۱۳ تک آهنگ موفق به وجود آمد و جوایز بسیاری را نصیب این گروه کرد. در این دوره، گروه طولانی ترین و گسترده ترین تورهای کنسرت خود را آغاز کرد و تک آهنگ های خود را با موزیک ویدیو های مفهومی ارتقا داد و حضور چشمگیری در تلویزیون، سینما و بازی های ویدیویی پیدا کرد.

 

تایلر در پی این موفقیت به یکی از ماندگارترین نماد های راک تبدیل شد. از سال های پایانی ۱۹۸۰، چندین پروژۀ انفرادی، از جمله حضور در آثار دیگر هنرمندان (کار با هنرمندان مختلف مانند آلیس کوپر، موتلی کرو، سانتانا، پینک و کیت آندرسن)، نقش های سینمایی و تلویزیونی (شامل داوری در امریکن آیدل و چندین نقش کوتاه و مهمان در برنامه ها و فیلم های دیگر)،

 

تألیف یک کتاب پرفروش و اثر انفرادی (از جمله تک آهنگ موفق It Feels So Good در سال ۲۰۱۱) را آغاز کرد. تایلر در ماه مه ۲۰۱۵، تک آهنگ کانتری Love Is Your Name و به دنبال آن در ژانویۀ ۲۰۱۶، دومین تک آهنگش را با نام Red, White You را منتشر کرد؛ اولین آلبوم انفرادی اش We’re All Somebody from Somewhere، در ژوئیۀ ۲۰۱۶ منتشر شد.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

وی در میان ۱۰۰ خوانندۀ برتر به گزینه رولینگ استون قرار دارد. او از سوی مجلۀ هیت پارادر در مکان سوم ۱۰۰ خوانندۀ متال برتر تمام زمان ها جای گرفت. او در سال ۲۰۰۱، به همراه گروه ائرواسمیت به تالار مشاهیر راک اند رول راه یافت و در سال ۲۰۱۳، به همراه همکارش جو پری جایزۀ بنیانگذاران انجمن آمریکایی آهنگسازان،

 

نویسندگان و ناشران (ASCAP) را دریافت کرد و در تالار مشاهیر ترانه سرایان نیز پذیرفته شد. دارایی خالص استیون تایلر ۱۳۰ میلیون دلار برآورد شده است.

 

ماریا کری ۴۷ ساله شد

ماریا کری (Mariah Carey) زادۀ ۲۷ مارس ۱۹۶۹ یا ۱۹۷۰، خواننده، ترانه سرا، تهیه کنندۀ موسیقی و بازیگر آمریکایی است. در سال ۱۹۹۰، با انتشار Vision of Love از آلبوم اولش به شهرت رسید. این آلبوم به تولید چهار تک آهنگ صدر جدولی در کشور کشور ایالات امریکا منجر شد و رشته ای از آلبوم های موفق تجاری را در پی داشت که این خواننده را به پرفروش ترین خوانندۀ شرکت تهیۀ موسیقی Columbia تبدیل کرد.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

One Sweet Day، آهنگ مشترک او با گروه Boyz II Men، با قرارگرفتن در صدر جدول ۱۰۰ آهنگ برتر بیلبورد به مدت شانزده هفته، رکورد شکست و هنوز هم در تاریخ جدول موسیقی کشور کشور کشور کشور آمریکا دارای طولانی ترین زمان اجرای آهنگ شماره یک است. کری بعد از طلاق جنجالی از رئیس شرکت موسیقی سونی، تامی موتولا، به سوی موسیقی هیپ هاپ متمایل شد و آهنگ Butterfly را در ۱۹۹۷ منتشر کرد.

 

در ۱۹۹۸، در مراسم جوایز موسیقی دنیا جایزۀ پرفروش ترین هنرمند دهۀ ۱۹۹۰ را دریافت کرد و در سال ۲۰۰۰، پر فروش ترین هنرمند زن هزاره لقب گرفت.کری در سال ۲۰۰۰، از شرکت کلمبیا جدا شد و قرارداد رکورد شکن ۱۰۰ میلیون دلاری با شرکت ویرجین ریکوردز امریکا امضا کرد.

 

چند هفته گذشته از انتشار فیلمش با نام «درخشش» و ترانۀ همراه این فیلم در سال ۲۰۰۱، او دچار بحرانی جسمی و عاطفی شد و به دلیل خستگی شدید در بیمارستان بستری شد. استقبال از این پروژه ضعیف بود و به افولی کلی در حرفۀ این خواننده منجر شد. قرارداد کری با قیمت ۵۰ میلیون دلار توسط ویرجین ریکوردز خریداری شد و او برای سال بعد، قراردادی چند میلیون دلاری با آیلند ریکوردز امضا کرد.

 

بعد از یک دورۀ نسبتاً موفق، او با Emancipation of Mimi (2005) به صدر جدول بازگشت. این آلبوم پرفروش ترین آلبوم سال در کشور ایالات امریکا و دومین آهنگ پر فروش سال در سراسر دنیا شد و به تولید We Belong Together منجر شد که موفق ترین تک آهنگ او در سال های ۲۰۰۰ بود و بعد ها توسط بیلبورد، «ترانۀ دهه» نام گرفت. کری بار دیگر ریسک حضور در یک فیلم را پذیرفت

 

و در نقشی مکمل در «گران بها» (۲۰۰۹) ظاهر شد که مورد استقبال قرار گرفت و جایزۀ عملکرد منجر به موفقیت را از فستیوال بین المللی فیلم پالم اسپرینگ دریافت کرد.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

کری در طول دوران حرفه ای خود، بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه در سراسر دنیا فروخته است و یکی از پرفروش ترین هنرمندان تمام زمان ها است. به نقل از انجمن صنعت ضبط موسیقی کشور کشور کشور کشور کشور آمریکا، کری با ۶۳٫۵ میلیون آلبوم گواهی شده، سومین خوانندۀ زن پرفروش کشور ایالات امریکا است. کری با انتشار Touch My Body در ۲۰۰۸، هجدمین تک آهنگ شماره یک خود،

 

بیشتر از هر خوانندۀ انفرادی دیگر، را ثبت کرد. این خواننده در سال ۲۰۱۲، در فهرست ۱۰۰ نفر از بزرگ ترین زنان موسیقی دنیا از سوی شبکۀ VH1 جایگاه دوم را به دست آورد. کری گذشته از دستاورد های تجاری خود، پنج جایزۀ گرمی، ۱۹ جایزۀ موسیقی دنیا، ۱۱ جایزۀ موسیقی کشور ایالات امریکا، و ۱۴ جایزۀ موسیقی بیلبورد دریافت کرده و افتخار الهام بخشی به یک نسل از خوانندگان را داشته است. دارایی خالص ماریا کری ۵۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

 

فرگی ۴۲ ساله شد

فرگی دوهامل (Fergie Duhamel) با نام اصلی استیسی آن فرگوسن، خواننده، ترانه سرا و بازیگر آمریکایی در ۲۷ مارس ۱۹۷۵ به دنیا آمد. او خوانندۀ زن گروه هیپ هاپ بلک آید پیز (The Black Eyed Peas) است که با این گروه به موفقیت در جدول فروش سراسر دنیا دست یافته است. اولین آلبوم انفرادی او The Dutchess (2006) یک موفقیت تجاری مهم در جدول ها بود و سه تک آهنگ شماره یک در بیلبورد ثبت کرد: London Bridge، Glamorous و Big Girls Don’t Cry.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

فرگوسن بازیگر سریال کودکانۀ «شرکت بچه ها» و عضو گروه دخترانۀ ارکیدۀ وحشی بود. در سال ۲۰۰۱، گروه را ترک کرد و سال بعد از آن با دیگر دوستانش گروه بلک آید پیز را تشکیل دادند. او با این گروه آلبوم ای از تک آهنگ ها و آلبوم های موفق را تجربه کرد و در سپتامبر ۲۰۰۶ اولین آلبوم انفرادی خود را با موفقیت منتشر کرد.

 

گروه بلک آید پیز از موفقیت بعدی خود در آلبوم سوم با فرگوسن به نام The E.N.D. (2009) بهره برد؛ انها به اولین رشته از آهنگ های شماره یک بیلبورد دست یافتند. در سال ۲۰۰۹-۲۰۱۰، فرگوسن و گروهش شروع به برگزاری تور کردند و اولین عطر او به نام Outspoken از مجموعۀ Avon در مه ۲۰۱۰ عرضه شد و پس از آن سه عطر دیگر منتشر کرد.

 

او موفقیت هایش را با گروه بلک آید پیز ادامه داد. در سال ۲۰۱۰ آلبوم The Beginning را با سه تک آهنگ منتشر کردند که دو آهنگ از آن میان، آهنگ شماره یک جدول شدند. از آنجا که پنج آهنگ انفرادی فرگوسن و شش تک آهنگ او با گروهش به دو میلیون دانلود در ایالات متحده رسید، او به هنرمندی تبدیل شد که بیشترین تعداد فروش را در ابتدای سال ۲۰۱۱ دارا بود. دارایی خالص فرگی ۴۵ میلیون دلار برآورد شده است.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

کوئنتین تارانتینو ۵۴ ساله شد

کوئنتین جروم تارانتینو (Quentin Tarantino) زادۀ ۲۷ مارس ۱۹۶۳، کارگردان و بازیگر آمریکایی است. مشخصۀ فیلم های او عبارتند از داستان های غیر خطی، موضوع اصلی طنز، خشونت زیبایی شناسانه، صحنه های طولانی گفتگو، اعضای گروه اجرایی کمتر شناخته شده، ارجاع به فرهنگ عامه، قطعه آهنگ هایی که بیشتر مربوط به دهه های ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۰ هستند

 

و ویژگی های فیلم نئو نوآر. او کارش را در اواخر دهۀ ۱۹۸۰، با نوشتن و کارگردانی «تولد بهترین دوستم» آغاز کرد که فیلم نامۀ این فیلم مبنایی برای فیلم «عشق حقیقی» محسوب می شود.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

در ابتدای سال های ۱۹۹۰، او کار خود را به عنوان یک فیلم ساز مستقل با «سگ های انباری» (۱۹۹۲) آغاز کرد؛ این فیلم که یک فیلم کلاسیک و آیینی موفق به شمار می رود، توسط مجلۀ امپایر «بهترین فیلم مستقل تمام دوران» نام گرفت. شهرت آن با دومین فیلم تارانتینو «داستان عامه پسند» (۱۹۹۴)، کمدی سیاه جنایی که هم از نظر منتقدان و هم از نظر بینندگان موفقیتی بزرگ بود، افزایش یافت.

 

این فیلم که توسط هفته نامۀ اینترتینمنت ویکلی، بهترین فیلم از ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۸ دانسته شده، توسط بسیاری از منتقدان و پژوهش گران نیز یکی از معنادار ترین کارهای سینمای مدرن نام گرفته است. تارانتینو در تلاش بعدی خود، ادای احترامی به فیلم های کشف کنندۀ ستارگان سیاه پوست دهۀ ۱۹۷۰کرد و فیلم «جکی براون» (۱۹۹۷) را با اقتباس از رمان «رام پانچ» تولید.

 

شش سال بعد، «بیل را بکش» را تولید که فیلم «انتقام جویانه» به شدت سبک وار است که ازسنت های سینمایی فیلم های کونگ فویی، هنر های رزمی ژاپنی، وسترن های اسپاگتی و فیلم های ترسناک ایتالیایی الهام گرفت و در دو بخش منتشر شد: بخش اول در ۲۰۰۳ و بخش دوم در ۲۰۰۴٫ تارانتینو فیلم «ضد مرگ» (۲۰۰۷) را با دوستش رابرت رودریگز کارگردانی کرد.

 

فیلم به تعویق افتادۀ او «حرام زاده های لعنتی»، که داستان تخیلی دو توطئه برای کشتن رهبر سیاسی کشور کشور کشور کشور کشور کشور کشور کشور آلمان نازی را روایت میکند، در سال ۲۰۰۹ منتشر شد و بازخورد های مثبتی دریافت کرد. بعد از آن نوبت به فیلم تحسین شدۀ «جنگوی زنجیر بریده» در ۲۰۱۲ رسید، وسترنی که در دورۀ گذشته از جنگ داخلی در جنوب کشور کشور کشور ایالات امریکا می گذرد.

 

این فیلم با فروش ۴۲۵ میلیون دلار در گیشه، پر فروش ترین فیلم او تا آن زمان شد. فیلم هشتم او، یک وسترن رمزآلود به نام «هشت نفرت انگیز» بنا به رسم فیلم های پر هزینۀ سال های ۱۹۶۰ و ۷۰، در ۲۵ دسامبر ۲۰۱۵ در فرمت ۷۰ میلی متری، در سالن های کم شمار با مراسم افتتاحیه و آنتراکت در نیمۀ فیلم به نمایش در آمد.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

فیلم های تارانتینو تحسین منتقدان و موفقیت تجاری را همزمان به دست آورده اند. او جایزه های بسیاری دریافت کرده است، از جمله دو جایزۀ اسکار، دو جایزۀ گلدن گلوب، دو جایزۀ بفتا و سه نخل طلا به علاوۀ یک نامزدی جایزۀ امی و یک نامزدی گرمی. در سال ۲۰۰۵، مجلۀ تایم وی را یکی از ۱۰۰ نفر تأثیر گذارترین افراد دنیا نامیده است.

 

پیتر بوگدانوویچ، فیلم ساز و تاریخ نگار، وی را «تأثیرگذار ترین کارگردان نسل خود» دانسته است. در دسامبر ۲۰۱۵، تارانتینو به پاس خدماتش به صنعت سینما ستاره ای در پیاده روی شهرت هالیوود دریافت کرد. دارایی خالص کوئنتین تارانتینو ۱۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

 

لیدی گاگا ۳۱ ساله شد

استفانی جوآن آنجلینا ژرمانوتا، سرشناس به لیدی گاگا (Lady Gaga)، زادۀ ۲۸ مارس ۱۹۸۶، خواننده، ترانه سرا و بازیگر آمریکایی است. او در ابتدا در تئاتر بازی می کرد و در نمایش های دبیرستانی ظاهر می شد. در مدرسۀ هنر تیش در دانشگاه نیویورک تحصیل می کرد، تا این که ترک تحصیل کرد تا به موسیقی بپردازد. گاگا بعد از ترک یک گروه راک،

 

با شرکت در تور هنری آوانگارد لوور ایست ساید و بعد از کنار گذاشته شدن از انتشارات موسیقی دِف جم، به عنوان ترانه سرا برای انتشارات موسیقی Sony/ATV کار می کرد. از آنجا، ایکن (Akon) به توانایی هایی صوتی او پی برد و به او کمک کرد تا با اینترسکوپ ریکوردز و انتشارات خود او با نام کُنلایو قرارداد مشترک ببندد.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

اولین آلبوم او The Fame (2008) از تحسین منتقدان و موفقیت تجاری برخوردار شد و تک آهنگ های Just Dance و Poker Face به صدر جدول های فروش بین المللی رسیدند. آلبوم چند آهنگۀ بعدی او Fame Monster (2009) نیز با همین استقبال روبرو شد و تک آهنگ های Bad Romance، Telephone و Alejandro با موفقیت منتشر شدند.

 

آلبوم کامل دوم او Born This Way در سال ۲۰۱۱ منتشر شد و در بیش از ۲۰ کشور در صدر جدول قرار گرفت، از جمله در ایالات امریکا که در هفتۀ اول بیشتر از یک میلیون نسخه از آن فروخته شد. تک آهنگ Born This Way از این آلبوم شماره یک شد.آلبوم سوم گاگا، Artpop، در ۲۰۱۳ منتشر شد که در صدر جدول کشور کشور کشور کشور آمریکا قرار گرفت و شامل تک آهنگ موفق Applause نیز می شد.

 

او در ۲۰۱۴، یک آلبوم جاز با همکاری تونی بنت به نام Cheek to Cheek منتشر کرد که به سومین آلبوم پیاپی شماره یک او در کشور کشور کشور کشور کشور کشور کشور آمریکا تبدیل شد. گاگا در سال ۲۰۱۶، برای نقش آفرینی در سریال تلویزیونی «داستان ترسناک آمریکایی: هتل» برندۀ جایزۀ گلدن گلوب شد. با انتشار پنجمین آلبوم استودیویی اش، Joanne (2016)، او به اولین زنی تبدیل شد

 

که چهار آلبوم شماره یک در سال های ۲۰۱۰ داشت. در فوریۀ ۲۰۱۷، گاگا نمایش بین دو نیمۀ سوپر بول ۵۱ را رهبری کرد که در مجموع بیش از ۱۵۰ میلیون تماشاگر در سراسر دنیا داشت و آن را به پر بیننده ترین رویداد موزیکال تاریخ تبدیل کرد.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

او با فروش جهانی ۲۷ میلیون آلبوم و ۱۴۶ میلیون تک آهنگ، از ژانویۀ ۲۰۱۶، یکی از پر فروش ترین خوانندگان تمام زمان ها است. موفقیت های او شامل ۱۲ رکورد جهانی کتاب رکوردهای کتاب رکوردهای کتاب رکوردهای کتاب کتاب گینس، سه جایزۀ بریت و شش جایزۀ گرمی است. او همچنین اولین هنرمندی است که برندۀ جایزۀ نماد معاصر تالار مشاهیر ترانه سرایان شده است.

 

دیگر افتخارات او عبارتند از جایزۀ یک عمر دستاورد آیکون مد از انجمن طراحان مد کشور کشور ایالات امریکا در ۲۰۱۱، حضور پیاپی در فهرست های هنرمند سال بیلبورد و رتبه بندی های قدرت و درآمد مجلۀ فوربس. گاگا در سال ۲۰۱۳، در نظر سنجی خوانندگان مجلۀ تایم در مورد تأثیر گذار ترین افراد ده سال گذشته، به مقام دوم رسید، در حالی که در سال ۲۰۱۵، از سوی مجلۀ بیلبورد زن سال لقب گرفت. دارایی خالص لیدی گاگا ۲۸۰ میلیون دلار برآورد شده است.

 

سلین دیون ۴۹ ساله شد

سلین مری کلودت دیون (Céline Dion)، زادۀ ۳۰ مارس ۱۹۶۸، خوانندۀ کانادایی است. دیون که در خانواده ای بزرگ در شارلمانی کبک به دنیا آمد، پس از این که رنه آنجلی، مباشر و همسر آینده اش، خانه اش را برای تهیۀ سرمایۀ لازم برای اولین کارش گرو گذاشت، به عنوان ستاره ای نوجوان در دنیای فرانسوی زبان ظهور کرد.

 

دیون اولین بار در سال های ۱۹۸۰، در سطح بین المللی شناخته شد. او در سال ۱۹۸۲، در فستیوال جهانی موسیقی یاماها و در سال ۱۹۸۸، در مسابقۀ آواز یوروویژن که در آن نمایندۀ سوییس بود، برنده شد.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

به دنبال آلبوم ای از آلبوم های فرانسوی زبان در سال های ۱۹۸۰، با اپیک ریکوردز در ایالات متحده قرارداد بست. در سال ۱۹۹۰، دیون اولین آلبوم انگلیسی زبان خود را با نام Unison منتشر کرد و جایگاه خود را به عنوان یک هنرمند پاپ ماندگار در آمریکای شمالی و سایر نقاط انگلیسی زبان دنیا تثبیت کرد.

 

طی سال های ۱۹۹۰، او به کمک آنجلی و با انتشار چند آلبوم انگلیسی و آلبوم های فرانسوی بیشتر، به شهرت جهانی دست یافت. آلبوم های Falling into You (1996) و Let’s Talk About Love (1997)، هر دو در ایالات امریکا گواهی ضبط الماس گرفتند و آلبوم D’eux (1995) پر فروش ترین آلبوم فرانسوی زبان تمام زمان ها شد. او همچنین آلبوم ای از آهنگ های موفق بین المللی شماره یک را به ثبت رساند،

 

از جمله Nothing Broken though My Heart، The Power of Love، Think Twice، Because You Loved Me، It’s All Coming Back to Me Now،My Heart Will Go On، I’m Your Angel. با این حال، دیون در سال ۱۹۹۹ و در اوج موفقیت خود اعلام کرد که برای رسیدگی به خانواده و همسرش که مبتلا به سرطان بود، وقفه ای در کار هنری اش ایجاد خواهد کرد.

 

او در سال ۲۰۰۲ به اوج موسیقی پاپ بازگشت و برای اجرای شبانۀ … A New Day (2007-2003)، یک نمایش تئاتری پنج ستاره در کولوسیوم واقع در کاخ سزار و پارادایز نوادا، قرارداد بست. این اجرا با فروش ۳۸۵ میلیون دلاری به موفق ترین نمایش ساکن تمام زمان ها تبدیل شد.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

 به گزارش سوکا موسیقی دیون از گستره ای از ژانر ها، مانند راک، آر اند بی تا گاسپل و کلاسیک، تأثیر گرفته است. آثار او بیشتر به زبان های فرانسوی و انگلیسی هستند، اما او به زبان های اسپانیایی، ایتالیایی، آلمانی، لاتین، ژاپنی و چینی ماندرین هم خوانده است. با این که آهنگ های او اغلب با نقد های مختلف روبرو می شوند،

 

او یکی از تأثیرگذار ترین صداهای موسیقی پاپ به شمار می رود. دیون ۵ جایزۀ گرمی، از جمله جایزۀ بهترین آلبوم سال و بهترین ضبط سال، برده است. او در زمان ارزیابی Nielsen SoundScan، دومین خوانندۀ زن پرفروش کشور کشور کشور کشور ایالات امریکا بود. دیون در سال ۲۰۰۳، از سوی فدراسیون بین المللی صنعت صدانگاری (IFPI) به خاطر فروش بیش از ۵۰ میلیون آلبوم در اروپا تجلیل شد.

 

دیون با رکورد فروش بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه در سراسر دنیا همچنان پرفروش ترین هنرمند کانادایی و یکی از پرفروش ترین هنرمندان تمام دوران است. دارایی خالص سلین دیون ۲۶۰ میلیون دلار برآورد شده است.